Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Biały osad na włosach pod pachami


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż dziś podczas mycia się zauważyłem że na włosach pod pachami znajduje się dziwny osad więc zacząłem mocniej szorować lecz to nic nie daje w końcu wyrwałem jednego włosa i przyjrzałem mu się zauważyłem że ten osad jest biały i osadza się od podstawy włosa w górę do tego wygląda to tak jak ten eksperyment z krystalizacją soli tylko ze to coś zaczyna mi włazić na wszystkie włosy pod pachami myje się co dzień i pierwszy raz spotykam się z czymś takim a do tego wszędzie włosy mam czarne a pod pachami rudawe nie używam żadnych dezodorantów ani antyperspirantów czy innych rzeczy a golić pod pachami się raczej nie będę gdyż przy odrastaniu strasznie kuje czy ktoś wie co to może być lub ewentualnie jak to usunąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej są to wszy lub gnidy łonowe wystepujące na włosach łonowych i pod pachami. Bez wizyty u lekarza się nie obejdzie. Będziesz musiał zgolić włosy pod pachami i stosować leki zapisane przez lekarza. Jest to całkowicie wyleczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie są to żadne wszy,czy gnidy.Mam dokładnie to samo!!! Pod pachami już mnie to wogóle nie nęka jak zmieniłem antyperspirant na old spice-znikło bezpowrotnie.Natomiast pojawia się każdorazowo po odrośnięciu włosów w pachwinach.Depiluję się regularnie pomimo że jestem facetem,ale wystarczy że odrosną 2-3mm już pojawia się ten obrzydliwy i brzydko pachnący osad-co ciekawe pojawia się tylko po jednej stronie w pachwinie.Gdyby były to jakieś żywe stworzonka z pwenością zaraziłbym żonę,a póki co nic nigdy takiego jej się nie pojawiło.Regularnie się badam i wiem że mam wysoki holestelor,poza tym biorę leki immunosupresyjne i od ciśnienia-może to stąd???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój chłopak to miał przez kilka lat. Golił pachy wg zaleceń lekarza i smarował maścią, ale nie zeszło. Dopiero gdy po wyrwaniu 8-ki (zęba) dostał Augmentin (antybiotyk) to wszystko zniknęło. Tak więc może warto spróbować wziąć coś mocniejszego na to, wiadomo że każdemu ten sam antybiotyk nie pomoże ale trzeba zapytać lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marlyn

Myć sie dokładniej i spłukiwać dokładniej . Mydło za 2zł stosujesz to sie nie dziw że zostaje osad z mydła a mydło to zasada . Przy poceniu się cały pot zlewa sie w kłaki i potem są jaja . 21wiek mamy i chłop na jajach i pod pachami sie musi golić bo odstraszacie dziewczyny a w lecie to już masakra . Uwierzcie laski wolą wydepilowanych facetow (pachy . Krocze . Klata . Plecy . Twarz . A nie jak zapocony orangutan . Fujjj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to grzybica włosów pachowych(kremowy nalot na włosach, który najbardziej widoczny jest po myciu lub przepoceniu). Zauważyłem że gdy przestałem perfumować się pod pachami, to mi się to po kilku miesiącach pojawia. Dlatego używam perfum z alkoholem i nie mam z tym problemy, ani nie potrzebuje się pod pachami depilować.

W kroczy trochę trodniej z depilacja, ale ze 2 razy się ogoliłem, a później smarowalem spirytusem salicylowym. Też już mi grzybica nie wraca. Tylko problem jest taki że po smarowanie spirytusem worka mosznowego, przez około 2 min trochę piecze. Dlatego każdy robi to na własną odpowiedzialność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×