Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nietrzymanie stolca i biegunku po zamknęciu stomii po wycięciu jelita


Gość Urszula

Rekomendowane odpowiedzi

W maju 2010 roku mialam zamkniecie stomii, ktora byla wyloniona na okres 4 miesiecy z powodu wyciecia jelita z powodu nowotworu. Jestem juz 15 miesiecy po tej operacji i nadal mam problemy z trzymaniem stolca oraz powracajace biegunki. Blizna w jelicie wyglada prawdopodonie dobrze tylko jest blisko zwieraczy - 4 cm. Z jedzeniem musze bardzo uwazac bo jelito szybko sie buntuje wydaje glosne dzwieki i juz zaczyna sie biegunka. Czy mimo wszystko moge jeszcze miec nadzieje na lepsze funkcjonowanie zwieraczy i poprawe pracy jelita? Przeszlam tez wczesniej przed operacja radioterapie i bralam chemie. Mam 59 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety powrót do poprawnej pracy zwieraczy odbytu jest już raczej niemożliwy (zbyt niskie zespolenie jelit, bliskie zwieraczy). Co do biegunek też zapewne związane są one ze skróceniem jelita grubego co powoduje zbyt szybkie przechodzenie stolca bez możliwości jego prawidłowego uformowania. Można w takim przypadku wspomagać się tabletkami zwalniającymi pracę jelit (np. loperamide) oraz odpowiednią dietą o mniejszej zawartości treści bogatobłonnikowej. Można jeszcze w tej sprawie skonsultować się z gastroenterologiem, który wyda odpowiednie szczegółowe zalecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Mam jeszcze pytanie w zwiazku z loperamidem, ktory juz ponad rok zazywam w postaci kropelek (2 x dziennie po 10 kropli) i mam wrazenie ze to nie wystarcza. Jaka jest reakcja organizmu na stale zazywanie tego leku? i czy mozna go stosowac go jako stala terapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×