Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bieganie przy przepuklinie pępkowej


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Wykryto u mnie przepukliną pępkową. Około 1 centymetra średnicy w pepku. Uprawiam bieganie. Czy mogę kontynowac biegi do czasu operacji? Słyszałem, że przy przepuklinie pępkowej nie ma większych przeciwskazań do tego rodzaju wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, właśnie wróciłem ze szpitala po operacji przepukliny pępkowej (ok. 3 cm). Biegam od 3 lat i wkrótce zamierzam wrócić do trenowania. Z taką przpukliną możesz śmiało biegać, jednak należy zastanowić się nad zabiegiem operacyjnym. Samo Ci to nie zniknie, a prawdopodobnie będzie się powiększać. Im wcześniej zoperujesz, tym mniejszą będziesz miał bliznę i szybciej wrócisz do pełni sił. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przepuklina pępkowa została wykryta w czerwcu, też niewielka, a operacja ustalona na marzec. Chirurg pozwolił na bardzo ostrożne treningi i sprawdzanie regularne czy nic nie uwięzło. Pojechałam w wakacje w góry na obóz biegowy. Ostre treningi po 20-30 km dziennie. Potem dalej biegałam i startowałam aż do końca grudnia, kiedy to się zaziębiłam i miałam tygodniową przerwę. Po kilku dniach bez ruchu poczułam, że okolica pępka jest bardzo tkliwa, i mam wyczuwalny bolesny guzek. Ponieważ bolało coraz gorzej po 12 h pojechałam na SOR, gdzie chirurg stwierdził na podstawie badania i usg uwięźniecie przepukliny i ochrzanił mnie, że zgłaszam się po wielu godzinach od pojawienia się bólu, bo mogła powstać zamartwica. Miałam szybko operację. Chirurg okazał się być biegaczem maratończykiem i powiedział, że nie wolno mi trenować po operacji przynajmniej przez 10 tygodni. Moa rada: trenuj czujnie, a co to treningów po operacji to lepiej chyba posłuchać lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×