Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Witaminy po ostrym zapaleniu trzustki


Gość Hanka

Rekomendowane odpowiedzi

W marcu tego roku chorowałam na ozt na tle kamicy żółciowej. Dolegliwości bólowe odczuwam do dziś, stosuje dietę trzustkową. Czy w celu uzupełniania braku witamin i minerałów można stosować preparaty wielowitaminowe typu Centrum czy Vigor? Czy nie podrażniają one trzustki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haniu jeżeli chcesz porady to mogę Ci powiedzieć ze swojego doświadczenia, że ja zażywałem np. vita-miner. Zalecił mi to specjalista chorób wewnętrznych. Natomiast neurolog, u którego się leczę od roku 2000 powiedział, że te witaminy mają *otoczkę* i rozpuszczają się także częściowo z jelicie dopiero a więc szybko i większą część wydalamy z organizmu tych witamin. Natomiast aby w całości wchłonąl organizm witaminy można zastosować np. w zastrzykach domięśniowych witaminy: MILGAMMA N. Ja je brałem i nic złego się nie działo. Możesz też jak masz większe pragnienie lub wykonujesz jakieś fizyczne prace napoje np.izotoniczne - OSHI, POWERADE - niegazowane lecz dodają więcej jakby uzupełnienia w minerały i zaspokajają pragnienie więcej przydając nam elektrolity, nawadniają organizm oraz dają węglowodany dla zaspokojenia potrzeb energetycznych - to co stracisz w czasie aktywności ruchowej. To nawet tutaj na forum lekarz specjalista doradził jednemu z chłopaków, który przeszedł OZT a pytał się czy może to spożywać - czytałem to pytanie, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×