Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na odbycie


Gość Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na odbycie guzek ktory mnie troche niepokoi bo troche mnie boli, a jakis czas temuz (rok) mialem hemoroidy ale mi sie wydaje ze je wyleczylem. Wiec mam sie udac do lekarza czy byc moze wystarczy masc???? mam 23 lata .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zakłopotana

Mam 16 lat i jakiś czas temu zauważyłam u siebie dość krępujący problem dotyczący odbytu. Problemem tym jest mały cielisty guzek... chociaż nie wiem czy *guzek* to odpowiednie określenie. Wygląda to tak, jakby część zwieracza (?) wychodziła na zewnątrz. Jest mały, nieprzekrwiony i miękki. Nie powoduje to bezpośredniego bólu, ale dyskomfort i niepokój już tak. Przy dłuższym spacerze pojawia się pieczenie, a potliwość tej części ciała jest mocno zwiększona. Guzek ten można *schować* do wnętrza odbytu, ale nawet wtedy widać, że coś z nim jest nie tak. Ciężko jest mi się przełamać i pójść z tym do lekarza (a jeśli już mam iść, to do jakiego?), w związku z tym nasuwa się pytanie - czy to coś poważnego, co wymaga konsultacji z lekarzem, czy wystarczy kupić jakiś środek na hemoroidy w aptece? Z góry dziękuję za odpowiedzi. *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakłopotana, mi to wyglada na hemoroid zewnętrzny i jesli tak jest to mozna próbować z maścią. Najlepiej pogadać o tym z rodzicami i niech oni decydują czy isc do lekarza. Jesli chodzi do jakiego to albo do rodzinnego albo proktologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Załamana

Witam, tydzień temu po oddaniu stolca zobaczyłam krew na papierze toaletowym, zaczęło mnie piec, zauważyłam że zrobiło mi się coś w rodzaju krostki, czy małego guzka miękkiego na odbycie. Niepokoi mnie to bo mam tą zmianę już tydzień i nie znika, jest koloru takiego jak skóra i nadal czuję pieczenie. Czasami zdarzało się że również widziałam ślady krwi na papierze toaletowym po oddaniu stolca i też pojawiało się pieczenie ale na drugi dzień przechodziło, wydaje mi się że nie miałam żadnej zmiany. Czy na tą zmianę mógł mieć wpływ stosunek analny? Około 2 miesiące temu po takim stosunku zaczęłam krwawić ale poszłam do lekarza i dostałam maść i wszystko się zagoiło. Bardzo proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 19 lat od 4 dni słabo boli mnie ok odbytu. Piecze . Kał oddaje 3 razy dziennie jakoś tak może od tego. Jest jeszcze takie małe zgrubienie przy odbycie ale kiedyś to miałem pobolało i znikło. a teraz dłużej jest. Dodam iż pracuje i poce się i nieraz na tyłku też wtedy mnie bolało. A teraz gdy rano wstaje nie boli potem przy wypróżnianiu sie nie boli lecz potem. Nie wiem co jest. Nie krwawie z odbytu. Chyba to nic poważnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 19 lat i ostatnio po pracy nagle zaczeło mnie swędzieć w ok odbytu. Teraz sprawdzałem na zwieraczu mam mały guz. Jak dotykam to boli raz sie chowa a raz jest na widoku . Krew nie leci z odbytu. To chyba nie rak ? :( boje się :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

To zapewne guzek hemoroidalny. Nic niepokojącego, ale radzę w tej sprawie najlepiej skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem, który zwykłym badaniem przez odbyt stwierdzi czym jest dokładnie ta zmiana i zaleci w tym kierunku odpowiednie postępowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

To zapewne hemoroidy. Aby konkretnie określić rozpoznanie trzeba w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. On zwykłym badaniem palcem przez odbyt określi czym są zmiany i zaleci odpowiedni dalszy sposób postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Stosunek analny mógł wywołać podrażnienie hemoroidów, które zapewne Pani ma. Aby konkretnie zdiagnozować problem i włączyć odpowiednie postępowanie radziłbym w tj sprawie skonsultować się z chirurgiem najlepiej proktologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wykryłem 5 dni temu na zwieraczu mały guzek on się czasami chowa itd. Bolał mnie 4 dni ale teraz już nie czasami zapiecze. Nie wiem co to jest boję się :( bo jestem młody. A tak było wszystko dobrze a tu nagle takie coś proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×