Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy śledziona może się powiększać i zmniejszać?


Gość agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwne uczucie pełności w miejcu pod żebrami z lewej strony brzucha. ciągle czuję się jakbym coś tami miała. jakby mi coś urosło. Byłam na usg i lekarz powiedział że narządy wewnętrzne są w porządku. Śledziona jest trochę większa ale mieści się w normie. Czy śledziona może się powiększać i zmniejszać. Bo w momencie gdy robili mi usg nie czułam jakbym miała coś w brzuchu. A teraz znów czuję. Dodam że od trzech lat powiększają mi się trochę i zmniejszają węzły chłonne tylko na szyji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 tygodni ciągle czuję dziwne coś w brzuchu tak jak pisałam wyżej. A usg wyszło niby dobrze. Od czego to może być ? Bo już zaczynam się martwić. Tak jakby tam coś było. Czy śledziona boli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledziona musiałaby być znacznie powiększona, żeby dawała objawy bólowe. Może przyczyna dolegliwości tkwi w zakresie żołądka. Wtedy warto byłoby wykonać gastroskopię. O tym jednak musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odczuwam identyczny ból, dokładnie pod żebrami z lewej strony.Jak autorka mam wrażenie ucisku, a czasami cos jakby mi przeskakiwało w tym miejscu, a za chwile wracalo do punktu wyjscia.Nie wiem co to do tego powiekszone wezly chlonne szyjne.Dzisiaj bylam u lekarza mialam robione usg zoladka, trzustki, watroby w celu znalezienia komorek rakowych na szczescie nic nie bylo.Jestem po badaniu krwi wyniki za 2 dni.Ponadto dostałam skierowanie do chirurga lekarz powiedzieał,że byc moze jest cos nie tak z żebrami-wizyte mam na 23 maja byc moze dowiem sie czegos wiecej.Nie jest specjalnie uciazliwe ale czuje dyskomfort w pozycji siedzacej badz lezacej.Jestem osoba niepalaca nie naduzywam alkoholu, staram sie prowadzic zdrowy tryb zycia wiec skad te dziwne uczucie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam informacji w tym temacie. Od 7 miesięcy czuję jakbym coś miała pod żebrami z lewej strony. Leżąc na plecach czuję zgrubienie od linii żeber do wysokości pępka, kiedy uciskam to czuję dyskomfort. Ból na początku był lekki, potem zmienił się w nieprzyjemne rozpieranie a teraz wrócił i od tygodnia boli mnie cały czas. Byłam na usg, na którym została zbadana cała prawa strona i podbrzusze. Po zwróceniu uwagi ze boli mnie z lewej strony u góry, usłyszałam ze w tym miejscu jest jelito i to juz nie jest "jej rejon". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×