Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone węzły chłonne na szyi i za uchem


Gość mama

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Ja mam bóle z lewej strony pod uchem przy samej żuchwie od ponad tygodnia. Boli cały czas a rano jest troszeczkę opuchnięte. To nie jest jakiś bardzo silny ból ale jednak cały czas czuję a najbardziej boli po dotknięciu. Poza tym nic mi nie jest. Trochę chorowałam na gardło ale to już było ok miesiąca temu. Ciężko mi wyczuć czy mam powiększony węzeł chłonny, raczej tego nie czuję... Nie byłam z tym jeszcze u lekarza. Przez 5 dni 2 do 3 razy dziennie łykałam Nurofen Forte - ze względu na to że oprócz przeciwbólowo działa również przeciwzapalnie. Już nie chcę się faszerować Nurofenem tym bardziej że nic mi nie pomógł. Po tej samej stronie mam zęba, którego powinnam wyleczyć ale w okolicy zęba nie czuję nawet najmniejszego bólu. Czy może mi ktoś cokolwiek powiedzieć na ten temat :( ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mój synek od dwóch miesięcy ma powiekszony węzeł na szyji od maja jeżdzimy po lekarzach 24 maja miał zabieg nacinania węzła bo zrobił się ropień wyczyścili wyniki w normie i powiedzieli że trzeba czekać aż się wchłonie na dzień dzisiejszy miesiąc po zabiegu węzeł powiększył sie 2-krotnie na kontrol jedziemy początkiem lipca.z badań wyszło że mój 4 letni syn miał chorobę koci pazur teraz czekamy żeby tylko wszystko było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem tez mnie prawdopodobnie dreczya wezly chlonne nie bylam z tym u lekarza bo jak zaczna mnie lekarz rozbierac na czynniki pierwsze tto zaraz trzeba bedzie najprawdopodobniej klasc sie do piornika a po co mi to lepiej do konca nie wiedziec z czym sie chodzi i zyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Od paru lat mam problemy z węzłami chłonnymi,zawsze przy przeziębieniu mam powiekszone węzły chłonne na szyi.W maju tego roku zachorowałam na ospe -mam 20 lat,i bardzo powiekszyły mi sie wezły chłonne za uszami,nigdy czegos takiego wczesniej nie miałam.za lewym uchem miałam kilka grudek az we włosach i strasznie bolało mnie ucho.za prawym uchem miałam tez powiekszone i były wieksze niz za lewym ale ucho mnie nie bolało.lekarz przypisał mi lek antywirusowy i troche sie po tym zmiejszyły lecz nie znikneły wcale.teraz jestem 3 tygodnie po ospie a wezły nadal sa,wyczówam je wiec sa spore.A do tego w lewym uchu -w tym co wtedy wyczówałam ból, to teraz słysze syczenie.Nie wiem czy wybrac sie z tym do lekarza.Miał ktos cos podobnego? Po ospie długo ma sie powiekszone wezły chłonne?Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Opisywałam wcześniej przypadek mojego synka z powiększonego węzła zrobił się nowotwór złośliwy typu ** chłoniak złośliwy **. Jest po chemii rok czasu i wyniki są dobre nawrotu nie ma i mam nadzieję że tak będzie. Więc do wszystkich badajcie się i chodżcie do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elżbieta

Mam 65 lat,będąc dzieckiem często miałam powiększone węzły chłonne na szyi-po prostu duże guzy.Wtedy to nikt nie wiedział,że powiększone węzły szyjne świadczą może o podejrzeniu nowotworu.Przeżyłam z tym tyle lat, obecnie czasem tez mi się powiększają minimalnie,oswoiłam się z tym i żyję.Mąż mój zaś miał powiększone węzły lekko nadobojczykowe i mały twardy guzek na głowie, myśleliśmy KASZAK..??okazał się RAKIEM-CHŁONIAKIEM AGRESYWNYM IV STOPNIA. Nie ma reguły- lepiej na zimne dmuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Również mam problem z powiększonym węzeł chłonny. Mój ulokowany jest w pachwinie. Jest dosyć mały (poniżej 1 cm), czasem boli, wydaje mi się, że da się go delikatnie przesuwać. Zauważyłam go ok, 4 miesiące temu na wakacjach po całodniowym chodzeniu w ponad 30 stopniowym upale. Był wtedy bardzo duży, przeraziłam się strasznie, po kilku dniach zaczął maleć, jednak całkiem nie znikł. Ok. miesiąc temu byłam u ginekologa. Dotykał węzła, mówił, że mógł się zrobić z jakiegoś zakażenia lub golenia miejsc intymnych (ale depiluję te okolice już kilka lat). Ginekolog, po ginekologicznym USG, przyłożył mi głowicę (tak to się chyba nazywa) również do tego guza, jak mówił *powinno się to robić inną głowicą, ale takiej nie ma*. Nie mówił, że widzi tam coś niepokojącego, ale ja nawet nie zapytałam czy przyczyną może być jakiś nowotwór, bo nie wiedziałam, że często węzły na to wskazują. Dopiero później zaczęłam czytać o chłoniakach itp. i bardzo się przestraszyłam. Bardzo się boję, że w tym *niedokładnym* USG lekarz mógł czegoś nie zobaczyć. Dodam, że guz znajduje się dokładnie na linii majtek i niestety, choć się staram, codziennie go dotykam i sprawdzam jaki jest. proszę o pomoc, bo choć mój węzeł był badany przez lekarza, wciąż się martwię, jestem panikarą z natury. Proszę o pomoc, jakie są szanse, że to objaw jakiegos nowotworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez kilka miesięcy powiększony, niebolesny węzeł podżuchwowy. Usunięto go, ale nic w nim nie było, poza zaczynającą się częściową martwicą. Żyje jakoś bez tych węzłów, ale mam wrażenie, że częściej choruję teraz na ucho po stronie gdzie on był, poza tym moje ogólne samopoczucie się poprawiło. W sumie to nie wiadomo dlaczego się powiększył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja mam powiększony węzeł chłonny za lewym uchem od 16 roku życia. Właściwie nic z nim nie robiłam, nie badałam, ani biopsji ani USG nie robiłam. Jest spory, nie rusza się, nie boli (może ciutkę) przy dotykaniu. Zmotywowały mnie te posty do zrobienia USG. Do tej pory lekarze mówili, że to nic takiego. Krew i inne badania zawsze miałam dobre. Najchętniej to bym to coś wycięła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×