Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brak dolegliwości przy żylakach powrózka nasiennego


Gość Dariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Obecnie mam 17 lat. Kiedy mialem lat 10 dostalem mocnego kopa w jaja- w szkole. Bylem w szpitalu robili mi oklady na jadra gdyz stwierdzono opuchlizne. Po okolo 4 latach od tego zdarzenia pojawily sie zylaki powrozka nasiennego. Dodam ze nie zauwazylem ich wczesniej, a byc moze juz byly. Stopien tych zylakow okreslam cos pomiedzy 2-3. Nie mam zadnych dolegliwosci. Regularnie badam swoje jądra. Mają one jednakową wielkość, twardość, nic na nich nie wyczuwam... żylaki są średnio widoczne przez moszne- nie tak bardzo ze drastycznie znieksztalcaja moszne, ale rowniez nie sa niewidoczne. Nie odczuwam zadnego dyskomforu- bolu, uczucia ciazenia w mosznie. NIGDY mnie to nie bolalo i w niczym nie przeszkadzalo. Wiem również ze mój dziadek ma ta dolegliwosc i ma 2 dzieci. Moje pytanie- Czy jestem nieplodny/bezplodny? Czy mam obnizone szanse na bycie zdrowym, plodnym mezczyzna, mimo iz nie doskwiera mi zaden dyskomfort? Bardzo prosze o sensowna odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jestem nieplodny/bezplodny? - na ponad 90% jesteś płodny, ale żeby stwierdzić ewidentnie swoją płodność trzeba by wykonać badanie nasienia Czy mam obnizone szanse na bycie zdrowym, plodnym mezczyzna, mimo iz nie doskwiera mi zaden dyskomfort? - u około 5-10% mężczyzn z żylakami powrózka nasiennego występuje bezpłodność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×