Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Maksymilian

Rekomendowane odpowiedzi

jestem 3 dzień po operacji przepukliny pachwinowej prostej, jak leżę czy siedzę to nic mnie nie boli. jak wstanę mam problemy z wyprostowaniem się. nie wiem dlaczego pezedewszystkim boli mnie prawy bok nad biodrem po stronie operowanej z kolei jak pezejdę ok. 20m. zaczyna szczypać górny szew więc wtedy siadam i wszystko przestaje boleć. mam wszczepioną siatkę w szpitalu MEDICOVER w Warszawie ze środków NFZ. Wybrałem znieczuenie ogólne z czego jestem zadowolony. Zabieg rozpoczął się o 9.30 a o 11.00 obudziłem się wypoczęty jak nowonarodzony. spytałem waśnie która godzina. Fakt że przed zabiegiem byłem niewyspany. Następnego dnia wsiadłem w samochód i sam przyjechaem do domu co prawda to tylko 3km. w inii prostej. Byem wtedy pod wpywem środków znieczulających bo na wieczór niestety bar.dzo piekło i bolao i w nocy tyko na plecach mogłem spać. nadmienię że mam 56 lat i z przepukliną chidziłem 5lat przez co zrobiła się 3 razy większa i zaczynała mnie pobolewać. Głupi byem że wcześniej się tym nie zająłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tydzień temu miałam operację przepukliny pachwinowej prawostronnej. Poprosiłam o znieczulenie miejscowe (lekarze odradzali, ale uszanowali moją wolę) i dzięki temu czuję się świetnie i szybko wracam do zdrowia. Byłam cały czas w kontakcie z lekarzem i nie odczuwam skutków ubocznych znieczulenia ogólnego czy w kręgosłup (np. silne bóle głowy). Już w godzinę po operacji poszłam sama do toalety. W 3 dni po - chodziłam, wykonywałam drobne prace w domu. Dziś zdjęto mi szwy. Trzeba jednak wszystko robić z wyczuciem, na pewno nie podnosić ani nie nosić żadnych przedmiotów. Pozdrawiam *przepuklinowców*! 16.10.2012 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karol 1 miesiąc po operacji

Ja jestem miesiąc po operacji prawej strony pachwinowej met Lichtensteina jeszcze czasami coś piecze i pobolewa ale od 2 tygodni pracuje praca siedząca. Czy jest ktoś kogo po miesiącu po operacji nic nie piekło i nie ciągnęło? Jestem ciekaw czy te dolegliwości są normalne czy powinienem sie martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZesc Wszystkim, z wypiekami czytam wszystkie posty ale znajduje tu tylko same pytania, a gdzie są odpowiedzi od lekarza lub osob orientujących się w temacie ?? Ja niestety znalazłem się tutaj z pytaniem, jestem 1,5 miesiąca po op. przepukliny pachw. prawostr. z siatką. Jakieś 8lat temu miałem lewostronną, mam 28lat i jestem aktywny fizycznie. Operacja przebiegła ok, wszystko ok zadnych leków przeciw bólowych, po 2,5 tyg. od operacji czułem sie jak bardzo dobrze. lekarz przy ściąganiu szwów powiedział, że mogę robić już wszystko (sport). Spragniony wysiłku po 2,5 tyg przestoju zająłem się rąbaniem drzewa do kominka. Były to klocki o sr ok 50cm w całości. Pracowało się super, nic nie czułem, zrąbałem 5 [m3] drzewa i po kilku dniach w pracy poczułem ból po powyżej obu pachwin. Ból i dyskomfort był tak duży, że przestałem mówić, bo podczas mówienia czułem jakby pachwiny chciały mi wybuchnąć.... jestem załamany. Oprócz tego rąbania robiłem sporo pompek, brzuszków, podciagnieć na drążku. Wiem, że jestem głupi z tym wysiłkiem ale to jest silniejsze ode mnie. Co powinienem zrobić, co oznacza ten ból podczas mówienia lub podnoszenia głosu ? bardzo proszę o pomoc acha i ból nie zmniejsza się mimo tego, że odpuściłem całkowicie wysiłek OD ok tyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam 26lat operacje przepukliny miałem 12dni temu. Przepuklinę pachwinową miałem od ok 8miesięcy. Nie zakładano mi siatki, bo profesor powiedział że u tak młodych osób nie jest ona wskazana, jest to zawsze ciało obce. Pierwsze 5 dni tragedia, ból jak cholera-pieczenie, ciągnięcie. Noce na przeciwbólowych i nawet na bok nie dało rady się przewrócić. Z sam nie mogłem wstać, a jak już wstałem to chodzenie tylko do łazienki. Wszystkim, jednak polecam trochę cierpliwości!!! Już w kolejnych dniach było coraz lepiej, a przełom miałem dokładnie po tygodniu. Zdecydowana poprawa we wszystkich aspektach. Teraz jak tylko dotknę operowane miejsce to czuję dyskomfort, a tak to jest ok, ale i tak zdaję sobie sprawę że przez te kolejne 3 miesiące trzeba będzie na siebie bardzo uważać. Pamiętajcie nie nadwyrężajcie się!!! a ćwiczenie w tym czasie to totalna ludzka głupota!!! Też chciałbym iść na siłownię, na squasha, ale wiem że wszystko w swoim czasie. Szybkiego powrotu do zdrowia dla Wszystkich!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,miesiac temu mialam zabieg przepukliny pepkowej i pachwinowej prawostronnej z wszyciem siatki,niestety w pachwinie rosnie zgrubienie da sie wyczuc guzka.internista zapisal antybiotyk niestety nie pomoglo,wracam do niego jutro nie wiem co powie.z poczatku jak zauwazylam uwypuklenie poszlam do chirurga,zrobil usg,nic nie znalazl.wiec co to jest?czasami mnie cmi to miejsce,delikatne pobolewanie,ale to rosnie jest twarde,jak dluzej pochodze to rosnie bardziej,przeciez tego nie wymyslilam.juz nie wiem co robic,do chirurga mam za 2 tyg,moze pojsc wczesniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy po operacji przepukliny pachwinowej prawostronnej , po wstawieniu siatki , 3 dni po zabiegu mogę mieć wrażenie że w mosznie coś sie jeszcze znajduje? taka dziwna opuchlizna? Czy to jest raczej na pewno nawrót przepukliny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, jestem 6 miesięcy po operacji i nadal odczuwam jej skutki. Pobolewania, bolące jądro, ale na wszystko trzeba czasu. Moja opuchlizna i sine zabarwienie zeszły 14 dni po operacji. Nie spodziwałbym się nawrotu przepukliny, idź na wszelki wypadek do lekarza, ale u mnie było podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilkanaście lat temu miałem operacje na przepukline pachwinową metodą rutkowa. przez około 2 lata bolało mnie jądro i pachwina. lekarz wkońcu stwierdził ze to może mieć związek ze wzrostem. im wyższy wzrost tym większe cisnienie na tą część ciała. 6 lat temu myślałem że mam nawrót. lekarz powiedział ze to zrosty ( nie wiem co to zrosty), ale przeszło. tydzień temu kopałem w ogródku i znowu mnie boli. wmawiano mi ze to miejsce bedzie mocniejsze niż kiedyskolwiek przedtem. lekarze chyba nas oszukują, nigdy nie będzie tak jak było. sam juz nie wiem co o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu miałem operacje, niestety co jakiś czas mam bóle, czasem ostre jakby ktoś nożem ciął pachwinę. Oglądam tam miejsce jest trochę zgrubiałe takie jak zaraz po operacji, także nie wiem czy kiedykolwiek będzie normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemysław

Mam pytanie.Mialem operacje na poczatku czerwca.Od polowy sierpnia juz pracuje.Cały czas odczuwałem bol ale z tego co czytalem to normalne(zmiany pogody itd.)Niestety od wczoraj bol jest troche inny i zaczyna byc dokuczliwy i ciagly.Wymacałem miejsce ktore boli.Chyba nic tam nie ma ale jednak bol odczuwam.Czy to moze byc nawrot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czterech tygodniach od operacji nadal odczuwam ból po stronie operowanej. Kłucia, ciągnięcie, pieczenie. Obok blizny jest zgrubienie wyczuwalne palcem. Pod blizną jakaś fałdka podskórna. Pieczenie o nasady prącia. Ogólnie duży dyskomfort. Czytając posty widzę, że wiele osób ma takie same problemy. Czyżby to było normalne? Boję się iść do pracy, a to już za dwa tygodnie. Pracuję ciężko, o żadnych ulgach w wysiłku nie będzie mowy. Lekarz powiedział, że mam nie harować do 6-8 tygodni po operacji, a już na pewno 3 miesiące od operacji będę mógł pracować jak dawniej. Wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! 4 czerwca miałem zabieg w związku z poszerzonymi kanałami pachwinowymi - obustronnie. Mija już prawie miesiąc od operacji a ja nadal czuję ból w pachwinie. Jest on mniejszy niż przed zabiegiem ale jest. I to mnie trochę martwi, bo nie wiem czy tak musi być? Może ktoś już przechodził taki zabieg i jest mi wstanie coś podpowiedzieć?? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 3 tygodnie po operacji przepukliny pachwinowej. Do tygodnia po operacji było wzorowo jednak po tygodniu zaczyly sie dziwne bóle i pieczenie jak po oparzeniu w kroczu i na wewnętrznej stronie uda. Do tego doszla silna przeczulica w całym obszarze oparowanym powodująca bardzo duży dyskomfort przy chodzeniu oraz problemy ze snem. Nie działają żadne leki nplz, np. Ketonal 100mg czy miejscowy diclofenak 4%. Zdesperowany próbowałem też tramal 50mg i działanie prawie żadne :-( . Jedyne co przynosii doraźna ulgę na ok godzine to chłodny prysznic na tą okolice. Chirurg mówił o uszkodzonych nerwach czuciowych które się zregeneruja i kazał się uzbroić w cierpliwość, ale ciężko to wytrzymac. Mam wrażenie że problem z nerwem jest gdzieś przy powrozku, przy nasadzie penisa i stąd promieniuje ta przeczulica na udo Zaczynam być tym mocno przestraszony bo nic nie pomaga i jakby się jeszcze pogarsza :-( idę więc do neurologa. Jest tu może ktoś kto się z czymś takim zmagał? Dodam że boli typowych pooperacyjnych prawie nie mam, już tydzień po operacji mogłem kaslac, kichac, dużo chodzić i wydawało się że mam szczęście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ewelina...

Witam, ja miałam zabieg na początku czerwca 2017 roku. Miewam straszne skurcze i bóle miejsca gdzie znajdował a się przepuklina pachwinowa - z prawej strony. W trakcie trwania operacji z użyciem siateczki lekarze poinformowali mnie że przepuklina zapłata się w pobliżu jajników co spowodowało lekki zachaczenie i delikatne uszkodzenie prawego jajnika sprzętem medycznym. Lekarz prowadzący zapewniał mnie że nie wiążą się z tym żadne powikłania. Wiec moje pytanie są takie, Jak długo mogę odczuwać bóle i skurcze miejsca gdzie znajdowała się przepuklina? i Czy mogą to być bule jajnika, który został delikatnie naruszony? I czy rzeczywiście nie jest to zagrożenie żadnymi powikłaniami? Proszę o pilną pomoc. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja jestem 7 miesięcy po operacji od 2 miesięcy znow pojawia się bul jakby przelewanie ciężko pracuje fizycznie byłem u lekarza i na usg niby wszystko ok ale mam bardzo dziwne odczucia sam niewiem co mam robic ciagle o tym mysle z początku czułem ze mam tam to wszystko zabezpieczone teraz jak tam wszystko doszło dziwnie się czuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 38 lat, pół roku temu przeszedłem operacje usunięcia przepukliny pachwinowej lewej. Wszystko ponoć poszło sprawnie jednak dzień po zdjęciu szwów rana w czasie kaszlu sie otworzyła a na pogotowiu założyli mi tylko przyklejane szwy i założyli opatrunek. Od tamtego czasu rana się zagoiła i nie było z nią żadnych problemów jednak cały czas odczuwam ból w mosznie jak i poniżej rany zabiegowej. Często ból pojawią się podczas najmniejszego wysiłku a także zauważyłem problemy z oddawaniem moczu jak i ze wzwodem. Gdzie się udać do jakiego lekarza lub na jakie badanie się zapisać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×