Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Maksymilian

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maksymilian

Tydzień temu miałem operację przepukliny pachwinowej lewostronnej bez użycia siatki. Ciągle odczuwam dotkliwy ból zwłaszcza jak próbuję chodzić. Ból jest jak kłucie w okolicy cięcia co sprawia, że z trudnością mogę chodzić. Po wysiłku zauważyłem, że miejsce cięcia puchnie. Jak długo może trwać taki ból utrudniający poruszanie się i czy to jest normalne? Dlaczego wykonano u mnie operacje bez użycia siatki skoro mam 28 lat? Czy są jakieś dodatkowe przeciwwskazania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Ból może się jeszcze utrzymywać (nawet do miesiąca) i wiąże się to z procesem gojenia i reakcji tkanek na nici chirurgiczne. W końcu są one dla organizmu ciałem obcym. Trudno mi wyjaśnić dlaczego nie wstawiono Panu siatki. Należy zapytać o to lekarza prowadzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wszczepieniu siatki bóle moga utrzymywać się dłużej niż po plastyce bez wszczepu. Siatki stosowane w plastyce przepukliny (są najczęściej półwchłanialne) oraz nici mają z reguły okres wchłaniania ponad pół roku. Dlatego bóle utrzymują się czasami nawet do 9 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr z Lubania

A ja miałem miesiąc temu operowaną przepukline pachwinową z użyciem siatki,i na dzień dzisiejszy mam ropienie na środku blizny pooperacyjnej,chirurg stwierdził krwiaka i mi to wyczyścił,znowu sie pojawiła ropa i przepisał mi maść Fibrolan,stosuje ją czwarty dzień ale efekty są marne,musze wracać do pracy ale jak?bo nadal odczuwam ból..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry! Około rok temu miałem operację przepukliny pachwinowej, za pomocą siatki. Już po około miesiącu zacząłem pracować: jestem tancerzem teatru, i codziennie jestem zmuszony do dużego wysiłku fizycznego. Jednak przez cały czas rana goiła się i nie miałem z nią żadnych problemów, aż do teraz. . Nie wiem czy medycznie jest to związane, ale zmieniłem dietę, zacząłem używać odżywki (Monohydrat Kreatyny, Gianer) oraz intensywnie ćwiczyć brzuszki, i od mniej więcej tego czasu, przy intensywnym wysiłku, czy pochylaniu w przód czuję ból właśnie w okolicach operowanego miejsca. Chciałbym jeszcze nadmienić, że przed operacją nie odczuwałem żadnego bólu, zgłosiłem się do lekarza tylko przez to uwypuklanie w okolicach pachwiny.Kilka dni temu Byłem u doktora, który jednak stwierdził że wszystko jest w porządku. Jeżeli wszystko jest w porządku, czy jest sposób na walkę z bólem? Jakieś proszki? Wzmocnienie mięśni brzucha? Co lub Kto może mi pomóc? z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

Trzy tygodnie jestem po operacji. Dalej boli ale mniej. Lekarz powiedzial zeby sie zglosic do niego jezeli dalej boli. Trzeba zawsze sprawdzic czy przepuklina sie nie odnowila. Ja biore advil jako srodek przeciwbolowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od mojej operacji ( obustronna przepuklina, operowana laparoskopem ) minęło już 4 miesiące. Właśnie byłem u chirurga i oznajmił mi że wszystko przebiega w najlepszym porządku. Cieszyłem się bo wpadek miałem juz wiele gdzie żle zadbałem o fizyczne przeciążone wysiłki. Wczoraj jednak zdarzył mi się najgorszy wypadek. Otóż kosiłem mój trawnik małym traktorkiem i wpadłem w poślizg. Nie mogłem wyjechać z dołka, no i spiesząć się zacząłem popychać go, ruszać nim, i denerwując się nie poprzestałem aż sam wyciągnąłem to ciężkie traktorzystko z dołka. No i pojawił sie ból, w okolicach przepukliny ale nie jest on taki straszny. Dziś ból już prawie minął, ale lęk obawy kolejnej operacji pozostał. Mam pytanie czy zepsułem tym traktorkiem operację, a jeżeli nie to jak bardzo zaryzykowałem nawrotem przepukliny, tą przygodą ? Właściwie chirurg na ostatnim spotkaniu, powiedział że fizycznie już nie muszę tak uważać, lecz nie wiem czy gdyby usłyszał tę historię z traktorkiem, to powtórzył by te zdanie. Kolejny raz, proszę Pana o pomoc i bardzo dziękuję za wszystkie wcześniejsze mądre rady. Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 16 dni temu przeszedłem zabieg usuwania przepukliny pachwinowej i mam następujące pytania: Jak długo powinienem nosić opatrunek po zdjęciu szwów? Czy jest normalne,że po tym okresie 16dni ciągle mam siniaka na penisie u podstawy?(dodam,że od 3 dni stosuje Lioton1000)? i ostatnie pytanie Czy to normalne,że odczuwam pieczenie lewego jądra i od niego w górę aż do rany i jak długo może utrzymywać się ten lekki ból,dodam że sinizna z jądra zeszła sama pozostała tylko na penisie?(oczywiście przy operacji lewej strony pachwiny). z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 8 lat temu miałam operacje na przepukline pachwinowa prawostronna. Niestety bez założenia siatki.Miałąm wtedy 22 lata. 5 dni temu miałam operacje nawrotowa z zalożeniem siatki. Po wyjsciu ze szpitala mam bóle przy ranie, bóle pleców po znieczuleniu, ale to normalne.Niepokoja mnie okropne bóle głowy!!!nie pomagaja tabletki przeciwbólowe, kompresy, czy mam sie niepokoić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem równo 4 tygodnie po operacji przepukliny pachwinowej prawostronnej. Wszystko goi się ładnie, bóle niemal zupełnie zniknęły, ale 5 dni temu zdarzyło mi się zupełnie przypadkowo *tupnąć* mocniej prawą nogą. Od tego czasu odczuwam dość mocny ból w miejscu cięcia, niemal zupełnie zanikający przy leżeniu i znikomy przy chodzeniu. Nie ma przy tym na zewnątrz żadnej opuchlizny ani nic nie wyłazi. Jedynie co, to zauważyłem jakby w prawej części worka mosznowego było *coś* przeskakujące w palcach, co idzie przez cały worek z dwóch stron, ale właśnie z prawej strony jest większe. Nie wiem czy ma to związek z tymi bólami w okolicy cięcia. Chcę wiedzieć czy po takim tupnięciu mogło stać się coś poważnego czy po prostu trzeba czasu i oszczędzania się aby wszystko wróciło do normy. Proszę o rzetelne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na pewno nic groźnego się nie wydarzyło. Prawdopodobnie doszło do niewielkiego naruszenia powłok w miejscu operowanym co wyzwala dolegliwości bólowe przez jakiś czas wycofujące się powoli. Ta pogrubiała struktura to zapewne odczynowo zmieniony jeszcze na skutek operacji powrózek nasienny. To typowe. Obrzęk taki wchłania się w przeciągu 2-3 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem 3 miesiące po operacji przepukliny pachwinowej prawostronnej. Do teraz odczuwam lekki ból a miejsce gdzie mialam rozcinane tak jakby zdrętwiałe. Po znieczuleniu mialam silne bóle głowy i zatkane uszy. Trwalo to tydzień. Mam pytanie jak długo powinno się być na zwolnieniu lekarskim? dodam, że wróciłam już do pracy w super markecie, gdzie praca nie jest łatwa. Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mając 10 miesięcy miałem operacje na przpeukline i wyrostek robaczkowy. W październiku zeszłego roku pojawił sie ropien pod miejscem tej operacji, lekarze zabiegiem rozcieci i wyczyscili, w szpitalu znalazlem sie miesiac pozniej, poniewaz miejsce przeciecia nie chcialo sie goic a ropa ciagle wychodzila, wiec przy kolejnym zabiegu znaleźli szew sprzed 16 lat (operacji w wieku 10 miesiecy)), wyciagneli go, rana sie zagoiła, lecz po 5 miesiacach znów zaczelo sie tam cos zbierac, tydzien temu ponownie trafilem do szpitala, stweirdzili ze bakterie przy 2 zabiegu mogly zostac wprowadzone przyapdkiem i sie uaktywnili, jestem tydzien na antybiotyku, lecz to nie bardzo zmalało. Co dalej moge robic ?? Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam operacja nic nie bolała byłem pod narkozą choć przyznam chyba długo dochodziłem do Siebie tzn. pierwszy tydzień miałem wielki problem z chodzeniem nawet ze staniem z łóżka*/ normalnie zacząłem chodzić tak po dwóch miesiącach, ale jak mi to lekarz powiedział to zależy od organizmu jedni po miesiącu dobrze się czują drudzy po dwóch a jeszcze inni po trzech w moim przypadku jestem już po ponad trzech miesiącach po operacji i nadal coś tam czuje*/ chyba z powodu pracy za ciężka ją mam*/ a po jakim okresie będziesz normalnie funkcjonował trudno powiedzieć zależy od organizmu, ale myślę po trzech miesiącach wszystko bedzie oki zależności co chcesz robić itp ale lepiej chyba być przezorny wiec Ja liczę 6miesiacy więc staram się unikać np cieżki pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem dokładnie miesiąc po operacji przepukliny pachwinowej, Ogolnie dość szybko doszedłem do siebie, udało sie nawet przetrwać bez zadnych środków przeciwbolowych :) natomiast problem pojawil się wczoraj... przez cały okres pooperacyjny oszczedzałem sie z dzwiganiem i wysiłkiem. przedwczoraj poszedłem na impreze gdzie troche pochdziłem, delikatnie sie pobujałem i pospiewałem i od tego czasu zaczelo mnie bolec po lewej stronie w okolicach poczatku blizny. bol ten pojawia sie przy wstawaniu ( nie zawsze ) i przy gwaltowniejszym ruchu ( jak chodze, siedze nic nie boli) Czy mogłem sobie coś uszkodzić ??? czy tak objawia sie nawrot przepukliny ??? obejrzałem blizne i nic tam nie ma nie pokojącego, zadnego wypuklenia, dziury. Jeszce tylko troche mam powiekszony powrózek nasienny, ale to chyba akurat normalne. Proszę o pomoc jak ktos mial podobna sytuacje. P.s. dodam ze przez cały okres nosiłem iecej niz 2,5 kg i to sporadycznie a w środe miałem w reklamowce okolo 4 kg , czy moze tym zaszkodziłem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem 1,5 mesiaca po operacji i dobrze sie czuje czasami sa jeszcze bole ale nie tak silne jak przed zabiegiem szwy jeszcze troche ciagna(to co sie zrasta) wrocilem juz do pracy ale sie oszczedzam. . . po 2 tygodniach na piwo juz poszedlem takze mam mocny organizm i dobrze ze mna *p szybko odstawilem tabletki *p przez pierwsze 2 tygodnie bylo ciezko a potem juz z gorki *]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem juz 5 miesiecy po zabiegu mialam prawostronna przepukline operacje mialam na narkoze narkoze znioslam dobrze ale bul po operacji na poczatku byl okropny po 2,5 miesiacu wrocilam do pracy ale czasami odczuwam bol z prawej strony ja uwazam ze za wczesnie wrocilam do pracy pracuje na kuchni a wiadomo ze to nie jest lekka praca ale lekarz z twierdzil ze moge wrocic do pracy no nie wiem czy to bylo madre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam operowaną przepuklinę lewostronną pachwinową w ogolnym znieczuleniu(mam przepukliny kręgosłupowe). Jestem 5 tyg po operacji i do tej pory przy wstawaniu ,siadaniu i kucaniu przeszywa mnie ból. w niecaly tydz. po operacji chwyciła mnie rwa kulszowa na lewą noge i to dopiero byla jazda-ból piekielny. Leżalam tydzień jak kłoda,wszystko trzeba było przy mnie zrobic. Na ketonalu i mydocalmie 2razy dziennie zastrzyki przetrwalam to draństwo. Teraz powoli uruchamiam się ,chodzę na zabiegi,bez leków spię ale ciagle czuję ból w lewym biodrze i przepuklina (była ) tez czasami daje mi w kość. Mam nadzieję,że przetrwam to wszystko(mam prawie 60 lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w październiku miałem op.przepukliny pachwinowej met.Lichtensteina. Rekonwalescencja przebiegała ok i po 2 tygodniach praktycznie nie miałem już dolegliwości. Jednakże 3 tyg.temu miałem po tej samej stronie przepuklinę udową - co ciekawe również z użyciem siatki. Rana goi się dobrze jednak od samego początku mam uciążliwe bóle. Zlokalizowane są one dość nisko (niżej od miejsca wystąpienia przepukliny) i jest to pieczenie a czasem takie odczucie jakby ktoś odklejał mi plaster. Ból trwa 2 sekundy i jakby przebiegał wzdłuż jakieś linii. Czy może to być efekt wchłania się siatki? Bliznę mam dość długą i kończy się tam gdzie mam te bóle. Druga sprawa to sam fakt użycia siatki. Podczas wywiadu lekarz stwierdził że w p.udowej nie stosuje się siatki jedynie szyje nićmi. Dlatego byłem zdziwiony gdy powiedziano mi że mam drugą siatkę. Jeszcze większe było moje dziwienie gdy zobaczyłem długą bliznę. Obstawiałem krótkie nacięcie w związku z niewielkim kanałem udowym. A tu blizna taka jak pół roku temu. Czy możliwe abym miał wstawioną drugą siatkę tej samej *pełnej* (jest to chyba 16x8cm ) wielkości i przez nałożenie się siatek tak boleśnie odczuwam gojenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema czytam wasze forum i mam podobne objawy w piatek miałem zabieg do niedzieli spałem z przerwami chodzic nie moge tylko do kibelka i spowrotrem kuje mnie strasznie po lewej stronie tam gdzie miałem ciecie. sciskam sie pasem jak leze nie ma problemu.powedzcie kiedy przestało was tak bolec ze mogliscie postac tak z 5 min.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha smieszne,Kasiu za wczesnie ? pewnie chciałbys po pól roku dopiero wrócic,jestem tydzien po operacji przekukliny pachwinowej lewostronnej bez siatki,i dostalem zwolnienie na 3 tygodnie,nie na 2,5 miesiaca i ty jeszcze narzekasz? mam prace stojaca wiec,ale wsumie czuje sie juz w miare dobrze pozatym ze jeszcze wiadomo boli,we wtorek jade zdjadz szfy,dla tych co sie boja operacji powiem ze nie ma czego,dostalem zastrzyk w kregosłup wiec bylem przytomny podczas operacji,zawsze jakas tam przyoda*p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bardulo

Jestem 18 dzień po op.przepukliny met.Lichtensteina jest dobrze.Jest zgrubienie wzdłuż szwu nie widoczne dla oka jak to długo biedzie trwać?Zwolnienie dostałem na 3 tygodnie.Czyli za 3 dni do pracy fizycznej.No jest mała obawa bo to 60 lat,organizm coraz słabszy.HEJ*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem zabieg przepukliny pachwinowej prawostronna z użyciem, siatki po miesiącu na chorobowym po operacji byłem u kontroli: Lekarz chirurg że rana wygojona i do pracy ale jeszcze odczuwałem ból.Poszedłem do pracy tydzień porobiłem robię jako odlewnik w pracy na czas. Odczuwałem ból i poszedłem do chirurga i jeszcze dał mi 2 tygodnie chorobowego do kiedy będzie mnie kłóć i boleć z prawej strony a pracuje cieżko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×