Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ropień czy zaropiały węzeł chłonny


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

WItam serdecznie, Od kilku tygodni na szyji posiadam *kólkę*, W ciągu dnia potrafi się ona kilka razy powiększyć lub prawie zniknąć. Niedawno wybrałem się do lekarza ogólnego i zlecił mi on badanie USG mówiąc, że jest to najprawdopodobniej węzeł chłonny. Na USG pani powiedziała, że nie widzi żadnych *przepływów* i stwierdziła, iż musi to być ropień kierując mnie do chirurga. Chirurg tylko zerknął i powiedział, że to ropień po czym odesłał mnie na drenarz na ostry dyżur (ponieważ nie mógł z jakiś przyczyn zrobić tego sam, a zaczęło mnie to boleć). Na ostrym dyżurze chirurg powiedział, że jeśli to ropień to nie można go jeszcze usunąć bo nie jest miękki ale on uważa, że może to być zaropiały węzeł chłonny (również patrzył na to samo USG). Przepisał mi antybiotyk i odesłał na konsultacje za 2 dni znowu do jakiegoś chirurga. Chciałem dowiedzieć się jakim badaniem mogę jednoznacznie stwierdzić czy jest to ropień czy zaropiały węzeł chłonny? Jeśli to zaropiały węzeł chłonny to co powinno się z nim zrobić - usunąć czy leczyć? Bardzo dziękuję za każdą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zropialy mu węzły chłonne szyji z posiewu wyszedł gronkowiec złocisty . Zawsze ropnie czyraki trzeba usunąć żeby miały ujście , antybiotyk cieżko żeby dostał sie do środka.i faktycznie musza byc miękkie żeby je naciąć tak jak powiedział chirurg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×