Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rekonwalescencja po operacji stabilizacji kręgosłupa


Gość Wiki

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości i trochę z sentymentu znowu tu zajrzałam i nie wiem czy ja jestem taką szczęściarą czy inni pechowcami, ale ja po operacji czuję się świetnie a jeszcze nie ma roku. Jeszcze odczuwam trochę skutki operacji. Aby rozluźnić mięśnie za poradą rehabilitanta zrezygnowałam z samochodu, dużo chodzę (spacery), gimnastykuję się - to naprawdę pomaga, bez tego jest całkiem inny komfort życia więc warto poświęcić kilka chwil. Oczywiście też staram się uważać, nie obracać się dookoła swojej osi, nie wyciągać na siłę rąk, nie sięgać za siebie, nie dźwigać ciężkich siat w jednym ręku itd. No i jest dobrze, pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowia i pogody ducha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie 7 października miałam operacje- stabilizacji kręgosłupa przez implantacje , bardzo dobrze ze poddałam się operacji ponieważ jeszcze chwila a stopa byłaby całkowicie nie władna . Operacje miałam w Sosnowcu co prawda w najlepszym centrum urazowym , i to była bardzo dobra decyzja. Czekam na rehabilitacje w Reptach -trudno długi czas oczekiwania ale to normalne w naszym kraju , oczywiście w tej chwili jeszcze nie mogę zbyt dużo działać znaczy dzwigac, zbyt dużo siedzieć to najgorsze dla kręgosłupa, nie można schylać się tylko z przysiadu i jest ok . Chodze już na basen to rewelacja , bardzo duzy luksus nie mam bóli - zaczy sa minimalne ale one będą dość dłuższy czas ponieważ to wszstko się goi .Proszę nie czekać i nie zwlekać . Lekarze wiedza co robią a zwłaszcza neurochirurdzy. .Operacja trwa trochę to nie wyrostek , lecz poważny zabieg który mnie uratował. Powodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Basiu. Podobnie jak ty miałam operację 5 października ( microdiscectomia L5S1). Mam pytanie jak się obecnie czujesz. Czy masz dolegliwości bólowe (kręgosłup, stopa). Czy wykonujesz jakieś ćwiczenia? Jak długo będziesz czekać na to przyjęcie do Rept?- to jest szpitalne leczenie rehabilitacyjne czy inna forma? Przepraszam za tę lawinę pytań. I z góry dzięki za ewentualną odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Lukasz 35 lat . 5 lat temu sekwestr dysku L5S1 bol lewj nogi ,udana operacja odbarczenia uciskanego nerwu , w obecnej chwili nawrót choroby L5 S1 ból posladka do lewej nogi az po kostkę bylem u dwoch specjalistów jeden proponuje usuniecie calkowicie dysku bez wstawiania implantu zrost ostatniego kregu bez stabilizacji nastepny stabilizacje z wstwieniem klatki tez do zrosniecia sie ostatniego trzonu.... Nie wiem ktore rozwiazanie wybrać prosze o podpowiedź ktora opcja bedzie lepsza . Ktos miał operacje bez stabilizacji? Jak sie czujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wiolkkkk

Jestem pod wrażeniem tego jak pracuje doktor Rosadziński, nie ma tutaj przypadku w jego terapii, jest planowa, przemyślana, każda wizyta ma określony sens i cel, to jest miła odmiana po prawie roku leczenia w innym gabinecie, gdzie miałem poczucie, że fizjo do końca nie wie co robi...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Chcialbym porozmawiac gdyz pisemnie nie da sie szczegolowo opisac oraz poradzic sie pomiedzy nami.Proponuje;podawajcie kontakt tel.lub email.Ja od2003 mialem kilka OP .Mam 2 Diamy.Od2014 jakby sie poluzowaly.przestawily ze zwiekszyla sie niestabilnosc i po kazdym cwiczeniu i sex nasila promieniowanie bolowe do posladkow i lewego uda.Boje sie stabilizacji na prety.sruby z tego co opisujecie to niewiele pomaga.Czekam na tel

Krakow email moj to kra4411@gmail.com

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×