Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rekonwalescencja po operacji stabilizacji kręgosłupa


Gość Wiki

Rekomendowane odpowiedzi

Za kilka dni mam udać się na zabieg stabilizacji kregosłupa, i nie ukrywam że bardzo się boje i mam wiele pytań i wątpliwości. Po pierwsze nie mam żadnych szczepień,po drugie jak dłubo trwa taki zabieg i pobyt w szpitalu?Po jakim czasie będe mogła wrócić do pracy i wykonywać wszelkie prace domowe,jeździć autem itd?Czy może narazie wstrzymać się z operacją do czasu całkowitego pogorszenia stanu zdrowia.Te wszystkie wątpliwości biora się z tąd, że wróciłam z 3 tygodniowego urlopu i poczułam się lepiej,więc może warto się wstrzymać? Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam operacje3tygodnie temu, usuneli mi dysk bo mi pekl i wypuklina uciskala na korzen nerwowy[ odcinek L-5 S-1] i czuje sie wspaniale!!! fakt jest taki aby nie bylo zbyt pozno bo roznie moze byc z powrotem do zdrowia. Ale jedno powiem jesli masz mozliwosc przyjedz do Grudziadza. jest nowoczesny szpital a przede wszystkim neurochirurdzy . Polecam pana doktora Zaborowskiego albo Marciniaka sa mistrzami w swoim fachu. podejrzewam ze w necie cos na ich temat znajdziesz POwodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Majki. O dr .Marciniaku znalazłem a o rd.Zaborowskiego nie moge znaleść.Al dzieki za informacje.A ty miałaś stabilizacje ze śrubami czy bez śrub.Bo ja mam tez problem z odcinkiem L5/S1.Pozdrowienia iżycze zdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to Majka z pokoju 105 ?? operacje miałam 1 lipca w GRUDZIĄDZU i muszę się pożalić na naszych spacjalistów bo na obchodzie dowiedziałam się że miałam masywną przepukline kręgosłupa L5/s1 ale dysku implantu mi nie włożyli pytałam się lekarzy których mnie operowali czemu mi nie dali a oni ładnie się do mnie usmiechneli i nic ciekawego nie odpowiedzieli. obecnie jestem 3 tygodnie po operacji mam problemy ze wstaniem z łóżka mam nadal rwe w lewej nodze bez tabletek ani ruż, z racji tej że nie mam implantu jestem krótsza po lewej stronie ściąga mnie na lewo a co idzie za tym że mam problemy z chodzeniem. obecnie boli mnie lewna strona kręgosłupa operowana, środek centralny kręgosłupa i prawa strona kręgosłupa. Za 2 tygodnie idę do kontroli właśnie do doktora którego wymieniła Majka na konsultacje i do kontroli mam mieć wykonany drugi tomograf bo najprawdo podobnie mam mieć drugą operacje i będę mieć śrubowany kręgosłup. Na obecną chwile napisze tyle że lekarze mi nie pomogli wręcz przeciwnie. !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Izy. Na jakim odcinku masz miedz śrubowany krgosup.I gdzie bedziesz miała ten zabieg robiony.Może tobie przejdzie po rehabilitacji.Bo mi nie przeszło.Ja miałem robiony zabieg na odc. L3/L4 i dretwinie pozostalo.JA szukam dobrego neurochirurga może znasz jakiegoś dobrego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Darka Ja mam mieć na odcinku L5/s1, więcej szczególów dopiero poznam jak pojade za 2 tygodnie na wizyte kontrolną. Obecnie po pierwszej operacji jest masakra i teraz chodze o kuli bo inaczej nie da rady dlatego będzie druga. A operacje będę mieć w Grudziądzu. No z tego co wiem u nas w Grudziądzu są nieźli neurochirurdzy ludzie sobie chwalą , niekoniecznie ja. a miałeś rubowany kręgosłup i jak lepiej jest boli czy nie nic nie chaczy w środku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Izy: Ile masz lat ze masz problem z kregosupem bo ja mam 36 lat i od 4 lat też mam problem z kregosupem. Odezwi sie jak będziesz po kontroli. Jaki neurochirurug bedzie cie operował.Bo ja mam też czasami drętwienie ale rowerem jeżdze chodze.chodzę.U mnie jest gorzej z odcinkiem piersiowym bo jakis naczyniak mi wyszedł w nasadzie łuku i mnie boli.Niewiem czy to zwyrodnienie boli mnie czy ten naczyniaka. To znaczy że masz niestabilność kregosupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja jestem po operacji kregoslupa na odcinku ledzwiowym L5/S1 i okazuje sie ze wstawiony mialam diam,co okazuje sie po pol roku od zabiegu,ze nie zrobili mi lekarze tak jak powinni.Teraz malo tego,musza mi wyjac ten diam,ktory mi wsadzili i zesrubowac w miejscach ktore dalej zaczynaja sie lamac...Boje sie bardzo,bo juz mam porazenie nerwowe w nodze lewej,i nadal mam problemy z poruszaniem sie samodzielnym,o kulach probowalam chodzic ale nie daje rady,nie potrafie jakos...Prv lekarz powiedzial mi ze musze wrocic do szpitala w ktorym mialam robiony zabieg i musza mi zrobic drugi nie tylko dla korekty ale porzadnie ,tak jak powinni zrobic to na samym juz poczatku...Wiec sie pyt?jakich mamy lekarzy???pacjent idzie sie zglasza z problemem,i okazuje sie ze staje sie ich krolikiem doswiadczalnym...Nie wiem co oznacza srubowanie kregoslupa,jak sie po takim zabiegu bede czula?i czy zrobia mi to jak powinni,bo juz stracilam zaufanie do lekarzy,nawet nie wiem gdzie i do kogo najlepiej sie zglosic ,by zrobic zabieg gdzie indziej,bo chcialabym miec pewnosc,ze bedzie wszystko juz oki...Jesli macie jakies wskazowki?lub info w tym temacie?to dajcie znac,pozdrawiam:0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem operowany L4-L5 gdzie mam implant Diam oraz L5-S1, gdzie tylko było odbarczenie nerwów. Przed operacją trenowałem sztuki walki. po 8 tygodniach od operacji zacząłem powoli treningi, oczywiście czułem nadal ból, ale wyczuwałem swój organizm. Niestety nie mogłem chodzić na prawdziwą rehabilitację, ze względów finansowych, a teraz - po 10 tygodniach normalnie boksuję. Czuję się super. Nadal odczuwam czasem ból, ale jeszcze 2-3 miesiące i już nie będę pamiętał, że miałem kiedyś zabieg. Życzę wszystkim zdrowia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1998 r przeszedłem operację kręgosłupa na odcinku L5-S1 z powodu przepukliny i takich tam jeszcze rzeczy, przed zabiegiem jak i po uprawiam sport. Przez lata problemy powracały w mniejszym lub większym nasileniu, ale po dwóch trzech dniach było ok. Od miesiąca jest kiepsko ból, drętwienie tym razem prawej nogi. W przyszłym tygodniu ponowny zabieg, ze względu, że to nadal to samo miejsce, będzie wstawiony implant z usztywnieniem kręgów. Z rad profesora który mnie operował, że do końca życia skazany jestem na sport, by wzmacniać mięśnie przede wszystkim brzuch, rozciąganie, joga itd. Oba zabiegi w Konstancinie. Mam nadzieję, że po tej operacji będzie równie dobrze jak po pierwszej... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem czwarty tydzień po operacji i stabilizacji śrubami kręgosłupa + tytanowe dyski L2-L3-L4 czuję się bardzo dobrze ogromny ból drętwienie prawej nogi i lekki niedowład przeszedł jakby ręką odjął nie biorę żadnych ketonali itp ( przed operacją 3-4 tabletki dziennie ) ale stosuję wszystkie zalecenia moich wspaniałych lekarzy tj. 6 tygodni nie siadać,spacer i leżenie.Operację miałam w STOCER w Konstańcinie a moimi lekarzami są Państwo Baranowscy i zaręczam że nie dałabym dotknąć się żadnym innym neurochirurgom. Dr. Baranowski operował mi szyjny kręgosłup w 2000 roku ( operacja długa i bardzo skomplikowana. miałam znaczny niedowład lewej strony ) i wszystko do dnia dzisiejszego z szyjnym jest w porządku. Państwo Baranowscy są MISTRZAMI w swoim fachu są bardzo mili , konkretni i oddani pacjentom. Przyjmują w Raszynie na ul.Pruszkowska 26B tel.691 905 905 Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po operacji rwa kluszowa prawostronna .po operacji jest juz 3tyg.a ja nadal mam noge zdretwiala .i mrowienie prawej nogi.....ale przynajmniej juz nie boli i nie biore tabletek przeciw bolowych .mam pytanko czy po takiej operacji na dysk bede mogla wrocic do swojego hobby .czy znow bedec mogla tanczyc ..mam 29 lat i nie wiem czy jeszcze stane bez leku na nogi .prosze o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marysia

witam jestem tydzień po operacji stabilizacji kregosłupa ledzwiowego przez brzuch metodą Alif w szpitalu w Jastrzebiu Zdroju. Miałam usuniety dysk włożony implant na srubach i jakies koszyki rozporowe. Ból kregosłupa póki co straszny do tego mam problemy z chodzeniem poniewaz ciagle robi mi się słabo. Mam nadzieje że szybko dolegliwości ustaną i zaczne się cieszyć ze zdecydowałam sie na zabieg póki co żałuje bo mam 28 lat chodze jak babuszko 80 lat nawet z sikaniem mam problem z powodu rany na brzuchu. a pierwsze dni po operacji to koszmarny do potegi ból nie do wytrzymania. Mam nadzieje że choć u was bedzie lepiej pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MALGORZATA

Witam nie wiem czy ktos jeszcze na to forum zaglada, mam miec operacje za pol roku, czekam jak na wyrok. po diagnozie neurochirurga zalamalam sie, nie wiem jak doszlam do domu bo zalalam sie lzami. Na dzien dzisiejszy czuje sie lepiej psychicznie i czytajac opinie operowanych mam nadzieje ze bedzie dobrze. mam 40 lat pracyjw w handlu i mam malego 4 latka w domku,oddalabym duzo za zdrowy kregoslup. Dziwie sie ze tak pozno ktos stwierdzil ze operacja tryb pilny, w kazdej chwili moge stracic wladze w nogach. mam miec 6 srub i implanty dyskow wiecej nie pamietam bo strasznie sie zdenerwowalam i rozkleilam w gabinecie. mam masywna przepukline, popekane dyski i zeslizg 8 mm. lekarz zadal pytanie od kiedy tak choruje bo jest bardzo zaawansowana i postepuje, no niestety od 15 lat. ciagle faszerowali mnie lekami, jak zoladek siadal to zastrzyki. po czasie nauczylam sie zyc z bolem, ale teraz tak sie nasilil ze wyje po nocach, na zwolnienie isc nie moge bo czekam na nowa umowe o prace. strasznie sie boje ale to moja jedyna szansa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgorzato 4.X.2013miałem operację stabilizująca L4-L5do S1(6 śrub),wstawione implanty miedzy kręgowe,dzis moge stwierdzic że nic lepszego nie mogło mnie spotkac, po operacji nie biore żadnych leków,faktem jest żę po dłższym staniu czy chodzeniu noga mi drętwieje ale to pikus do poprzedniego stanu, i napewno przejdzie.Operowany byłem w Słupsku,w najnowocześniejszym szpitalu na Pomorzu, Lekarze jak i cały personel to wspaniali Ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operowana byłam w czerwcu 2012 r. wstawiony implant L4-S1,odbarczenie kanałów,6 srub. Rehabilitacja po operacji to nie siadać przez 6 tygodni,chodzenie ale nie przeciążać kręgosłupa plus po schodach.Potem rehabilitacja z ZUS.Obecnie pracuję zawodowo.Jest dobrze.Po operacji pozostała niewielka przeczulica w nogach i troszkę słabsza noga,ale to jest nic wg tego co było przed operacją.Nie wolno przeciążać kręgosłupa,bo człowiek sztywnieje.Trzeba też codziennie ćwiczyć.Operowana byłam w Grodzisku Mazowieckim przez dr.Górskiego .Polecam bardzo konkretny lekarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się w grudniu na operację kręgosłupa lędźwiowego. Będę miała usuwane 2 kręgi i wstawione implanty na śruby tytanowe, moje pytanie po jakim czasie będę miała rehabilitację i jak wygląda sprawa ubierania się zaraz po operacji, gdy wrócę do domu to będę sama, czy dam radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dyskopatia28

do Grazynki jezeli chodzi ubieranie sie to przyjdzie do Ciebie rehabilitantka i wszystko pokaze jak siadac wstawac i ubierac sie itp rehabilitacja najlepeij jak najszybciej na pewno jak sciagna szwy to juz mozna pomyslec ale najlepeij tak do 3 - 4 tygodni poczekac rehabilitacja to raczej krioterapia prądy tens interf,,, cwiczenia na wzmocnienie miesni brzucha i miesni grzbietu ewentualnie roweryk Ja jestem po 2 operacjach i czekam na 3 juz wkrotce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Dyskopatii28 dzięki za szybką odpowiedź. Wychodzę ze szpitala 23 grudnia , więc trochę się denerwuję jak sobie poradzę a nie będę w święta absorbowała znajomych. Mam nadzieję, że na jednej operacji się skończy. Musisz być bardzo zdeterminowana jeżeli przeszłaś 2 i czekasz na następną. Życzę powodzenia i oby ta była ostatnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×