Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nie podciąganie nitki po operacji przetoki okołoodbytniczej metodą Hipokratesa


Gość ANNA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój mąż jest 4 tygodnie po operacji przetoki okołoodbytniczej metodą Hipokratesa, ma założoną nitkę, której nie pociąga ze względu na wielki ból. Mam pytanie: czy taka *nie pociągana* nitka przetnie mięsień, ile to może trwać? A może jednak, mimo wszystko, pociągać? Proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy taka *nie pociągana* nitka przetnie mięsień, ile to może trwać? - niestety, ale taka nitka jeśli nie jest podciągana nie spowoduje raczej przecięcia mięśni, chyba, że ma jakiś obciążnik to samoistnie nitka przetnie mięśnie po około 3-4 miesiącach A może jednak, mimo wszystko, pociągać? - radzę pociągać według zaleceń chirurga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź i radę. Chirurg na wizycie 2 dni temu powiedział, że nie będzie podciągania nitki tylko samemu w domu ma pociągać za nitkę. Nie wiem czym się różnić ma podciąganie od pociągania, ale może uda mi się w końcu przekonać męża, że tak będzie lepiej dla niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Jutro mija 3 miesiące jak mąż miał zabieg,nitka nadal jest, ale do przecięcia zostało już ok.2mm. Dziś mogę powiedzieć, że przypadłość ta wymaga wiele cierpliwości. Gdyby ktoś chciał wiedzieć coś więcej,chętnie odpiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operacja metodą Hipokratesa polega na wycięciu przetoki lub/i szczeliny i założeniu specjalnej lnianej nitki, która będzie przecinała mięsień zwieracza (odbytu). Mięśnia lekarze nie nacinają podczas operacji, gdyż może wystąpić powikłanie - nietrzymanie kału. Mój mąż po operacji miał zalecone nasiadówki z kory dębu i pociąganie nitki, które jest bolesne ale niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mogę nareszcie napisać :i stało się!! nitka założona podczas operacji 10.06.2011r. przecięła mięsień i wyszła!!! Trwało to dokładnie 5 miesięcy i 5 dni:) Z początku mąż odczuwał silny ból i pociągał nie za mocno, lecz z biegiem czasu było coraz lepiej. Codzienne pociągnięcia poprzedzał dobrze ciepłą nasiadówką z kory dębu. Rozgrzane ciało tak nie boli, a kora działa przeciwzapalnie. Gdyby ktoś miał jakiekolwiek pytania, chętnie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna nie wprowadzaj ludzi w błąd !!! Metoda Hipokratesa to nie jest usunięcie, lub wycięcie przetoki. Nitka bądź, gumka lub żyłka ( w zależności co zostanie założone ) służy powolnemu zamykaniu, przecinaniu przetoki która wciąż jest, i właśnie dlatego że ma ujście przy zwieraczu nie można jej wyciąć bo to by go uszkodziło. Co ty piszesz, jakie nacinanie zwieraczy!!! jak się nie jest w temacie, albo ma zbyt małą wiedzę to się głupot nie pisze, i nie podaje błędnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władysław dopóki Cię nie zaboli dość mocno, nikt nie jest masochistą i lekarze to rozumieją, ważne żeby tą żyłką poruszać, a na wizycie kontrolnej i tak lekarz oceni jak jest i udzieli dalszy wskazówek jak postępować. I polecam octenisept do psikania, odkażania na ranę wiele osób go stosuje po tego typu operacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Władysław

XXX dzięki serdeczne za podpowiedz masz racje tak robię wizytę mam 24 stycznia to lekarz mi oceni i nie powiedział czym odkażać ja stosowałem Rivanolum ale zakupie to co napisałeś Pozdrawiam serdecznie Paskudna choroba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Władysław, nie da się zaprzeczyć, paskudna. Przy tym trzeba cały czas się pilnować, bardzo dbać o higienę, czystość rany, żeby się nic nie babrało, to po zabiegu połowa sukcesu. Mi dojście do zdrowia zajęło 4 miesiące, mam nadzieję że Tobie też się uda, pozdrawiam i zdrówka życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Władysław

XXX witam cie ponownie dziś byłem u lekarza i powiedział mi ze będziemy nacina przetokę i tak mi zrobił ale nitki nadal są i je mam podciągać i znowu za dwa tygodnie będzie nacinał. ale to jakoś przeżyje mam pytanie czy tym płynem (octenisept) mogę ranę psikać?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władysław, octenisept odkaża i działa bakteriobójczo, także myślę że śmiało możesz, mi w szpitalu pielęgniarka zajmująca się zmianą opatrunków powiedziała że jedynie to stosuje, no i jest polecany przez lekarzy z Solca w Warszawie, a to ponoć najlepsi fachowcy. Nie słyszałam nic o nacinaniu przetoki, ale ile przetok, tyle metod leczenia, mam tylko nadzieję że jakieś miejscowe znieczulenie przy tym dostałeś. Pozdrawiam. Trzymaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Władysław

xxx Witam Cie to źle się wysłowiłem to nie nacinani przetoki tylko jak mi to określił mostka miedzy nitkami ale dobrze doradziłeś podciągałem tej nitki pryskałem (octenisept) i niteczki powychodziły i goi się dobrze upłynęło to 2,5 miesiąca jeszcze mam kontrole 28 marca ale chodziłem na kontrolne co dwa tygodnie stale pod kontrolĄ proktologa - chirurga Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×