Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kręgosłupa i kości ogonowej


Gość EWa 23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Byłam wczoraj u lekarza w Ośrodku zdrowia z moimi dolegliwościami które trwają już ponad pół roku.Mianowicie po podnoszeniu ciężkich rzeczy bardzo boli mnie dolna część kręgosłupa i kość ogonowa ,która się wtedy tak jakby powiększa i przez którą nie mogę spać na plecach ani siedzieć.Ale dzieje się tak tylko wtedy kiedy coś dźwignę.Pani doktor z ośrodka oznajmiła mi że mój kręgosłup robi wysiadkę a mam dopiero 23 lata.Nadmienię też iż przez 2 lata jeździłam na prace sezonowe na jabłka i to była bardzo ciężka praca która strasznie obciążała mój kręgosłup.Do jakiego lekarza muszę się udać i jakie badania mogę zrobić aby dokładnie określić stan mojego kręgosłupa.Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Najlepiej udać się do lekarza ortopedy traumatologa. Na pierwszej wizycie przeprowadzi dokładny wywiad i będzie kazał robić określone ćwiczenia, dzięki którym określi stan kręgosłupa. Prawdopodobnie zleci również wykonanie usg albo rezonansu magnetycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry!!! Od około 2 miesiecy wyczuwam na kości ogonowej taką kulkę która jak dotchnę to mnie boli. Przez ostatnie 2 dni nie mogę chodzić siedzieć, leżeć strasznie mnie boli kość ogonowa, pośladki. Czy to jest narośl na kości ogonowej a jeśli tak to jak to się leczy Bardzo proszę o odpowiedz. Pozdrawiam i z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na imie aga, od dwóch tygodni boli mnie w okolicy ogonowej, jakby bardziej z lewj strony, gdy leze jest ok, ale gdy sie pochylam, długo siedze lub chce sie obrócic w lewo czuje bół, nie paraliżuje mnie on całkiem ale zaczyna mnie to wkurzac, czy ktos miał podobne dolegliwosci i czy to korzonki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też mam od około 4 tygodni takie bóle i kłucie w okolicach kosci ogonowej i pośladków. Czasem bywa tak ze przez cały dzień nic nie odczuwam a czasem dosyć czesto odczuwam takie kłucie które promieniuje na pośladki. Są to takie delikatne kłucia ale czasem mnie to juz denerwuje. Jeśli ktoś wie co to może byc prosze o podpowiedz i porade. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elbieta

D zien dobry mam na imię Marta mam takie bóle w kosci ogonowej jak pani mam na niej obręk po lewej stronie posladka strasznie to boli gdy śpię nie mogę się opkręcic i najgorzej jak wstaję za szybko niewiem od czego to jest spowodowane bardzo się boję czy może pani mi doradzic czy to jest grozne.Pozdrawiam i proszę o szybki odpis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również mam podobny problem,mianowicie... boli mnie kosc ogonowa. Przedewszystkim gdy siedzę Wyczówam tam jakby kulke a gdy ją dotykam to bardzo boli. Czy jest to jakieś schorzenie i przedewszystkim do jakiego lekarza mam sie udac??? Z góry dziekuje i bardzo prosze o podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 21 lat i od około roku co jakiś czas dopada mnie ostry przenikliwy ból, pochodzi jakby od kręgosłupa i rozlega się na prawy pośladek, udo. Byłem z tym u lekarza i mnie również powiedział, że kręgosłup jest uszkodzony. Nie wiem co mam robić jestem załamany, grałem dużo w piłkę nożną, ale musiałem z tym skończyć bo nie dawałem rady biegać. POMOCY!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wszystkich osób z bólami kości ogonowej i promieniowaniem do pośladka, uda itd... radzę szybko wybrać się do neurologa po to żeby dostać skierowanie na rezonans odcinka lędźwiowego. Macie jeszcze szansę szybko się wyleczyć. Pracuje w biurze 5 lat,mam 26 lat, nigdy cięzko nie pracowałam ani nic nie robiłam wysiłkowo. Kiedyś miałam podobne dolegliwości, a zaczęło się 2 lata temu od bardzo częstych bóli krzyża, które tłumaczyłam sobie przewianiem. Nie myślałam że to choroba kręgosłupa bo nigdy nie miałam problemów. Jak bóle krzyża zaczęły się posuwać dalej tj. pośladek, kość ogonowa potem udo, bok kolana, łydka aż na końcu stopa stwierdziłam że pójdę do lekarza. Jak zobaczyłam opis rezonansu to masakra..... L4,L5/S1 wypukliny krążków z uciskiem na worek oponowy i uciskiem korzeni nerwowych prawego i dochodząca do lewego korzenia co oznacza RWA KULSZOWA!!!!! noga mnie rwie po prostu cała!!! od grudnia 2009r. leczę sie na maxa ale farmakologiczne leczenie nie pomaga(zastrzyki, tabletki, nawet te psychotropowe) nie czaruję że 10 zabiegów fizjoterapeutycznych na kasę chorych nie dało nic. od kwietnia 2010 jeżdżę do gościa który nastawia kości. Nigdy bym tam nie poszła jak bym mogła z bólem wytrzymać ale z czasem ból był taki że chodzić nie mogłam i jak wstawałam to spadałam prosto na podłogę taki ból... Facet mi ponastawiał kręgosłup i dodatkowo co tydzień prywatnie jeźdże do niego na rehabilitacje tj.prądy....o połowę mniej mnie boli.Jeszczse mi nie przeszło ale tak boli że łazić nie moge czasem. Ratujcie sie póki czas!!!!!! bo jak wam walnie w noge jak mnie to współczuję. A i jeszcze jedno nie macie nawet pojęcia jaki to ból,kto tego nie doprowadźcie do tego co ja i jak ktoś nie miał to nie wie co ten ból znaczy....Leczcie się błagam was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim zamieszczającym posty na forum proponuję zrobienie rezonansu magnetycznego odcinka lędzwiowo-krzyżowego (L-S) kręgosłupa. Może się okazać niestety, że występuje u Was to co ja odkryłam u siebie parę dni temu, a mianowicie torbiele okołokorzeniowe Tarlova. Powodują takie dolegliwości o jakich piszecie i strasznie niszczą strukturę kostną kręgosłupa, nie mówiąc już o uciskaniu nerwów. Potem dochodzą jeszcze problemy z nietrzymaniem moczu. O wiele gorsze paskudztwo niż przepukliny kręgosłupa - te da się operacyjnie usunąć, a torbiele są raczej nieoperacyjne. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od dawna mam problemy z kręgosłupem,miałam zabiegi lecznicze i czasowo pomogło,ale po podaniu przez pielęgniarkę gentamycyny minęły dwa dni i pojawił się ból kości ogonowej,nie mogę długo siedzieć,bo mnie rozrywa w dodatku ból rozciągł się również na pośladki,mam wrażenie że pielęgniarka zawiniła,bo podała zastrzyk za szybko i nie we wskazane miejsce,czułam,jak płyn rozciąga mi się po prawym udzie i jak wspomniałam,po dwóch dniach,zaczął się ból kości ogonowej,nie wiem co mamrobić,proszę o radę patrycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga ja mam to samiutko jak leze to jest okey ale jak sie schylam czy wyginam sie to strasznie mnie boli po bokach chodzilem na masaze i to pomagalo ale teraz znowu zaczyna sie to samo ten bol kolo kosci ogonowej mnie dobija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rezonans magnetyczny trzeba czekac ponad rok. Lekarz pierwszego kontaktu nie daje skierowania na rezonans, na leczenie z NFZ, u ortopedy - kolejka 4 miesiace. Zglosilam sie na izbe przyjec do szpitala, zrobiono RTG i odeslano do lekarza rodzinnego :) Proponuja zrobic od zaraz PRYWATNIE ! koszt od 550 zł do 750 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również mam problem z odcinkiem lędźwiowym i kością ogonową. Przyczyną bólu jest prawdopodobnie przeciążenie fizyczne tej właśnie okolicy kręgosłupa. Boli mnie kość ogonowa, pośladki i jakby noga. Z tym że noga nie tyle mnie boli co czuje jakby była *osłabiona*. Zaliczyłem fizykoterapie (tens i terapuls) ale nie odczułem jakiejś znaczącej poprawy. Na rtg wyszło *Niewielkie pogłębienie lordozy lędźwiowej z poziomym położeniem kości krzyżowej* co raczej nie jest przyczyną bólu. Tomografia też niczego nie wykazała. Aktualnie wygrzewam pośladki i część lędźwiową kręgosłupa co (podczas wygrzewania ) łagodzi ból który nie jest bardzo silny, jest raczej uciążliwy, denerwujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem. najgorzej jest siedziec... jakby miedzy pośladki ktoś wsadził nie wiem co i to coś nie pozwala wstać. niewiem od czego jest to. miałam operację na żylaki i znieczulenie w kręgosłup. myślałam, że to od tego... ale niedostałam w kośc ogonową... masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 25 lat. Od lipca zeszłego roku (2010) próbuje walczyc z bolesna kością ogonowa. Jestem juz po operacji. Po tomografii komputerowej okazało się, że jest kość ogonowa jest złamana. Nie doznałam zadnego urazu ani nie przewróciłam się na przepraszam za wyrażenie *tyłek*. Operacja sama w sobie nie była bolesna, ponieważ była pod pełną narkozą. Przebudzenie za to z niej i dalsze 4 tygodnie to najgorsze 4 tygodnie mojego życia. Dieta bezresztkowa, co powoduje jak najrzadsze wypróżnianie się (żeby nie naderwać szwów). NIE MA SZANS!! Jeśli ktoś ma w miarę dobrą przemianę materii to musi liczyć się z częstym odwiedzaniem izby przyjęć w celu naprawienia szwów albo ich założenia na nowo.. Niestety mijają ponad 2 miesiące od operacji a ból coraz bardziej się nasila. Nie widzę kompletnie żadnej poprawy. Mimo, iż blizna zewnętrzna się zarosła i właściwie wogóle nie jest widoczna to poprawa w sensie bólu jest ŻADNA. Tracę nadzieję na jakąkolwiek poprawę. Może macie jakiś pomysł na to co dalej powinnam robić..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miewałam podobne bóle ale mi lekarz polecił stosowanie rezonatora biofotonowego bo oprócz jego przeciwbólowego działania to likwiduje on przyczynę bólu no i można z nim chodzić wszędzie bo jest wygodny i co ważniejsze całkowicie bezpieczny dla zdrowia w przeciwieństwie do lekarstw. Stosowałam jakoś 4 miesiące i bóle zniknęły i juz nie wróciły, mogę robić wszystko, wszystko podnosić i nie odczuwam żadnego bólu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od dwóch miesięcy pojawił sie u mnie silny ból kosci ogonowej .Z tym ze,bóle mam raz w miesiacu i trwaja gdzies ponad tydzien.Dzis zaczął sie ten drugi raz i jest gorszy.Skóra na kosci jest obolała i wyczuwał guz jak dotykam jest nawet w tym miejscu mała dziureczka.Wrzody czy tym podobnym odpadaja nic z tamtą nie leci .Nie moge normalnie funkcjonowac najgorszy ból jest gdy wstaje a tak w kazdej innej pozycji przypomina mi równierz o bólu lecz mniej.Ból jest w okolicy nerek.A do tego dochadzą bóle brzucha ,tak kosc tak boli ze nawet promieniuje bólem tam.I te nogi które najchetniej bym związała:-) nie wiem co jest.Co prawda w życiu sie nadzwigałam ale nie pomyślałam ze w tak młodym wieku zaczne sie rozpadac:-(Co to jest?Czy ktoś ma coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nogi bardzo slabe kolana obrzęknięte od strony wewnętrznej iokropny ból który promieniuje do kostek w dół po przejściu kilku metrów czuję silny ból w okolicy kości krzyżowej muszę szybko szukać oparcia czekając aż przejdzie ból robiłam tomografię mam dyskopatie ortopeda zlecił leki przeciwbólowe które nic nie pomagają co mam dalej robić ból kolan jest nie do zniesienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 15lat , ok mies temu przy wstawaniu poczułam silny , okropny wrecz nie do wytrzymania , aż płakałam .. ból, który wystapił w okolicy lędźwiowej kręgosłupa , niedawno miałam skurcze w łydkach , stopach .. co robić !?!?!? * (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 37 lat i własnie choruję na kręgozmyk I stopnia i mam problem z miednicą . Z wszystkimi których dotyka problem bolesności kości ogonowej, stawów biodrowych i krzyżowo-lędźwiowych chcę się podzielić własnymi doświadczeniami i tym samym pomóc : 1) skorzystałam z pomocy neurologa i zarazem terapeuty manualnego który przez kilka tygodni ustawiał mi kręgi i miednicę , aż organizm sam zaczął trzymać je w prawidłowej pozycji . Nie bójcie się terapii manualnych . 2) gdy siedzicie czy to w pracy przed komputerem, czy w domu , to warto na krzesło położyć średnio miękką poduszkę, a pomiędzy plecy a oparcie krzesła warto włożyć poduszkę *lędźwiową* albo inną trochę twardszą (dzięki temu trzymasz kręgosłup prosto i nie garbisz się, a do tego kość ogonowa nie powinna się odzywac ) 3) przed snem połóż się na podłodze na plecach, ustaw przed sobą krzesło , na które położysz nogi . Warto wcześniej na to krzesło położyć poduszkę. Najbardziej rozluźni się kręgosłup gdy uda Ci się potrzymać *pupę* tuż nad podłogą , ale wtedy coś musisz położyć na nogi (mi lekarz kazał wziąść woreczek z 30 kg piasku , bo to jest połowa mojej wagi i rzeczywiście ten worek trzyma moje nogi tak że pupa *wisi* nad ziemią . 15 minut wystarczy - zobaczysz jaką to ulgę przyniesie . Narazie pozdrawiam . Trzymajcie się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×