Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pozbycie się gipsu po złamaniu kości łokciowej bez przemieszczenia


Gość Alexis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 23.VI upadłam i okazało się ze nastąpiło złamanie dalszego odcinka kości łokciowej bez przemieszczenia. We wrzesniu mialam ten sam problem, czyli to juz drugie złamanie w tym samym miejscu w ciągu roku. Przy poprzednim złamaniu lekarz założył mi szynę gipsową kończącą się przed łokciem , którą zdjął mi po 3 tygodniach(2 tygodnie chodziłam ze złamaną ręką niewiedząc o tym). Niestety tym razem inny lekarz na pogotowiu założył mi gips prawie po pachę z kątem 90st a czas mam określony 4-6tyg. Chciałabym wiedzieć czy istnieje jakaś możliwość ze ten gips ściągną mi wczesniej(minęły już 2 tygodnie)? Bardzo dziwi mnie to ze to samo miejsce a dwa inne *opatrunki* i różne czasy leczenia.Jutro mam wizytę kontrolną i być może będę mieć założony gips żywiczny, tyle że są wakacje i jednak chcialabym wcześniej się *tego*pozbyć. Nie wiem czego jutro mogę się spodziewać na kontroli. Proszę o informacje czy az tak dłygie noszenie gipsu jest konieczne i czy mogę liczyć na to ze np jutro(po 2 tyg) lub za tydzien jest szansa ze się *tego* pozbędę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale w takim wypadku trzeba gips mieć założony na taki okres jaki określił lekarz. Nie ma innej możliwości. To już drugie złamanie w tym samym miejscu tej samej kości więc gojenie na pewno będzie gorsze i dłużej będzie trwało dlatego unieruchomienie musi być dłuższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×