Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mięśniowo pochodny kręcz szyi


Gość Stanisław Dziedzic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stanisław

Zwracam się do lekarzy neurologów o przyjście mi z pomocą. Moja dolegliwość to wieloletni kręcz szyi –* mięśniowo pochodny, prawostronny, leczony operacyjnie i zachowawczo bez dostatecznej poprawy. W badaniach RTG/TK stwierdzono przymusowe ustawienie kręgosłupa szyjnego z utrwalonym zniekształceniem, przyczyniając się z latami do wypadnięcia jądra miażdżystego C/6/7. Od kilku lat występują objawy bólowe kręgosłupa szyjnego w 95% w tym najgorszy jest częsty przykurcz mięśnia m/o/s oraz kończyny górnej prawej w 5% (drętwienie). Moim zdaniem główną przyczyną bólu to ucisk nerwów na mięsień m/o/s prawej strony w wyniku wypadnięcia jądra miażdżystego tarcz m/k na poziomie C/6/7 o którym wiadomo już od 14.09.2002 i potwierdzonym TK z dnia 7.08.2002 rok, jak niżej: „*Badanie wykonano w technice spiralnej obejmując cały kręgosłup szyjny. Duża lewoboczna skolioza z rotacją kręgów. Cechy osteoporozy. Znaczne zwężenia tarcz m-k, szczególnie na poziomie C5/C6 w mniejszym stopniu C6/C7, C4/C5 oraz C2/C3. Duże zwężenie tarczy m-k C1/C2. Tarcza m-k C6/C7 z objawem vacuum. Bardzo duże zmiany zwyrodnieniowe w stawach m-k, szczególnie po stronie lewej. Objawy vacuum widoczny także w obrębie stawów m-k na poziomie C3/C4 oraz C4/C5. Duże wyostrzenia kostne na tylnych krawędziach trzonów oraz wyrośla dziobiaste na przednich krawędziach trzonów. Cech stenozy kanału kręgowego nie stwierdza się. Na poziomie C3/C4 oraz C5/C6 widoczne uwypuklenie jąder miażdżystych tarcz m-k. Na poziomie C6/C7 centralne i lewoboczne wypadnięcie jądra miażdżystego uciskające w worek oponowy, oraz korzeń nerwu rdzeniowego. Lekarz Specjalista Radiologii.”* Jestem obecnie na tabletkach przeciwbólowych i rehabilitacji które nie dużo pomagają. Ból ustępuje w wypadku ułożenia głowy leżąc na lewym boku na specjalnym rogalu, tak że głowa jest niżej (nie zachowując poziomu) i po 10 minutach ból ustępuje, jakby krążek wpadł w swoje miejsce, nie drażniąc mięśni wokół kręgosłupowych. Chodząc po mieście często zmuszony jestem palcami lewej ręki je wgniatać w swoje miejsce, co przynosi ulgę. Sytuacja obecna jest najgorsza po zabiegu implantacji próbnej stymulacji przy pomocy generatora zewnętrznego w dniu 27.05.2011 r. na który czekałem 3 lata. Jestem w posiadaniu pełnej dokumentacji medycznej. Oczekuję informacji jaka palcówka i lekarz mógłby mi pomóc, za co uprzejmie dziękuję. Z poważaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×