Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Artroskopia przy powtarzającym się zapaleniu stawów


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 20 lat i od dłuższego czasu mam problemy ze stawami. Zaczęło się od zapalenia stawów w wieku około 16 lat. Skończyło się na stwierdzeniu zwyrodnienia i zwapnień w stawie lewego nadgarstka i diagnozie ,,nic nie da się z tym zrobić*. Niedługo później zdiagnozowano u mnie niedokrwistość mikrocytarną, którą jak się okazało miałam od razu po urodzeniu. 2 lata później miałam bóle kolan nasilające się przy długim staniu, które o dziwo były zupełnie nieodczuwalne np. przy bieganiu. Niestety niedługo potem zaczęły się bóle wszystkich stawów. Badania na boreliozę i podstawowe badanie na reumatyzm nie wykazały nic niepokojącego. W badaniu krwi martwi OB 22 a w badaniu moczu obecność białka. Zostałam odesłana do domu z lekami przeciwzapalnymi, które na jakiś czas pomogły. 6 tygodni temu coś ,,przeskoczyło* mi w kolanie. Po wykonanym badaniu USG lekarz stwierdził chondropatię st.I i płyn w kolanie - wiązadła i łąkotki były nie do oceny (rzekomo ze względu na obrzęk i plyn w kolanie). Zalecił noszenie stabilizatora i chodzenie o kulach. Przez podpieranie się kulami rano ciężko mi rozprostować palce dłoni, nie wspominając już o trzęsących się rękach. Kolano do tej pory jest zablokowane i nie mogę go do końca zgiąć. Poza tym od 4 dni bardzo bolą mnie nerki. Czy w takiej sytuacji warto wykonywać artroskopię kolana? Czy ból nerek może mieć związek z uszkodzonym kolanem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość moherowy beret

nie jestem lekarzem,ale mam problem z kolanami.Czekam w kolejce na wymianę(endoprotezy).ale w Pani wieku taki problem,to okropne.Widać nie trafiła Pani do dobrego ortopedy.Nerki z kolanami nie mają powiązania.Lekarz 1-go kontaktu musi zając się nerkami.Natomiast wodę z kolana lekarz mógł usunąć(punkcja).Podwyższone OB -nerki stan zapalny lub kolano stan zapalny,lub reumatoidalne jakieś schorzenie?Te trzy dolegliwości ,to 3 jednostki chorobowe i bada się u różnych specjalistów.Nerki najlepiej u nefrologa,kolano u ortopedy,wszystkie stawy u reumatologa.Musi Pani mieć dużo silnej woli w znalezieniu dobrych specjalistów i sporo pieniędzy,bo tak szybko chyba Pani nie przebada się przez NFZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bylas badana w kierunku tocznia? chodzi mi miedzy innymi o przeciwciala ana. w tym schorzeniu czesto wystepuje zapalenie stawow plus wlasnie problemy z nerkami. ale nie koniecznie musi to byc to. moze nerki i kolana to akurat odrebne problemy. jeszcze zrob badania w kierunku chlamydii, boleriozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×