Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rehabilitacja po operacji płaskostopia


Gość Rafał93

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rafał93

Moje pytanie zadaje w związku z tym że w najbliższym czasie mam mieć robioną operacje stopy z powodu tzw. *platfusa* ponieważ operacja odbędzie się pod konieć września a ja już jestem w klasie maturalnej chciałem zapytać o to jak długo może trwać rehabilitacja po takiej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gościówa

Miałam operowane płaskostopie ponad 20-lat temu, do chwili obecnej odczuwam dolegliwości pooperacyjne, chodzę od lekarza do lekarza, żeby pozbyć się ogromnego bólu, który nieustannie mi towarzyszy, nie wspomnę o dolegliwościach kręgosłupa po wykonanych znieczuleniach. Radziłabym upewnić się czy operacja jest ostatecznością. Po dwóch operacjach dowiedziałam się, że wystarczyłyby dobre wkładki robione indywidualnie. Podkreślę, że operował mnie wysokiej klasy specjalista prof. ze szpitala w Otwocku. Gdybym miała świadomość jak wygląda życie po operacjach nigdy bym się na coś takiego nie zdecydowała. Nie zlecane są rehabilitacje, każą biegać (czego nie wolno robić), jeździć na rowerze itp itd. po zabiegu bardzo bolesne są ścięgna Achillesa, które też są skracane, więc często robią się zrosty i przy każdej zmianie pogody będzie Pan wiedział, że był Pan operowany:( jestem po kolejnej wizycie, w dniu wczorajszym u specjalisty i wyceniono mi koszt rehabilitacji (10 zabiegów) z wkładkami na ponad 2 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na pewno warto udać się na konsultację do fizjoterapeuty jeszcze przed zabiegiem - wtedy może uda się wspólnie ustalić plan rehabilitacji pooperacyjnej. Na pewno czas rehabilitacji będzie uzależniony od formy leczenia operacyjnego.

Tak samo determinująca czas rehabilitacji będzie przyczyna płaskostopia, którą na pewno można również ustalić z fizjoterapeutą - jak również i ją zlikwidować.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×