Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w odbycie


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Wczesniej pisałam o tym iz bardzo boli mnie w odbycie podczas wydalania stolca gdy mam miesiaczke...udałm sie do ginekologa i powiedział ze wszytsko dobrze...przepisał mi tabletki antykoncepcyjne -powiedział ze zmniejsza bole...tylko ze ja nie chce brac tych tabletek...nigdy nie byłam za tym...ale co wazne od jakiegoś czasu zaczyna mnie pobolewac w odbycie...boli mnie brzuch troche i przechodzi do odbytu...wystepuja małe kłucia...ostatnio miałam wczoraj...czesto mam rozwolnienie gdy troche sie zdenerwuje i poci mi sie rowek wtedy...czy jest jakis inny sposob na usmierzenie a najlepiej zlikwidowanie tej dolegliwości?czym to moze byc spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.. mam ten sam problem i nie wiem co robic..:( ostatnio mnie to zlapalo. kilka dni przed okresem od czasu do czasu pokluwa mnie w odbycie, a dzis jak dostalam miesiaczke(zawsze mnie wszystko boli) to jeszcze to straszne klucie TAM! co robic? co to jest?:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się jeszcze udać na konsultację do chirurga lub najlepiej proktologa. Bóle powiązane z miesiączką mogą być spowodowane endometriozą dlatego ginekolog zalecił stosowanie środków antykoncepcyjnych czyli hormonalnych (to nie tylko antykoncepcja to też leczenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie boje czy aby na pewno stosowanie pigulek antykoncepcyjnych jest bezpieczne, gdyz przeczytalam ze moga przy dluzszym stosowaniu powodowac raka..zresztą ginekolog przepisal mi pigulki 2 miesiace temu, ale nadal ich nie wykupilam, wlasnie z tego powodu..(mam 21 lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×