Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gorzki smak w ustach i kłucie w prawym boku po wycieciu woreczka żółciowego


Gość Jadwiga

Rekomendowane odpowiedzi

Pół roku temu miałam usuniety woreczek żółciowy metodą tradycyjną. Gdzieś od miesiąca zaczełam mieć gorzki smak w ustach, niemal cały czas a także odczuwam kłucie w prawym boku pod żebrami. Kłucie promieniuje czasem do tyłu. Nie mogę leżeć na prawym boku. Ma także duże gazy. Czego objawy mogą to być? Czy może mieć to coś wspólnego z operacją wyrostka (ciężką - perforacja, zgorzel, wyrostek zakątniczy podwątrobowy), przebytą 15 lat temu? Mam 39 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że patologia tkwi w zakresie błony śluzowej żołądka lub dwunastnicy. Trudno cokolwiek więcej napisać bez badania. Trzeba udać się z tym problemem do lekarza. On może zadecydować o ewentualnym wykonaniu gastroskopii. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kasia (zrozpaczona)

Przeczytałam, i ja też mam. Jestem rok po. I teraz się zaczęło. A USG nic nie pokazuje, gastrolog twierdzi, że nie ma wskazań do gastroskopii. Fajnie, tylko, że mnie boli, i ciśnie, zupełnie, jakbym coś tam miała. I nie mam pojęcia do kogo iść. Czy to może być na tle nerwowym? Że myślimy, a może teraz w przewodach nam się zrobi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ! ja tez jestem po usunięciu wyrostka ale to juz będzie jakies 7 lat temu, więc nie łącze tego z gorzkim smakiem w ustach który mi dokucza. Miałam robioną gastroskopie 2 razy ktora to nic nie wykazała. Dolegliwości moje to gorzki smak w ustach i najgorsze to odbijanie powietrzem ! zaden lekarz nie potrafi okreslić co to jest, dodam ze nie mam zadnej zgagi czy refluksu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja jestem 9 lat po zabiegu usunięcia woreczka zółciowego metodą klasyczną o 15 cm bliznie i uszkodzonych nerwach,ze nawet drapiąc się nie czuje aby to było moje ciało. Miałam wykonaną przez gastrologa ,gastroskopie i wykazało ,ze cierpię na reflux zółciowy.Niestety mam równiez chorobę wrzodową dwunastnicy od 15 lat ,ale ten reflux zółciowy jest gorszy niz kwasowy.Ciągle mam gorycz w ustach ,jest mi niedobrze, a jak mi się nazbiera duzo zółci to wtedy zaczyna mnie suszyc około miesiąca i to jest cos okropnego bo tego pragnienia niczym nie mozna zaspokoic.Z tego co wiem od gastrologa to ta zółc ,która jest w wątrobie przechodzi do dwunastnicy i z tamtąd do zołądka a gdy jest jej nadmiar to się cofa do gardła i powoduje jego bóle ,pieczenie .Ja niestety nie jem tłuszczów i mięsa bo wolę warzywa ,moim tłuszczem jest troczę masła ale masło jast tłuszczem aekazanym na wątrobę.Najgorzej jest kiedy się zdenerwuje to wówczas zalewa mnie zółc i cierpię ,ze mnie zaraz suszy biorę ranigast .Niestety to okropne sa te dolegliwoci i wszystkim współczuje ,którzy cierpią na ten reflux czy przeszły operację usunięcia woreczka zółciowego.Niestety mimo,diety nie wiem co robic aby ta zółc tak nie narastała i nie dawała takich okropnych doleliwosci.MOZE KTOS ZNA SPOSOBY NA POZBYCIE SIĘ NADMIARU ZÓŁCI, OCZYWISCIE PRÓCZ WYMIOTÓW TO PROSIŁABYM O PODANIE tych sposobów za co .będę ogromnie wdzięczna.POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem 4 miesiące po usunięciu woreczka żółciowego i tez mam uszkodzone nerwy bo dotykając nic nie czuję a teraz ta gorycz w ustach że przez to nie mam apetytu spadłam duzo z wagi a lekarz powiedział że żadnej diety bo przez dietę mogą powstać kamienie w przewodzie a ja się dalej męczę też kłuje mnie w prawym boku pod żebrami już nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju minie 2 lata od usunięcia mojego woreczka metodą laparoskopową,a od kilku dni mam gorzko w ustach.Do tego wszystkiego miewam*ataki* tj*muszę iść ze stolcem,a ból brzucha jest tak silny ,że zdarza mi się stracić przytomność podczas wypróżniania się.Po paru minutach budzę się na podłodze cała w swoich odchodach.Jedni lekarze twierdzą że to zespół jelita drażliwego inni ,że to padaczka inni,że to objaw mukowiscydozy ,na co choruje moja córka.Mam nadzieję,że nic poważnego mi nie jest,Pozdrawiam wszystkich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałam usunięty woreczek 2008 r. Teraz po 4 latach po usunięciu woreczka mam bule w dole brzucha zwłaszcza jak mam się wyprórznić , poza tym mam mdłości i gorzko w ustach a to wszystko od uchyłków w esice i chorej wątroby. Ja się leczę sama czyli na uchyłki biorę Tribuks a na wątrobe biorę Heparegen, a do tego dieta wątrobowa i picie mięty i ziółka kwiat słonecznika.Zyczę zdrowia. Tesia z Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam usunięty pęcherzyk żółciowy 6 miesięcy temu, w marcu robiłam gastroskopię, z powodu złego samopoczucia (gorycz w ustach, mdłości). Okazało się, że w żołądku jest żółć. Niestety objawy nie ustępują, codziennie jest mi niedobrze, gorzko w ustach i mam bóle żołądka i jelit. Tragedia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grażyna

Ja miałam usunięty pęcherzyk żółciowy 9 miesiecy temu. Od dłuższego czasu dokuczają mi biegunki. Byłam u gastrologa i dostałam leki. biegunki sie zmniejszyły, ale od niedawna czuję gorzki smak w ustach. Gastrolog powiedział, że nadmiar żółci moze gromadzić się w jelitach i żoładku. Czy naprawdę nie mozna nic na to poradzić. Przed zabiegiem lekarze nie informują, że potem moga być takie dolegliwości. Wiec znów będe musiała odwiedzić gastrologa. Chodzę na nfz wiec na wizyte długo sie czeka. Aniu, a lekarz po gastroskopii, kiedy stwierdził żółć w żoładku nic Ci na to nie doradził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Grażyno Owszem, mam przepisane leki: Controloc 40 mg. Zirid, Proursan, Venter. A mimo, to, te leki nie pomagają i jest coraz gorzej. Jestem załamana, mam dopiero 33 lata i nie wiem, jak dalej mam żyć. Czy tak będzie już zawsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Aniu, ja na razie mam leki, które mają zatrzymac biegunki:debretin i debutir. Biore je 5 razy dziennie. I jest poprawa. A gorzki smak w ustach mam dopiero od niedawna i wybieram się do gastrologa ponownie. Ja mam 38 lat i też nadzieje, że moze będzie lepiej. Dziewczyna, która razem ze mną miała ten sam zabieg nie ma żadnych dolegliwości i czuje się dobrze. A ja niestety. Też mam obawy, co będzie dalej. Na razie leczę się i biore leki. Życzę, aby było lepiej i optymistyczniej mogła Pani spojrzeć w przyszłosc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Basia ze Stargardu

Jestem po perforacji dwunastnicy i klasycznym usunięciu woreczka żołciowego.Mam też bóle w prawym boku pod żebrem promieniującym do prawej nerki.Obijanie, zarzucanie żółci,gorzki smak.Męczyło mnie to prawie dwa lata.Najważniejsza jest dieta.Jak najmniej tlustego jedzenie,pieczonego oraz mięsa z gryla.Przez 1 rok brałam polprazol 20 mg godzine przed jedzeniem rano.Jest poprawa i sukces.Życzę to wyprobować.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odbilo mi sie zolcia tego nie zycze najgorszemu wreogowi lekarz zalecil mi Raphacholin pomoc tylko na chwile Teraz sprobujeProprazol ktory proponuje Basia ze Stargardu Zycze wszystkim zdrowia Bernadeta z Bydgoszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×