Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problem z jelitami po gastroskopii


Gość zojka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem po gastroskopii - diagnoza: helicobacter, zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy, liczne nadżerki, refluks. Jestem po leczeniu, ale mam problem, boli mnie pod żebrami raz pod prawym raz pod lewym, ból pulsujący, nie do wytrzymanie, ale nie codziennie. Wypróżnienie codziennie o jednej godzinie, stolce normalne, ale boję się mimo wszystko że to coś z jelitami. Strasznie boję się wszelkich badań w kierunku jelit. Czy mój opis powyższy może świadczyć, że z jelitami u mnie coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból ten może świadczyć o dalszym toczeniu się procesu zapalnego w żołądku lub dwunastnicy, a także może być następstwem refluksu. Niestety, ale leczenie obniżające stężenie kwasu solnego w żołądku, ewentualnie leki prokinetyczne trzeba będzie stosować cały czas jeśli objawy będą występować. Zapewne może wystąpić konieczność powtórzenia gastroskopii (ocena skuteczności leczenia). Być może warto jeszcze wykonać USG jamy brzusznej celem wykluczenia patologii w narządach miąższowych. Może trzeba będzie wykonać RTG górnego odcinka przewodu pokarmowego w pozycji Trendelenburga celem dokładnej oceny czy nie ma przepukliny rozworu przełykowego. O tym wszystkim jednak powinien zadecydować najlepiej gastroenterolog. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×