Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rak piersi? kropelki krwi na sutku


Gość polka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 29 lat, miesiąc temu pojawiły mi się kropelki krewi na lewym sutku- nie wiem czy to było efektem obtarcia, gdyż cały dzień chodziłam bez biustonosza, czy może ciężkiej (jednodniowej) pracy fizycznej.Wkażdym bądz razie ta krew wystąpiła tylko raz!, ale często boli mnie w oklicach serca, a na dodatek bardzo często mam wklęsniętego sutka. usg piersi robiłam 2 lat temu i wszystko było ok.Boje się ze to cos złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Proszę spróbować samemu dokładnie zbadać pierś. Technikę wykonywania samooceny można znaleźć w Internecie. Również ważną częścią gruczołu piersiowego jest brodawka sutkowa wraz z otoczką. Generalnie niebezpiecznym objawem jest wciągnięta brodawka sutkowa. Może to stanowić pierwszy objaw zmiany wewnętrznej struktury gruczołu spowodowane rozwojem choroby, jak również krwisty lub surowiczy z niej wyciek. Nejlepiej zrobić usg samemu i zgłosić się do lekarza ginekologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 24 lat, mam wciągnięty lewy sutek mam go od kiedy pamiętam. Czasami się wysuwa a po chwili się chowa. Czasami odczuwam ukucie w nim, i mam kropki krwi na nim. I boli mnie cała klatka piersiowa i pod pachami nie wyczuwam żadnych guzków. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale pracuje na maszynie do szycia i sporo się tam na szarpie i nosze ciężkie rzeczy. Bardzo proszę o odpowiedz bo nie wiem co mam robi się że to może byc czy to możliwe zeby w tak młodym wieku wystąpił rak. U mnie w rodzinie nigdy nikt nie miał raka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 27 lat, jakies trzy tygodnie zauwazylam naciskajac piersi ze leci mi wyciek z piersi o bialo- kremowej konsystencji w obu ale malutko. Nastepnego dnia ucislam piersi najpier prawa wyciekla biala konstystencja a z lewej krew- przestraszylam sie nastepnego dnia znow nacislam piers i w jednej w tej co byla biala konststencja nic nie wyplenelo, a w tej co byla krew pojawila sie znow krew. Przestraszylam sie i nie wiem co mam o tym sadzic.Wczoraj znow przed lustrem stalam i badalam piersi ale nie wydaje mi sie ze mam jakies zgrubienia, nacislam piers w jednej nic a w drugiej jak wczesniej wytrysla krew. Co to znaczy. pomozcie mieliscie cos podobnego. Zaznaczam nie jesem w ciazy, nie mam dzieci. Moja babcia umarla w tamtym roku na raka piersi. Boje sie za tydzien ide do lekarza ale chcialabym juz cos wiedziec jak mieliscie cos podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok po zaprzestaniu karmienia piersia wciagnela mi sie brodawka, probowalam ja *wyciagac* laktatorem, pojawil sie krwisto-ropny wyciek* zrobilam usg, stwierdzono naciek ropny, leczono mnie 2 tyg amoteksem, wykonano kontrolne usg - naciek zniknal * brodawka pozostala wklesnieta, a przy probie wyciagania nadal pojawia sie ropa (znacznie mniej)* jakie jeszcze badania powinnam zrobic? z jakim lekarzem sie skonsultowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×