Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wycięcie guzka otrzewnej ściennej


Gość Dorota

Rekomendowane odpowiedzi

3 miesiące temu urodziłam córkę poprzez cesarskie cięcie (położenie miednicowe płodu), podczas operacji wycięto mi przypadkowo znaleziony guzek otrzewnej. Po badaniu hist.-patologicznym wyszło, iż nie jest to nic złośliwego. Obecnie od ponad tygodnia boli mnie brzuch i jest to ból, który obejmuje część brzucha powyżej pępka w górę, nie jest to ani ból żołądka, ani innego organu. Odżywiam się prawidłowo, ale od czasu porodu cały czas chudnę, choć w ciąży przytyłam 7 kilo, teraz ważę o 11 kilo mniej. Czy taki objaw może być jeszcze skutkiem ubocznym po porodzie czy może to mieć związek z wyciętym guzkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić co Pani dolega bez badania, na podstawie tylko przedstawionych objawów. Ból powyżej pępka może być związany z patologią w zakresie żołądka, dwunastnicy, trzustki, pęcherzyka żółciowego, wątroby, jelita grubego. Trudno powiedzieć bez badań dodatkowych (np. USG jamy brzusznej). Bóle te też mogą być związane ze zrostami powstałymi po cięciu cesarskim w jamie brzusznej oraz po wycięciu guzka otrzewnej. Jeśli Pani karmi dziecko to typowym jest, że traci się znacznie na wadze ciała. trzeba skonsultować się z tym problemem z lekarzem. On zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×