Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból i świąd odbytu


Gość Grażyna

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Doktorze, Mam 54 lata i wiem, że mam raka jelita grubego. Świąd w okolicy odbytu oraz guz wyczuwalny w odbycie. Około 5 lat temu miałam silny ból odbytu, a ponieważ całe życie miałam problem z hemoroidami to byłam pewna, że to następny atak hemoroidów. Byłam w podróży przez miesiąc i cały ten czas towarzyszył mi uciążliwy ból. Potem wszystko ustąpiło. Miesiąc temu wyczułam duży guz w odbycie, a conajmniej od kilku miesięcy odczuwam silny świąd. Wiem, że to rak ale nie zdecydowałam się pójść do lekarza bo nie wierzę w możliwości medycyny. Moja mama miałą raka odbytu, zmarła bardzo szybko po wyjściu ze szpitala. Mój teść, miał raka odbytu i po 3 miesiącach od usunięcia guza, zmarł. Myślę, że to właśnie 5 lat temu zbudował się u mnie ten guz. Proszę jedynie o odpowiedź, czy to zbyt długi okres aby podjąć jakiekolwiek leczenie? Jaki okres zachorowania na raka jest okresem krótkim a jaki jest okresem długim i zbyt późnym, nie dającym szans na uratowanie życia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

czy to zbyt długi okres aby podjąć jakiekolwiek leczenie? - na pewno nie, trzeba w tej sprawie pilnie skonsultować się z chirurgiem, on po badaniu, odpowiedniej diagnostyce podejmie skuteczne działania w tej sprawie Jaki okres zachorowania na raka jest okresem krótkim a jaki jest okresem długim i zbyt późnym, nie dającym szans na uratowanie życia? - trzeba wiedzieć, że rak jelita grubego, aby osiągnąć duże rozmiary musi rozwijać się około 10-15 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×