Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to wyrostek? bóle brzucha u dziecka


Gość andzelika

Rekomendowane odpowiedzi

Moje dziecko ma 3 lata i 4 miesiace. Ma odrywający sie kaszel i lekko zaczerwienione gardło oraz goraczke dochodząca w dzień do 41:15 stopni. Na to dostała antybiotyk duracef. Wzieła 5 dawkę, ale ma też takie objawy jak: bóle brzucha, do wczoraj wymiotowała, przedwczoraj rano zrobia kupe od tamtej pory nie może, tylko ją napina. Prawie nic nie je, podkurcza nogi, ma nieprzyjemny oddech. W hematologi wszystko dobrze tylko MCH 25,5. w moczu leu 25, pro 25, ket 150, bil 1, ery 10.ob 20 crh w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi wnioskować czy to zapalenie wyrostka robaczkowego bez badania (głównie badania ręką brzucha). Gorączka jest bardzo wysoka. Antybiotyk może zacząć skutkować dopiero w 2-3 dobie stosowania. Raczej objawy wskazują na uogólniony proces zapalny. Zapewne jest to infekcja dróg oddechowych jak i po wynikach badania moczu także dróg moczowych. Jeśli gorączka nie ustąpi może będzie konieczność nawet hospitalizacji. O dalszym postępowaniu musi zadecydować pediatra. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo moj syn ma 17 lakt skarzyl sie dzien wczesniej ze ma bol brzucha w prawej dolnej komorze ale na drugi dzien bol zrobil sie slabszy ale nie mial wymiotow ani goraczki , tylko bierze antybiotyk na bol gardla a 3 tygodznie temu mial angine ktorą wyleczyl tez antybiotykiem ROWAMICYNĄ lub podobnie czym moze byc oznaka takiego bolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrycja

Mój synek ma 3 latka i skarży się maból brzuszka w prawej dolnej komorze i wymiotował w odstępie dwóch tygodni trzy razy i gorączkował raz do 38,7 stopni. Czy musi mieć usunięty woreczek robaczkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka

moje dziecka mam bóle brzucha i wymiotuje w szpitalu wszystkie wyniki badań wyszły jej dobrze i ból ustał po kroplówkach i przez 2 dni było wszystko dobrze lecz po wyjściu ze szpitala objawy znowu się nasiliły i znowu dostałyśmy skierowanie do szpitala boje sie ze znowu powtórzy sie to samo co w takiej sytuacji robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj synek ma 3 latka i 2 m/c i skarzy sie na bol brzuszka i na problemy zrobieniem kupli czasami mu sie uda ja zrobic samemu ale jak przed kupka woła ze go goli zeby zrobic kupke musze mu podac czopek czekam na opowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×