Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone węzły chłonne w brzuchu u dziecka


Gość Julia

Rekomendowane odpowiedzi

U mojej córki (8 lat) stwierdzono na podstawie badania USG powiększone węzły chłonne w brzuchu. Dziecko od paru dni bardzo cierpi, zwłaszcza w nocy. Zasypia na chwilę i budzi się z ciężkim atakiem bólu. Lekarz nie zalecił żadnych antybiotykow ani środków przeciwbólowych (jedynie Ibufen, który nic nie pomógł, a mam wrażenie, ze nawet zaszkodził). Dodam, że 3 m-ce temu dziecko tez cierpiało na mniej niz teraz bóle brzucha. Lekarz stwierdził wtedy zakażenie układu moczowego. Co jest przyczyna powiększonych węzłow i jak temu zapobiegac? Dlaczego właśnie w nocy bóle są najgorsze? Czy faktycznie nic nie mogę dziecku podać, żeby złagodzić ból? Jeśli tak to dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno należy zdiagnozować dokładnie przyczynę powiększenia węzłów chłonnych w jamie brzusznej. Z reguły przyczyną takiego stanu są stany zapalne lub proces rozrostowy typu nowotworowego toczący się w organizmie. Objawy przedstawione przez Panią zapewne wymagają dalszej diagnostyki co do której musi zadecydować lekarz prowadzący. Dobrze by było wykonać badania kontrolne laboratoryjne (np.: morfologia, rozmaz krwi, OB, CRP, badanie ogólne moczu). Może także wystąpić konieczność wykonania np. TK jamy brzusznej. Z leków przeciwbólowych można zastosować leki dostępne bez recepty typu paracetamol, ibuprofen czy metamizol doustnie lub w formie czopków ewentualnie leki rozkurczowe (np. No-Spa). Podanie leków wcześniej trzeba uzgodnić z lekarzem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja 7 letnia córka ma też te bóle,które trwają od marca tego roku,miała robioną gastroskopię,tk brzucha i ciągle morfologia i kontrolne usg brzucha i żadnych leków. Bóle dalej są i węzły też,a córka dalej cierpi,jak ma bóle to aż zwija sie .chciałabym jej pomóc ale JAK???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka ma 9 lat. 2 tygonie temu miała zwykłe przeziebienie potem bolał ja brzuch wiec zrobiłam ogólne badanie moczu i wyszly leukocyty i dośc liczne bakterie w moczu, dostała Bactrim i Żurawit. Badania moczu są juz super ale ból brzucha pozostał baaardzo silny.Zrobilismy USG i wyszło: DOŚĆ LICZNE ODCZYNOWE WEZLY CHLONNE OKOLOAORTALNIE W SRÓDBRZUSZU, NAJWIEKSZY O WYM 13x7,mm. Jestem przerazona i strasznie sie martwie co to moze byc. Na Nospe nie reaguje i Spasticol tez nie, nic jej nie pomaga p/bolowo.Co mama robić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka ma 6 lat. Od 10 miesięcy cierpi z powodu powiększonych węzłów chłonnych krętniczo-kątnicze do 12mm. Byłyśmy nawet w szpitalu z tego powodu ale powiem szczerze, że jak dotąd nikt nie wymyślił żadnych leków na to dziadostwo. Jeżeli węzły nie wchłoną się całkowicie a u dziecka wystąpi chociażby katarek nie wspominając o grypie to ból powraca jak bumerang. Należy pamiętać aby wykonywać regularnie USG jamy brzusznej np. co 3 miesiące ważne jest aby węzły nie tworzyły się w pakiety i aby miały owalny kształt. Co do bólów to u nas no-spa, paracetamol itd. też nie pomaga więc męczymy się dzień i noc. 16 stycznia mamy usg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam właśnie dzisiaj u mojej córki wykryto powiększone węzły chłonne jamy brzusznej jestem przerażona zupełnie nie wiem co mam robić w moczu ma leukocyty 3-5. i miała zapalenie dróg moczowych już parę razy może zna ktoś lekarza który zajmuje się takimi rzeczami prosze o kontakt i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrucilysmy z curcia tydzen temu ze szpitala te same obiawy itp.TO WIELKA ZAGATKA NA TEN TEMAT karzde dziecko przechodzi te objawy inaczej Cierpliwosc i opserwacja dziecka TO NAJWARZNIEJZE -u na dopiero wykrto to w usg BLAM W SZOKU+weylz chlonne sa w calzm ciele LEKARZ NIE WRUSZKA !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja corka (6 lat) miala dzis robione USG i rowniez wykryto powiekszone wezly. Lekarz powiedzial ze to efekt albo pasozytow (raczej wykluczam, bo pare miesiecy temu robilam jej wszystkie badania w tym kierunku i nic nie wykryto), albo jakis rodzaj alergii pokarmowej. Poniewaz ja mam nietolerancje glutenu podejrzewam ze to moze byc gluten. Dodam ze brzuch ja normalnie nie boli, nie ma zadnych objawow, to bylo rutynowe badanie. Jesli Wasze dzieci bardzo boli brzuch zastanowcie sie nad wykluczeniem glutenu na jakis czas i obserwujcie dziecko- jak ja jadlam gluten (przed diagnoza) to tak mnie brzuch bolal ze myslalam ze mam wrzody zoladka ktore popekaly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Martynka

ja tez mam takie bóle i pomaga mi na to wyprostowanie pleców bo zawsze jak j mam to ni moge sie nawet ruszyc i jak w jakic sposób wyprostuje plecy to mi jest lepiej jagby nigdy nic i na usg rowniez mi wyszlo ze mam powiekszone wezly chlonne i nc zadnych lekow nie dostalam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ju dawno nikt tu nic nie pusal na temat węzłów.kreskowych w jamie brzusznej u dziecka. Moja malutka 4.5 lata właśnie ma.zdiagnozowanie ich powiększenie. Nie wiem of czego zacząć badania. Bardzo się boje ze to coś groźnego. Moja mama miała chlonniaka węzłów chłonnych. Więc ch E dmuchać na zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mój syn jest po przebytym nowotworze złośliwym wątroby https://pl.m.wikipedia.org/wiki/W%C4%85trobiak_zarodkowy Po 5 cyklach chemioterapii przeszedł operację wycięcia guza. Co tydz. Krew co miesiąc USG i Prześwietlenie, po roku czasu wszystko ok i badania miał co 3mies. I po roku od operacji zaczął się podwyższać AFP i stopniowo 6.1, 11.4 i 19.1 co 3mies się podwyższa ostatnio również na USG wyszło że ma powiększone węzły limfatyczne jamy brzusznej. Wrzesień wkrótce i co tydz. kolejno kontrola krwi, TK i rentgen. Koszmar powraca... Syn miał 3mies jak wykryliśmy a teraz 2lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prazykwantel sprzedam

Oferuję leki przeciwpasożytnicze na tasiemce, przywry, motylice, glisty. - Prazykwantel Praziquantel Zentozide Opticide Distoside Cesol Wormicide 600mg od 2.5 zł/tabletka, 04.2020 - Yomesan Niklozamid Niclosamide Devermin Radeverm Teniarene Trédémine 500mg od 2 zł/tabletka, 4 tabletki w blistrze, 01.2022 - Meben (zamiennik Zentel Albendazole) Mebendazole 100mg od 2zl/tabletka, 03.2020 - Zentel Albendazole Zenzera 200mg od 10zl/tabletka, 2 tabletki w opakowaniu, 12.2020 Leki są kupione w oryginalnym zapieczętowanym opakowaniu, w miarę możliwości bezpośrednio od producenta w ilościach i cenach hurtowych - co przekłada się na niską cenę moich leków. Przy mniejszej ilości odliczam do torebek strunowych. Przy zakupie połowy opakowania wysyłam w oryginalnym pudełku i dołączam naklejkę. Doliczam 20 zł za lotniczą wysyłkę rejestrowaną z Tajlandii lub w przypadku wysyłki z Polski 20 zł za pobraniową. Powyżej zamówienia 200zł wysyłka bezpłatna. Jestem w stanie pobić każdą opublikowaną cenę, do tego gwarantuję pewność dotarcia leku z Tajlandii - jeśli opóźnia się przesyłka, to wysyłam zastępczą z Polski. Mogę szukać dowolnych innych leków, mniej popularnych - jakkolwiek, będą one droższe, ze względu na trudniejszy dostęp i cena detaliczna, a nie hurtowa. Jan Krongboon massagewarsaw@gmail.com www.facebook.com/kurs.tajski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy ten sam problem .Dziecko ma 7 lat i bole w nocy.Podalam dziecko syrop na refluks(Gastrotussi) i brzuch przestal bolec.Syn ma powieszone wezly chlonne w brzuchu co moze swiadczyc o pasozytach.W badaniach ciezko wykryc pasozyty i nie jest to latwa rzecz to wytepienia .Polecam przeleczyc dziecko na pasozyty.W Krakowie i Stalowej Woli sa punkty ktore wykrywaja pasozyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas niestety to samo , powiększone węzły w jamie brzusznej, tydzień w szpitalu badania kontrolne morfologia, pasożyty, krew utajona , mocz wszystko praktycznie w normie tylko leukocyty minimalnie ponad normę i jeszcze wymaz z buzi na grzyby tez wszystko ok a ból brzucha powraca i do tego lekko powiększona śledziona a lekarze niestety bagatelizują problem i nic nie dają ach co tu robić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2018 o 13:26, Gość aga napisał:

Mamy ten sam problem .Dziecko ma 7 lat i bole w nocy.Podalam dziecko syrop na refluks(Gastrotussi) i brzuch przestal bolec.Syn ma powieszone wezly chlonne w brzuchu co moze swiadczyc o pasozytach.W badaniach ciezko wykryc pasozyty i nie jest to latwa rzecz to wytepienia .Polecam przeleczyc dziecko na pasozyty.W Krakowie i Stalowej Woli sa punkty ktore wykrywaja pasozyty.

Gdzie w stalowej woli wykrywają pasozyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja coreczka tez ma ten problem (1rok 8 miesiecy). byly robione badania pod katem alergii pokarmowej. IGE ogolne wyszlo wysokie, ale na bialko mleka krowiego i na bialko kurze wyszlo 0. Eozofile wyszly wysokie, więc jest podejrzenie, ze ma pasożyty. Mamy jeszcze przed soba wizyte u laryngologa i gastrologa (brzydki zapach z buzi). Trzeba wykluczyć migdałki lub problem z refleksem (i bakteriami helicobakter). 

Najważniejsze, ze na usg nie tworzyły sie klastry z węzłów chłonnych, bo to mogłoby wskazywać na jakis potworny nowotwór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2013 o 12:45, Gość Luiza napisał:

Moja córka ma 6 lat. Od 10 miesięcy cierpi z powodu powiększonych węzłów chłonnych krętniczo-kątnicze do 12mm. Byłyśmy nawet w szpitalu z tego powodu ale powiem szczerze, że jak dotąd nikt nie wymyślił żadnych leków na to dziadostwo. Jeżeli węzły nie wchłoną się całkowicie a u dziecka wystąpi chociażby katarek nie wspominając o grypie to ból powraca jak bumerang. Należy pamiętać aby wykonywać regularnie USG jamy brzusznej np. co 3 miesiące ważne jest aby węzły nie tworzyły się w pakiety i aby miały owalny kształt. Co do bólów to u nas no-spa, paracetamol itd. też nie pomaga więc męczymy się dzień i noc. 16 stycznia mamy usg.

Wiem, to było dawno temu, ale czy cokolwiek pomogło na te bóle??? Co było przyczyną???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2013 o 12:45, Gość Luiza napisał:

Moja córka ma 6 lat. Od 10 miesięcy cierpi z powodu powiększonych węzłów chłonnych krętniczo-kątnicze do 12mm. Byłyśmy nawet w szpitalu z tego powodu ale powiem szczerze, że jak dotąd nikt nie wymyślił żadnych leków na to dziadostwo. Jeżeli węzły nie wchłoną się całkowicie a u dziecka wystąpi chociażby katarek nie wspominając o grypie to ból powraca jak bumerang. Należy pamiętać aby wykonywać regularnie USG jamy brzusznej np. co 3 miesiące ważne jest aby węzły nie tworzyły się w pakiety i aby miały owalny kształt. Co do bólów to u nas no-spa, paracetamol itd. też nie pomaga więc męczymy się dzień i noc. 16 stycznia mamy usg.

Co wykazały badania? Czy dziecko dalej cierpi na ból brzucha??  Co było przyczyną?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×