Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Po operacji przepukliny brzusznej


Gość Todzia

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem rok po operacji przepukliny brzusznej podobno była dość rozległa i mam wstawioną siatkę. Czy powinnam nadal chodzić w pasie przepuklinowym nadmieniam że jestem dość otyła tzn ok 90 kg przy 165 cm wzrostu mam 54 lat. Jakie powinnam zrobić badania kontrolne czy jest wszystko w porządku. Boję się nawrotu przepukliny i chciałabym jej bardzo uniknąć a nie ukrywam że czasem wysiłek fizyczny czy dźwiganie jest obecne w moim życiu dość często. Czy może się coś stać czy powinnam się całkowicie wystrzegać jakiegokolwiek dźwigania nawet po roku czasu? Parę lat temu ok 8 lat miałam też operację usunięcia części macicy z mięśniakiem i to właśnie spowodowało powstanie przepukliny którą tak naprawdę hodowałam ok. 5 lat. Bałam się bardzo operacji ale teraz tak samo boję się nawrotu. Jeszcze jedno małe dyskretne pytanko Czy powikłaniem po operacji może też być wysiłkowe nietrzymanie moczu i jak sobie z tym można poradzić czy da się coś takiego wyleczyć np. tabletkami?Proszę o radę i bardzo dziekuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mnie spotkało zupełnie to samo tylko że jest jeszcze małe , boję się panicznie zabiegu mimo to że już miałem pachwinową sam zabieg ok.. po trochę bolało , ale brzuszna to chyba całkiem co innego ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pas przepuklinowy nie jest już konieczny ale pod warunkiem że od zabiegu nie przytyłaś.Jak doszło kilka kg to warto jeszcze się zabezpieczać ale najlepiej byłoby zrzucić wagę.Siatka jest bowiem narażona na napięcie wewnątrz jamy brzusznej.Im większa otyłość tym gorzej. Badaniem które rozwieje wątpliwości co do nawrotu przepukliny może być USG , natomiast badanie usg nie wykaże czy siatka się nie przemieściła,czy ułożenie siatki jest prawidłowe itd gdyż siatki polipropylenowe nie są dobrze widzialne w tym badaniu.ewentualne byłoby to widoczne na TK. Jeżeli nie odczuwasz dolegliwości bólowych to dla świętego spokoju możesz sobie zrobić usg czy aby nie ma nawrotu przepukliny i to powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×