Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zerwanie szwów po operacji spodziectwa i brzusznego przygięcia prącia


Gość Dorota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Proszę o pomoc gdyż nie wiem już gdzie mam się zwrócić o pomoc . Sprawa dotyczy tego , że mój 3 letni synek miał 15.06.2011 r operacje na spodziectwo i brzuszne przygięcie prącia , a 16.06.2011 r został wypisany do domu w stanie dobrym gdyż nie gorączkował i szybko doszedł do sił . W 3 dobie po operacji zaczęła się zbierać ropa w napletku i ogólnie bardzo penis mu spuchł . W 6 dobie po operacji zaczęły puszczać szwy i cały napletek jest rozerwany , spuchnięty i widać że jest ropa . W szpitalu w którym dziecko było operowane powiedzieli , że nic nie da się zrobić do puki jest stan zapalny i 29.06.2011 r mamy wizytę w poradni urologicznej i że jeśli dziecko nie gorączkuje i oddaje mocz normalnie nie ma wskazań do przyjazdu na oddział . W innym szpitalu dziecięcym lekarz stwierdził , że skoro dziecko nie było tutaj operowane to mamy jechać gdzie indziej , nawet się nie pofatygował by zobaczyć dziecko . Synek przy penisie dotyka i już 2 raz poleciało troszkę krwi . Jestem tym wszystkim zdruzgotana i nie wiem już co robić , w aptece Pani kazała mi polewać ranę rivanolem i tantum rosa przemywać . Bardzo proszę o pomoc co mogę zrobić i o odpowiedź czy w takim wypadku syn będzie przechodzić kolejną operację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej taki stan nie wymaga kolejnego zbiegu. To zropiałą rana, która powoli powinna ulec wygojenie, lecz gojenie będzie długotrwałe i przez ziarninowanie. Radziłbym w tej sprawie jednak pilnie skonsultować się z urologiem (może prywatnie, żeby było szybciej). Może konieczna jest antybiotykoterapia. Na pewno o ranę trzeba dbać tak jak zalecono w aptece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×