Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból pod podłużnym zgrubieniem na brzuchu


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prosze o możliwie szybką odpowiedz. Na moim brzuchu odczuwam bolesne *coś* . Oto link do tego mojego *schematu* http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/70000e056e0df28a.html Tam gdzie zaznaczone jest kolorem czarnym wyczuwam takie twarde podłużne *cos*, nie wiem co to moze byc żylaki? W miejscu gdzie jest pomalowane kolorem białym ponizej tych czarnych kresek odczuwam ból (nie cały czas lecz jak dotkne oraz czasem przy wstawaniu jak mięsnie się napinają prawdopodobnie). Te zgrubienia wyczuwam po obu stronach brzucha lecz ten jeden mnie boli i ból schodzi lekko do pachwiny .Grubością przypomina taką grubszą żyle , czy to jest jakiś mięsień czy żylak? Byłem u lekarza rodzinnego i nie stwierdził tam nic a mnie to boli i dostałem Ibum Forte Prosze o szybką porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ten ból mam juz 5 dzien,zauważyłem teraz małą opuchlizne (wybrzuszenie ) troszke nieżej tego zaznaczonego na biało miejsca,(zaraz pod brzuchem na wysokosci paska od spodni a mozna nawet powiedziec ze pod nim) i jest podłużne, boli czasem tez lekko po drugiej stronie. To nie boli cały czas, czasem boli jak siedze wstaje itp zależnie od pozycji w jakiej jestem, ból lekko schodzi do pachwin. Czy to może być jakieś scięgno, miesien?Nie uprawiam sportów ani nie ćwicze na siłowni, dodam ze mam obrzek worka mosznowego obustronny po operacji przepukliny i mam antyiotyk na ten obrzek ale to chyba nie wolno łączyc jednego i drugiego (opeeracje mialem prawie 4 mies temu) a ten ból jest z lewej strony a operacje miałem z prawej. Czym moge pomóc w leczeniu tego? Jestem za granicą i nie mam mozliwosci pojscia do lekarza a mam jedynie srodki przeciwbólowe.Bardzo sie tą sprawa denerwuje. Prosze o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, aby konkretnie odpowiedzieć na to badanie musiałbym bezposrednio Pana zbadać. Musi Pan w tej sprawie udać się do lekarza. Można przez kilka dni zażywać leki przeciwbólowe dostępne bez recepty. Jeśli nie pomogą na pewno musi zbadać Pana bezpośrednio lekarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,zauwazyłem tez ze gdy mam wzdecia to to miejsce boli bardziej. Gdy ich nie mam jest wszystko juz w normie, a gdy mam wzdecia boli ale mniej niz poprzednio wiec moze to jest jakis miesiec naciągniety?Tego zgrubienia juz nie ma. Jak samemu mozna zbadac czy ma sie przepuklinę?gdzie trzeba uciskac i co odczuwac? Ból powoli ustępuje ale gdy uciskam mocniej to powraca na jakis czas, a czy to moze byc rozstep miesni prostych? lub innych? Prosze o porade Dodam ze ból nasila sie tez gdy uciskam te miejsca np siedząć mocno zgiętym, uciskam to {cos} i czasem odczuwam ból.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×