Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz z tyłu pod lewym żebrem nad nerką


Gość Dedek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Od jakiegoś dluższego czasu (mniej więcej 2 lata może 2i pół) pobolewało mnie coś z tylu pod lewy żebrem nad nerką , przez długi czas nie było tam nic, od pewnego czasu pod palcami wyczuwalny jest guzek który ciągle się powiększa. Gdy bylem u lekarza na samym początku gdy nie było jeszcze tego guza powiedział mi żeby się niczego nie obawiać bo w tym miejscu to może być tłuszczak. Przez długi czas się tym nie przejmowałem bo gdy tego nie dotykałem to nie bolało, teraz jest podobnie gdy dotknę to boli chociaż czasami gdy siedzę i przegnę się na lewa stronę to odczuwam pewien dyskomfort . Po przeczytaniu kilku artykułów na temat guzków trafiłem na artykuł o raku nerek. Przeczytałem tam ze jednym objawów jest guz w jamie brzusznej (czy miejsce w którym mam tego guzka to jama brzuszna?) co prawda innych objawów nie mam jak spadek wagi( wręcz przeciwnie ciągle przybywa mi kg) czy krwiomocz. Zapisałem się na usg ale najwcześniejszy termin to poniedziałek a mam coraz większe obawy (mam nadzieje ze nie potrzebnie) . Czy możecie mi odpowiedzieć co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guz nerki to guz we wnętrzu jamy brzusznej i nie jest wyczuwalny palpacyjnie w powłokach. Zapewne jak zasugerował lekarz to tłuszczak, który czasami tez daje dolegliwości bólowe. Radzę w tej sprawie skontaktować się z chirurgiem. Guz zapewne trzeba będzie usunąć i poddać badaniu histopatologicznemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama mam to samo wyczyłam to przypadkowo,, co mnie meczy to to ,że mam problemy z oddychaniem***sama nie wiem co mi jest a lekarzą nie wierze bou mnie w mieście nikt z nich nie potrafi podjąć prwidłowej diagnozy,,nic mi nie zostało jak czekac na cód***

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grazyna607@wp.pl

ja mam ten sam problem mam na prawym udzie duzego guza bylam kilka lat temu u lekarza i powiedzial mi zebym tego nie ruszla jak nie boli i faktycznie nie boli jest to jak powiedzial wlokniak .teraz natomiast mam straszne bole glowy zaburzenia w snie chudniecie boli kregoslup zle samopoczucie wszystko widze w czarnych myslach mieszkam w szwecji bylam u lekarzy sa dobrzy ale nasi polscy sa lepsi w olskich aptekach jest lepiej zawszw mozna cos kupic w szecji tez ale tabletki przeciwbolowe w szwecji musi wypisac lekarz dobrze ze za 2 tyg jestm na wakacjach w polen pojde do naszych lekarzy prosze o odpis pozdrawiam ze sztokholmu grazyna söderberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×