Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kłujący ból w podbrzuszu promieniujący do uda i mdłości


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Dzień dobry. Otóż mam taki problem. Od tygodnia odczuwam ból o charakterze kłującym z prawej strony podbrzusza. Ból ten promieniuje do nogi(uda) i jest nie do zniesienia. Przy czym jest mi bardzo niedobrze( mdłosci).Miałam robione usg jamy brzysznej które nie wykazało torbiela na jajnikach ani innych zmian w obrebie nerek, dróg moczowych, wątroby i śledziony. Miałam również robione badanie moczu i morfologie cito i wyniki wyszły idealne. Przy czym mam umówioną wizyte do ginekologa dopiero na koniec lipcaDostałam skierownie do poradni chirurgicznej. Co mi może dolegać> Czy wizyta w poradni nie będzie banalna dla lekarza? Pozdrawam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Weronika

Również odczuwam podobny rodzaj bólu, co prawda jest on do zniesienia, ale dość szeroko promieniuje. Czasami czuję, że boli mnie cała lewa strona brzucha + lewe udo, okolice pachwin, czy spojenia łonowego. Czasami znów czuję ból prawej strony brzucha - powyżej miednicy, albo w okolicach lędźwiowych kręgosłupa, odbytu, czy całych pośladków. Naczytałam się mnóstwo artykułów z tym związanych, sugerowałam się też ciążą, ale sądzę, iż raczej to zespół jelita drażliwego, bądź nerwobóle związane ze stresem. Ciążę prawie całkowicie wykluczam, bo jeśli miałaby nadejść to bóle te są absurdalne, gdyż takie dolegliwości nie przychodzą dzień po zapłodnieniu, poza tym czuję je od kilku dni, a właściwie od czasu, kiedy zaczęłam się ową sprawą (możliwością zajścia w ciążę) przejmować. Zapoznając się właśnie z tematem jelita drażliwego zauważyłam, że boleć może cała miednica, a także dół biodrowy wraz z promieniowaniem na nogi. Poza tym w takich przypadkach odczuwać można ból tam, gdzie skupiamy swoją uwagę - ja skupiam na podbrzuszu i jajnikach, bo strasznie panikuję, że mogę być w ciąży, to też mnie tam boli, czasami kłuje mnie serce, czasami czuję duszności, różnie bywa. Ale sądzę, że to naprawdę nerwy, gdyż w nocy wszystko ustępuje, czuję ból głównie wtedy, gdy zaczynam o nim myśleć. Lekarz w poradni zapewne powie Ci, że masz nerwicę żołądka, owy zespół jelita drażliwego, czy po prostu nerwicę wegetatywną. Pamiętaj, że kiedy nie czujesz nerwów, podświadomość działa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz myslałam ze jestem z tym problemem sama. kochałam sie z kolegą... zaraz po nowym roku 2012 i byłam prawie pewna ze jestem w ciazy. chociaz od tego czasu miałam miesiaczke dwa razy ale bardzo skapą i bolesną i piersi mnie bardzo bolą teraz. teraz boli mnie podbrzusze od jakis dwóch tygodni i od wczoraj prawe udo. czuję w pochwie ciagniecie jakbym zaraz miała dostac okres ale go wcale nie dostaje. do 15 marca powinnam dostac jak nie to musze zrobic test ciazowy. strasznie sie boje ze jesli to ciaza to nie wiem co zrobie. jestem teraz z innym chłopakiem planujemy slub a tamten to był tylko taka nic nie znaczacą przygodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies dwa tyg. temu zostawiłam chlopaka i obawiam sie naprawde wszystkiego... bóle pochwy, troche kłujace, bóle z tyłu pleców ktore promieniują w udo prawe, uczucie jakbym miała dostac okres a do okresu jeszcze z 14 dni takze masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×