Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ropiejące rany na penisie przy infekcji bakteryjnej


Gość Bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od mniej więcej 4 dni zmagam się z ostrą infekcją bakteryjną prącia. Cała żołędź jest pokryta ranami, które ropieją i uniemożliwiają mi utrzymanie higieny (przemywanie). Na bakterie dostałem antybiotyk Canbiox oraz dwie maści - Pimafucort oraz Baneocin - mam smarować na zmianę rano i wieczorem. Otóż problem jest taki, że nie ma mowy żebym w jakikolwiek sposób dotknął swojej żołędzi a tym bardziej ją nasmarował... Antybiotyk już wziąłem, rany troszkę mniej ropieją (ropa jest też mniej gęsta), ale przy oddawaniu moczu nadal czuję bardzo silny ból. Czy ktoś z was miał podobny przypadek ? Jeżeli tak, to jak z nim walczyliście i po jakim czasie mogę spodziewać się powrotu do normalnego życia? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taki wypadku ran ropiejących dobrze by było wykonać posiew celem oceny mikrobiologicznej (określić patogen oraz oznaczyć antybiotyk, który będzie skuteczny w zwalczaniu tego patogenu). Leczenie takich ran jest procesem długotrwałym trwającym około 3-4 tygodni. Wszystko zależy od tego czy dobrze dobierze się odpowiednią antybiotykoterapię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Nie wiem skąd bo z nikim ostatnio nie współżyłem na moim penisie pod napletkiem pojawiły sie stopniowo plamki które z czasem zaczęły wyglądać jak otwarta rana i dodatkowo z nich wydzielała sie ropa o nieprzyjemnym zapachu co dla mnie stało sie czym strasznie wstydliwym i nie wiedziałem co mam robić oprócz szukania specyfiku przez internet. Po zastosowaniu zalecanej maści szałwiowej czy kremu clotrimazolum nic nie ustępowało. Całym ratunkiem okazał sie jak myślę mój znajomy lekarz ginekolog z Niemiec który przywiózł mi po przedstawieniu problemu tabletkę 1 szt Fluconazol Aristo 150 mg któa to ma załatwić cały problem. Dzisiaj jest druga doba po jej zażyciu i zaczynam myśleć pozytywnie bo wszystko wraca do normy a najlepsze jest to że ustało już ciągłe uczucie swędzenia. O dalszych postępach napiszę pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×