Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Długotrwale zażywanie controlocu jest przyczyną zarzucania żółci do żołądka i braku perystaltyki?


Gość jan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od ok 7 lat zazywalem controloc 40 na refluks kwasowy spowodowany przepuklina wslizgowa rozworu przelykowego , od paru lat wymiotuje tez zolcia i zawsze w gastroskopi mi wychodzi zaleganie zolci w zoladku i brak perystaltyki zoładka, wiec mam pytanie czy zablokowanie kwasu przez controloc spowodowalo tzw dominacje zolci, cofanie sie jej i zaleganie oraz porazenie perystaltyki zoladka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Nie notowano aby controloc powodował zaburzenie motoryki żołądka. Lek ten (pantoprazol) powoduje zahamowanie pompy protonowej i w ten sposób zmniejszenie kwasowości żołądka. Dzięki temu jego błona śluzowa, która jest nadmiernie wrażliwa, jest chroniona przed kwasem. Zaburzenia motoryki spowodowane są raczej pierwotnymi przyczynami i przez to zarzucanie żółci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego gdy przez lata bralem controloc to zbierala mi sie zolc w zoladku a gdy ostawilem go to zolci nie ma w zoladku?przeciez widac ty oczywisty zwiazek, tylko ze teraz mam przelyk i jame ustna podrazniona kwaem a nie zolcia bo mam przepukline wslizgowa rowzoru przelykowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę ci powieedzieć że mam to samo schorzenie jest to napewno uciążliwe ale sobie z tym radzę dosyć dobrze są momenty nasilenia choroby ale kiedy sysematycznie zarzywam controloc to mi pomaga no i jeszcze jedna rada musisz przestregać diety trzymaj się powodzenia i dużo zdrowia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kiedykolwiek odstępujecie choć na chwilę z diety? Jakiś schabowy mały czy zupa ogórkowa? Janku... a czy badałeś się pod względem pasożytów? NMiektóre z nich są trudne do wykrycia, trzeba kilka razy, żeby je dopaść. A moze faktycznie potrzebna Ci mniejsza dawka, porozmawiaj z lekarzem. Ja biorę IPP 40 jak na razie 2x dziennie. Odpowiedzcie proszę na pytania powyższe. Przeraża mnie myśl, że do końca życia nie zjem ogórka kiszonego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krysia

Ja wiem kiedy będę maiała refluks w nocy, tzn, jak późno i obficie zjem,. Gdy jedzenie się cofa ja mam uczucie jakbym się dusiła, bo wydaje mi się, że nie mogę oddychać przez usta, i wygląda tak jakbym miała atak astmy, jestem w panice, ale to przechodzi. Nie wolno na noc nic jeść. Ja już jestem w tym wytresowana. Opiszcie Wasze Objawy, proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M am zdiagnozowany refluks,przepuklinę przełyku.Po posiłku ok godz mam ssące bóle żołądka jak bym była głodna,do tego dochodzi pulsujący ból(jak przyłożę rękę to czuję przesuwanie się narządów) po przyjęciu pozycji pół leżącej słyszalne przelewanie i ból ustępuje.IPP biorę od roku z marnym rezultatem.Od 3 tygodni mam żółty nalot na języku czy ktoś tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani ja mam takie obiawy ze po jedzeniu nieraz cofnie mi sie jedzenie do gardla .Przez to mam uczucie duszenia .Biore od 3 lat bioprazol 20 rano ,mialem gastroskopie na ktorej wyszlo stan zapalny sluzowki zoladka i zaleganie zolci wywolane bledami zywieniowymi . Na dodatek mam jakies nerwy ,bo jak sie zdenerwuje to zasycha mi w gardle ,ma ktos z was cos takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani ja mam wszystkie te obiawy co wy.Biore bioprazol od 3 lat.Zta kolacja to prawda najlepiej jesc pare godzin przed snem .Mi z ta moja dolegliwoscia pomogly rady bardzo madrej kobiety pani Jadwigii Kempisty pocytajcie w necie o niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmagam sie z tą dolegliwością od wielu lat. Bez Omeoprazolu (controlocu) nie potrafiłem funkcjonować - codziennie zgaga. Brałem omeoprazol kilka lat (na ulotce wtedy pisali ze nie stwierdzono skutkow ubocznych u osob ktore go zazywały regularnie nawet kilka lat.) Takiej informacji w ulotce dzisiaj juz nie znajdziecie. Najpradopodobniej zażywanie regularne tego leku było przyczyną zaburzenia flory bakteryjnej w układzie pokarmowym przez co było masa skutków ubocznych - takich jak pasożyty, nieszczelność jelit złe samopoczucie i nawracajaca zgaga, problemu skórne. Najwazniejsza jest dieta + utrzymanie odpowiedniej flory bakteryjnej. Nie mozna pozbawiac sie kwasu w zoladku bo zaczna rowzijac sie w nim bakterie ktore nie sprzyjaja funkcjonowaniu układu pokarmowego - niestety nie powie wam tego kazdy lekarz. Wiekszosc przepisze omeoprazol itp i na tym koniec wizyty. Zbadajnie flore bakteryjna, obecnosc pasozytów jeśli bierzecie omeoprazol lub pochodne od dłuższego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystyna M

Mam od wielu lat zapalenie błony śluzowej żołądka oraz refluks.Biorę controloc 20 nadczo na 1/2 godziny przed jedzeniem, piję 1 łyżeczkę oleju z czarnuszki. Wieczorem ostatni posiłek o godzinie 17.00 jest OK jeśli zjem później np. o 19.00 piję mleczko od refluksu (bez recepty) lub biorę gawiscon (bez recepty) i też daję radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie wszystkie wyżej opisane objawy,a dodatkowo tyję i tyję.A tak naprawdę jem b.mało.Na śniadaie 1 kromka chleba z pomidorem lub ogórkiem.Na obiad mały talerzyk zupy.Lubię warzywa.Nie piję kawy ani herbaty.Nie jem słodyczy,ciast ani czekoladek.Od wielu lat nie palę papierosów.Za to tyję,tyję,tyję....i w tej chwili wyglądam jak wieloryb.Przy wzroście 156 ważę ok.75 kg.Z tego powodu mam duszności,szybko się męczę ,nawet jeżeli wolniutko spaceruję z pieskiem 15,5 -letnim.Inna lekarz powiedziała mi,że to są skutki uboczne zażywania od wielu lat Controloc 20 mg (codziennie 1 tabl.na 1 godz.przed śniadaniem) i to jest powodem tycia..Jedynym plusem jest to,że nie piecze mnie tak żołądek.Minusem to ciągłe przybieranie na wadze, wzdęcia,na usg wciąż b.zagazowane jelita oraz ciągłe zmęczenie.Proszę o radę co mam dalej robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2018 o 12:12, Gość burza napisał:

Mam prawie wszystkie wyżej opisane objawy,a dodatkowo tyję i tyję.A tak naprawdę jem b.mało.Na śniadaie 1 kromka chleba z pomidorem lub ogórkiem.Na obiad mały talerzyk zupy.Lubię warzywa.Nie piję kawy ani herbaty.Nie jem słodyczy,ciast ani czekoladek.Od wielu lat nie palę papierosów.Za to tyję,tyję,tyję....i w tej chwili wyglądam jak wieloryb.Przy wzroście 156 ważę ok.75 kg.Z tego powodu mam duszności,szybko się męczę ,nawet jeżeli wolniutko spaceruję z pieskiem 15,5 -letnim.Inna lekarz powiedziała mi,że to są skutki uboczne zażywania od wielu lat Controloc 20 mg (codziennie 1 tabl.na 1 godz.przed śniadaniem) i to jest powodem tycia..Jedynym plusem jest to,że nie piecze mnie tak żołądek.Minusem to ciągłe przybieranie na wadze, wzdęcia,na usg wciąż b.zagazowane jelita oraz ciągłe zmęczenie.Proszę o radę co mam dalej robić.

Witam, 

mogę pomóc w rozpisaniu planu treningowego na lekki trening w domu, któremu Pani na pewno podoła. U mnie pomogło to i u Pani pomoże. Ja dalej jestem na Controlc ale już potrafię kontrolować wagę.

wspolpracawojownik@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×