Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha po laparoskopii dużej cysty - dermoid na jajniku


Gość viola

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialabym wiedziec czy to normalne po laparoskopii mam naciecia w pepku i po obu stronach bioder. Przeszlam operacje laparoskopowa cysty dermoidalnej na lewym jajniku.Dermoid byl bardzo duzy i z tego co wiem zostal wyjety przez pepek .Po 4 -ch godzinach po operacji wyszłam do domu .W domu przez prawie trzy dni odczuwalam potworny jakby rozpychajacy ból calego brzucha i klucia miejscowe,wrecz nie moglam sie wyprostowac ani swobodnie oddychac .Oddychałam płytko i szybko .Mialam wrazenie ze jelita mi popekaja.Klujacy i opływajacy ból calego brzucha.Chodzilam dwa dni skulona.Przez trzy noce przy kazdym ruchu ból.Przy jedzeniu takze czulam ból jakby rozpychanie .Po zazyciu morfiny w tabletkach , nie odczuwalam zadnej wyraznej ulgi. Biegunka .Trzeciej nocy dostalam ataku biegunku przez ponad dwie godziny lała sie ze mnie tylko woda .pozniej juz czysta woda.Teraz odczuwam wieksza ulge ,jakby poprawe . Jestem bardzo zmeczona tym bólem Jednak przy jedzeniu czuje ból jelit i zoladka .Takie mam wrazenie . Brzuch jest taki tkliwy .Operacja odbyla sie w Kanadzie.Nic nie wiedzialam o srodkach na odgazowanie , ani o tym ze takie dolegliwosci moga byc po zabiegu .Czy to normalny stan ?Boje sie ,ze to wroci.Niewiele jem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Nacięcia są normą. Jeśli chodzi o ból brzucha może on występować z powodu wytwarzania w czasie laparoskopii odmy otrzewnowej (wpuszczenie dwutlenku węgla do jamy brzsznej). Najlepiej wybrać się na kontrolę do lekarza, który wykonywał zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wyjasnienie W Kanadzie wszelkie kontrole odbywaja sie po 4 -6 tyg ,wiec to dosc dlugi czas . Lekarz ktory operowal jest jak gora lodowa , a zabiegi jak tasmociagi .Mam zamiar jednak wybrac sie wczesniej .Wiem ,ze odma otrzewnowa moze nie byc obojetna po operacji dla organizmu .Jednak nie slyszalam od nikogo kto przeszedl tego typu operacje o takich bolowych *atrakcjach *.Moje obawy dotycza pozniejszych problemow z jelitami .Czy to moze miec konsekwencje w pozniejszym okresie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przyczłapałam się ze szpitala do domu.Dwa dni temu miałam laparoskopowo usunięty prawy jajnik razem z wielgaśną cystą. Niby wszystko fajnie, trzy skórne nacięcia goją się pięknie ale w środku wszystko mnie boli. Brzuch mam wielki jak balon, jestem notorycznie wzdęta,ciągle mi coś tam burczy i jeździ. Ciężko mi się oddycha,boli mnie przepona i czuję na nią ciągły nacisk. Mam nadzieję,że są to tylko efekty uboczne wprowadzenia do jamy brzusznej CO2 w trakcie operacji????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×