Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból żebra po prawej stronie


Gość Anna Lipczak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anna Lipczak

Witam Serdecznie. Od tygodnia mam bardzo silny klujacy bol pod prawym zebrem, na wysokosci pod piersia. Bol czasem tak promieniuje ze siega az do plecow. Uniemozliwa oddychanie i utrzymanie ciezkich przedmiotow w prawej rece. A gdy troche ustepuje sprawia wrazenie jak gdyby byl tam jakis kamien. Dwa i trzy tygodnie temu bylam osluchiwana dokladnie przez lekarza interniste i wszystko bylo w porzadku. Bylam z powodu kaszlu - ktory ma podloze zatokowe. Wydzielina ktora splywa z zatok powoduje silny kaszel. Bralam przez trzy tygodnie antybiotyk a po odstawieniu pojawil sie wlasnie ten bol. Srodki przeciwbolowe pomagaja ale napewno nie lecza bo gdy przestaja dzialac bol wraca. Czy to mozliwe aby byl on od kaszlu? miesnie miedzyzebrowe?? Czy jest to cos powazniejszego skoro boli caly dzien nawet i bez kaszlu - to jakies rodzaj kolki, jest caly czas, w nocy nie moge spac na tej stronie i czuje to caly czas. Bardzo sie martwie. Prosze o jakies wskazowki co to moze byc. Postaram sie wybrac do lekarza osobiscie ale jest to trudne bo jestem za granica i dostep tu jest bardzo skomplikowany. Mam 22 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość G z Berlina, 2009-06-28 17:06

Właśnie przechodzę to samo. W piątek wylądowałam w szpitalu, przebadali mnie, zrobili trzy razy usg, wszystkie wyniki i nic. Biorę antybiotyki a ból nie przechodzi. W nocy nie mogę spać, żadnych ruchów wykonywać, a o oddychaniu nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 3 tygodni mam silny bol z tylu plecow, tak jak by to byly nerki, ktore nasilaja sie w nocy i promieniuja pod zebro , nie moge wtedy oddychac, bo bo jest nie do zniesienia. przechodzi kiedy wstane i sie rozprostuje, co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anonim .

U mnie na początku było drętwienie całej prawej strony i było podejrzenie wyrostka robaczkowego. Kiedy byłam już po serii różnych badań, dostałam skierowanie do szpitala, jednak nie przyjęli mnie. od dwóch tygodni jeżdżę do różnych lekarzy. Ból już nie promieniuje mi na prawą nogę jak i na prawą rękę, lecz teraz bolą mnie strasznie plecy oraz brzuch . czasami mam problem z oddychaniem, a wszystkie wyniki są jak najbardziej prawidłowe, tylko strasznie krew mi się zmienia. mam wszystko ponad normę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sie zbadac pod kątem zapalenia płuc grzybicznego. Taki ból ostry plus wysoka gorączka była objawem zapalenia płuc grzybicznego u mojego męża. Po tygodniu dopiero po prześwietleniu bocznym płuc stwierdzono przyczynę cierpien mojego męża. Pod żebrami zbieral sie płyn i to tak bardzo bolalo. Parę zastrzyków i po problemie. Niestety to lubi wracac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w ciazy bol jest silny w nocy kiedy spie .Prawa strona nizej nerek boli w dzien w dzien nie daje mi to spokoju,Bylam u mojej poloznej a ta stwierdzila ze to dziecko sie rozpycha.Tak oczywiscie w dzien w dzien od rana do wieczora i ciagle w tym samym miejscu jak oddycham i kaszle to boli naj bardziej.Jestem za granica zostal mi miesiac do porodu ale oni na takie bole to tylko polopiryne idioci polecaja.Zamiast zbadac kokretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie są podobne objawy.dostałam zastrzyki lekarz stwierdził (neuralgia międzyżebrowa) Neuralgia, inaczej nerwoból (neuralgia) - termin z zakresu medycyny, związany z uszkodzeniem nerwu obwodowego. Ma charakter ostry, rwący, szarpiący, promieniuje w obszarze unerwienia określonego nerwu lub jego gałęzi. Najczęściej dotyka ona nerw trójdzielny (zob. neuralgia trójdzielna). W wielu wypadkach obraz chorobowy wykazuje podobieństwo do neuropatii a istniejące techniki obrazowania (w tym MRI) w wielu wypadkach nie pozwalają na postawienie właściwej diagnozy. Leczeniem bólu o charakterze neuralgii zajmują się Poradnie Leczenia Bólu oraz poradnie neurologiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w ogole odpisze coś na tych co najmniej parenascie przypadków???? Bo mam to samo i chce sie dowiedziec co to jest!!!!??? Bol pod prawą piersią tak jak by żebro bolało i z tyłu pod łopatką...od 1,5 tygodnia i bol sie nasila! ODPISZCIE WRESZCIE PROSZĘ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrycja

Proszę o odpowiedź.. Od listopada 2015 do dnia dzisiejszego choruje na zapalenie oskrzeli któregoś dnia wstałam wlasbie z takim bólem przed świętami.. lekarz stwierdził że powiększyła mi się płuca od tego zaczęły opierać o zebra i tego miejsca zrobiło mi się zapalenie.. No ok ale to już luty ostatnio przeszło mówiłam o nareszcie koniec a po wczorajszej pracy znowu nie mogę nawet kichnac spać ruszać się... Czy muszę jechać specjalnie do polski żeby mnie wyleczyli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również mam tą samą przypadłość ból pod prawymi żebrami. Ból nasila się wieczorem dochodzi gorączka ból całego ciała stawów, a najgorzej jest w nocy nie mogę spać ból promienieję do prawego barku gdy czuję, że udaje mi się usnąć dostaję takiego strzału który mnie pobudza i od razu się budzę plus ataki ciepła cały się pocę muszę wstać pochodzić by przeszło. Do tego ból nasila się kilkukrotnie podczas oddychania. Nie pozwala to na normalne funkcjonowanie, a niestety nasi specjaliści nie mają pojęcia co mi dolega, a niestety nie stać mnie na wizytę prywatną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo , kiedyś ból był tak silny i nagły .,ze wylądowałam w szpitalu ...mnóstwo badań -diagnoza neuralgia międzyżebrowa ...moje odczucia , myśle ze zgadza się ,stres ,nerwy ,zmęczenie plus kilka innych czynników i jest to co jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki ból przy zapaleniu opłucnej, żadnej gorączki czy kaszlu, tyko ten cholerny ból. Nie mogłem głęboko oddychać, obwiązywałem klatkę piersiową paskiem. Spałem na siedząco, o ile to można nazwać spaniem. Lekarz pierwszego kontaktu nawet mnie nie osłuchał. Poszedłem prywatnie na usg, stamtąd niestety zabrała mnie karetka do szpitala. W szpitalu zrobiono mi prześwietlenie płuc i nic nie stwierdzono. Następnego dnia poszedłem na usg (jakoś przetrwałem) do doktora Smere.......... okazało się,że mam już zrosty i wodę w płucu. Tacy to są (niektórzy) lekarze w naszym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano czuję się silnie, nic mnie nie boli, nawet nie wiem gdzie mam żebra, ale dłuższe stanie w pionie lub większy wysiłek i ból pod prawym żebrem się pojawia, wieczorem nie mogę nawet chodzić, gorzej jeszcze przy staniu, czy trzymaniu w prawej dłoni telefonu przy uchu, katastrofa kompletna, w nocy mogę spać jak beton nie czuję żadnego bólu, w dzień żeby ból ustąpił siadam na 10 min. i wszystko przechodzi, wyniki jak u małolata opad 2 i nie czuję rano że mam 61 lat, ale po zmęczeniu jestem wrak zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam to samo co te wszystkie przypadki opisane: stwierdzenie zespół Ticka, zapalenie chrząstek międzyżebrowych. Niestety lubi wracać mi pomaga ketonal w odpowiednich dawkach (ustali to lekarz) 2-4dni takiego leczenia i na jakiś czas spokoj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam również takie objawy. U mnie ból pojawił się po 10 dniach brania augmentinu. Dwa dni po zakończeniu kuracji pojawiły sie takie dolegliwości: ból pod prawym żebrem, asymetria brzucha (prawa strona sprawia wrażenie opuchniętej) i do tego ból promieniuje na prawa łopatkę. Miejsca sa bardzo wrażliwe nawet przy dotyku. Badał mnie już chirurg, neurolog, gastrolog, chodziłam do masażysty. Co chwila łykam jakieś tabletki. Moja przypadłość spotkała mnie akurat w dobie koronowirusa, gdzie do lekarzy było się bardzo ciężko dostać. Zazwyczaj przepisywali to o co się poprosiło. Czy ktoś miał podobne objawy i jak zostało to zdiagnozowane...

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×