Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gojenie po zabiegu ropnia odbytniczego


Gość Przemek Slupsk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przemek Slupsk

Witam! Panie doktorze pare dni temu zaczat mnie bolec strasznie odbyt i udalem sie z wizyta do proktologa. Okazalo sie ze mam ropien odbytniczy i zabieg na miejscu ujmie mi cierpienie i bol i tak sie tez stalo. Mam pare pytanie Skad i jaka jest przyczyna tworzenia tego ropnia? Oraz jak dlugo po zabiegu to sie goi i jak o to dbac? oraz przez ile musze przykladac gaziki jalowe? Z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Ropień odbytu jest następstwem zakażenia gruczołu odbytu (bakterie beztlenowe, E.coli), który znajduje się w przestrzeni między zwieraczami lub od strony skóry (gronkowce). Zmiana powinna się goić około 3 tyg. Skuteczne mogą być nasiadówki z ciepłej wody stosowane co 2-4 godziny lub ciepłe okłady na operowaną okolicę. Również stosowanie diety bogatej w błonnik, która zmniejsza ryzyko zaparcia. Oczywiście dokładne przestrzeganie zaleceń lekarza, co do sposobu i częstości zmian opatrunków (!) oraz naturalnie należy utrzymywać staranną higienę okolicy odbytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) mam pytanie: mój mąż w czerwcu 2011r. miał usuniętą przetokę okołoodbytniczą metodą Hipokratesa, założona nitka *wyszła* po 5!!! miesiącach a do tej pory rana nie zasklepiła się i nadal sączy. Nasiadówki, zmiana opatrunków i właściwa higiena to codzienność. Lekarz mówi, że nic złego się nie dzieje, trzeba czekać.... ALE ILE JESZCZE MOŻNA????? CZY TO NORMALNE ABY TAK DŁUGO NIE ZAGOIŁA SIĘ TA RANKA??? Proszę o kompetentną odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy takie usg robi każda pracownia czy są jakieś specjalistyczne?(mieszkamy w małej miejscowości) od kogo ma być skierowanie (NFZ refunduje?) ? i w ogóle co to badanie ma na celu? proszę o więcej informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz

Na usg transrektalnym okaże się czy nastąpił nawrót przetoki (leczenie przetoki powinno przebiegać powoli do około 8 tygodni ale rok czasu to za dużo u mnie po pół roku po 1 operacji przetoki też nadal *ciekło* i na usg okazało się że jest nawrót). Potrzebne skierowanie od proktologa, wtedy NFZ refunduje lub wizyta prywatna (płatna) niestety mało jest miejsc gdzie w/w usg jest robione ja znam Warszawa Szpital na Solcu, Lublin i Otwock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×