Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wykrycie tłuszczaka w badaniu histopatologicznym


Gość dziania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie czy badanie histopatologiczne mogło tak naprawdę potwierdzić guza o charakterze tłuszczaka, czy jest wiarygodne. Ponieważ badanie tk zmiany tej wykazało faktycznie zmianę o nie połączoną z tkankami ani nerwami ale uwidoczniło też w jej obrębie drobne zwapnienia. O ile się orientuje to tłuszczaki nie miewają zwapnień. Napisano również w nawiasie słowo fibrolipoma co to może znaczyć. W dostępnych mi info nie znalazłam nic na ten temat. Chcę się upewnić czy owy guz to faktycznie tłuszczak czy coś innego. proszę uprzejmie o udzielenie mi odpowiedzi na moje wątpliwości. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy badanie histopatologiczne mogło tak naprawdę potwierdzić guza o charakterze tłuszczaka, czy jest wiarygodne? - tak, na 100% fibrolipoma co to może znaczyć? - oznacza włókniakotłuszczaka czyli połączenie tłuszczaka z włókniakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc mam się czym martwić????usuwać czy nie? To jest pytanie do którego wracam i wracam i nie mogę podjąć decyzji bo się boję. Co mi doktor zasugeruje proszę jeszcze tylko na to mi odpowiedzieć. Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dokładnie tłuszczak jest umiejscowiony? Jeśli w tkance poskórnej to powikłania są sporadyczne i niegroźne (np infekcja, krwawienie, ból). Jeśli tłuszczak leży głębiej to ryzyko powikłań jest oczywiście zależne od lokalizacji guza (np jeśli leży blisko nerwu to można uszkodzić nerw itp). Generalnie są to jedne z najłatwiejszych operacji i nie obawiałbym się rezultatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziękuję. choć tłuszczak jest umiejscowiony u nasady kończyny długiej. Dokładnie przód uda prawego i fakt uciska na coś bo ból jest okropny drętwienia nie można swobodnie nawet umyć się w tym miejscu! A wg mojej obserwacji aż tak blisko pod skórą nie jest, chyba leży troszkę głębiej! Mam mieć zabieg w znieczuleniu ogólnym bo nawet nie pozwolę sobie tego dokładnie zbadać tak boli przy dotyku! Dlatego tez się boję, raz narkozy a dwa jak długo tam będę po zabiegu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już miesiąc po operacji włókniakotłuszczak /fibrolipoma/ i boli mnie ręka i obojczyk. Wczoraj byłam u kontroli p.Doktor powiedziała, że to nie od zabiegu i ją też ręka boli,mam chodzić na fizjoterapię.Mówi się o profilaktyce ale pacjent zostaje zdany całkowicie na siebie.Poszłam do lekarza rodzinnego a ona odsyła mnie do chirurga onkologa, który robił mi zabieg. Czy właśnie teraz lekarze nie powinni fachowo mi pomóc abym więcej nie znalazła się na oddziale onkologicznym pozdrawiam wszystkich serdecznie i głowa do góry,najważniejsze nie poddawać się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×