Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Maść na schodzenie napletka po zabiegu odklejenia napletka u dziecka


Gość dorota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. moj 4 letni synek miesiac temu miał zabieg polegajacy odklejeniu napletka przy pomocy znieczulenia.mam pytanie lekarz przepisał mi masc o nazwie DIPROLENE 0,5mg poniewaz nie dokonca schodzi .mam te masc stosowac 2 razy dziennie a po dwoch tyg delikatnie pociagnac tak zeby sie to naderwało.po przeczytaniu ulotki bardzo boje sie smarowac ta mascia poniewaz maja bardzo powazne skutki uboczne u dzieci tym bardziej gdzyz te leczenie jest długotrwałe. prosze o pomoc co mam zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zastosować tą maść i nie obawiać się tego co piszą w ulotce. Takie właśnie maści stosuje się po tego typu zabiegu, aby opanować stan zapalny i żeby nie doszło do ponownego sklejenia napletka z żołędziem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje slicznie za pomoc. tak wiec moge spokojnie stosowac przez 2 tyg. ale jeszcze jedno małe pytanko jak duzo tej masci ? napletek nie schodzi mu do konca zołedzia wiec jak mam to zrobic? trzeba naciagnac napletek dokod dochodzi a nastepnie dookoła nasmarowac? prosze o pomoc i dziekuje z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba naciagnac napletek dokod dochodzi a nastepnie dookoła nasmarowac? - tak właśnie trzeba robić, naciągnąć napletek jak najdalej, wsmarować maść, a następnie żołądź przykryć napletkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dorota gł

witam. smarowałam 2 tyg mascia DIPROLENE zgodnie z zaleceniem. po 2 tyg miałam pociagnac aby napletek zszedl ale niestety za kazdym razem jest ogromny płaczy i ból. nie wiem co dalej robic czy smarowac jeszcze czy jak najszybciej zgłosic sie do poradni. nie wiem jak długo ta masc ma działanie czy jak dostane sie do poradni za miesiac bo tak długo sie u nas czeka czy to nie bedzie za pozno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×