Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Biegunka od razu po jedzeniu


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Zaczelo sie wszystko okolo marca 2011 roku. Moj zoladek powoli mowil mi ze cos jest nie tak. To znaczy mialem uczucie sytosci, Raz na tydzien mialem biegunke i generalnie czuc bylo ze zoladek zaczyna sobie jakos nie radzic. Jak zjadlem cos ciezko strawnego to odrazu musialem isc do toalety bo mialem duuze bule brzucha i biegunke. Bylem z tym u lekarza - lekarz przepisal mi polprazol 20 i debridat na dobra merytoryke jelit. Niestety to nie pomagalo, chudlem bo nie wiedzialem co jesc- moj zoladek coraz mniej przyjmowal, poszedlem jeszcze raz do lekarza rodzinnego i dostalem skierowanie na gastroskopie. 1 kwietnia mialem robiona gastroskopie i dostalem takie oto wyniki: (Przełyk prawidłowy, linia Z na gł. około 37cm lekko nierówna. Wypust na wprost i w inwersji szczelny. Żołądek jest podatny na insulacje powietrza. Jeziorko śluzowe mętne, średnioobfite. Błona śluzowa całej powierzchni żołądka ale szczególnie dolnej części trzonu i antrum intensywnie zaczerwieniona, rozpulchniona, obrzęknięta, z bardzo licznymi aftami. Odwźiernik bez zmian. Opuszka dwunastnicy zmieniona zapalnie bez ubytków, część pozaopuszkowa bez zmian.) Pobrano mi także wycinek i zrobiono test na helikobakterpylori - i byl negatywny ze niby jej nie ma. Zanioslem te wyniki do lekarza- stwierdzil ze mam zapalenie zoladka i przepisal mi lek anesteloc 40 i kazal brac 2 razy dziennie przez minimum miesiac a do tego debridat jako dodatek 3 razy dziennie przed jedzieniem. Stosowalem kuracje tymi lekami przez 1,5 miesiaca, zauwazylem ze minimalnie stan sie polepszyl, tzn nie po wszystkim od razu musze leciec do toalety bo rozwolnienie pozostalo. Moja dieta sklada sie z lekkich zup (pomidorowa, wazywna), dodatkowo ryz, kasza, tylko mieso gotowane, chleb z szynka, jajka, jakas kielbasa, woda tylko niegazowana, prawie zadnych przypraw, nie pale papierosow, nie pije zadnych trunkow od polowy marca. (wczesniej sporadycznie). a dzisiaj tj, 7 czerwca dalej dokucza mi ten zoladek, ciagle jak cos zjem (a staram sie scisle trzymac diety) to mam biegunke, kiedys mialem przelewanie w zoladku, teraz tylko czasami czuje jak cos sie przelewa. Z lekow po kuracji 1,5 miesiecznej - biore teraz anesteloc 20 raz dziennie i debridat 3 razy dziennie przed jedzeniem. Prosze mi powiedziec co dalej robic? Bo czuje tak jakby ta terapia nie dawala efektow (no moze od rozpoznania do teraz stan poprawil sie o 30%), tzn normalnie funkconuje, pracuje itp ale jak cos zjem to potem mam duuzo gazow a do tego nawet jak kal jest ok to widac ze jest w nim za duzo sluzu i czasami sie zdarza ze widac w kale niestrawione jedzenie do konca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku jak Pan opisał powyżej skoro nie dają efektu leki jakie Pan zażywa należałoby zastanowić się nad pogłębieniem diagnostyki. Zapewne byłaby konieczna kontrolna gastroskopia celem oceny skuteczności leczenia jak też i zastanowić się należałoby nad wykonaniem kolonoskopii celem oceny stanu jelita grubego, gdyż patologia (z Pana opisu objawów) także może tkwić w jelicie grubym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolonoskopie mialem robiona 2 lata temu, bo mialem podobne problemy (ktore przeszly po 2 tygodniach samoczynnie) i wtedy wyszlo ze cale jelito grube jest ok, zadnych zmian chorobowych. zobaczymy moze bede musial zrobic gastroskopie jeszcze raz (fuj) i zobaczymy czy zoladek sie leczy, ale zanim do tego dojdzie bedzie pewnie koniec roku - bo takie kolejki na gastroskopie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość as normalności

Żaden konował zwany potocznie *lekarzem* nie wyleczy Cię z tej dolegliwości. Te buce są geniuszami w hurtowym zapisywaniu *lekarstw* które nie nadają się nawet do leczenia organizmów jednokomórkowych. Szkoda Twoich pieniędzy, czasu i nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minelo ale uważam iż to nietolerancja pokarmowa. śluz i niestrawione resztki pokarmów, sugerują nam alergie. Odstawić nabiał, glutenu, cukier a efekty będą widoczne po tygidniu-dwoch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas zawsze najszybciej na biegunkę działała po prostu Smecta tj. problem był eliminowany całkowicie, a później tylko braliśmy kilka dni dla całkowitego wyleczenia. I jak dotąd zawsze nam to pomagało. W waszym przypadku wyglądało to inaczej? Jakie macie doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Inspirion

No i jak Panowie? Kupa zdrowa? Bo ja mam taki problem. Biegunka po zjedzeniu posiłku ale nie zawsze. Czyli w zależności co zjem. A jem bardzo różne pokarmy. Mięso, wędliny, ryby, nabiał, jaja, pieczywo, warzywa, owoce. Jednym słowem jem to co każdy mężczyzna w średnim wieku. Ale występuje też po spożyciu płynów. A mianowicie, nektar owocowy lub alkohol (nie chodzi o duże ilości) oraz napoje gazowane. Nadmienie, że płyny przyjmowałem na pusty żołądek. Nie zauważyłem spadku masy ciała. Wręcz przeciwnie! Z 79kg na 93kg. Dość często mam zgagę. Mam niekiedy takie dni, że bardzo często mi się odbija. Wtedy wypróżnianie wygląda jak odkręcanie kranu z wodą. Inaczej ujmując nie tak jak przy zwykłej biegunce, że kał i gazy razem. Korzystanie z toalety następuje w czasie od 5 do 15 min po posiłku. Stan rzeczy utrzymuje się około 4 lata. Z objawami coraz bardziej nasilającymi się. I co wy na to? Tak, tak wiem, idź do lekarza itd. Trzech mnie leczyło i wyleczyć mnie nie mogli. Ja bym obstawiał POKARMOWĄ ale co ją powoduje? Czy możliwe jest, że cukry i białka są za to odpowiedzialne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam to samo co zjem to sraka.Ból żołądka odbicia,gazy jednym słowem koszmar. W lipcu brałam tabl.pomogły oczywiście z dietą.Ale włącznie były święta i zaś to samo.Wróciła dieta i teraz pije herbatę mięte i herb.na rzołądek bo pomaga.Wyczytałam że to niestrawność rzołądka.Zobacze za parę dni co będzie ale jeść trzeba.Wiem że nie toleruję laktozy nie jem chleba ale za to owsiankę i jest dobrze.Podejrzewam też wrzody rzołądka. Idę jutro po zioła odrazu nie pomogą ale na pewno lepsze niż tabletki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo cokolwiek zjem nawet przed chwila dwa ziarenka granata od razu biegunka co najlepsze moj rów ju, tego nie wytrzymuje mam tak z miesiac dopiero i krwawi mi odbyt po kazdym wyproznieniu nie daje juz rady serio haha :/ nie będę szedll do tych jelopow co na wszystko dają antybiotyk albo rutinoscorbin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak wrażliwe jelita, że czasami mi się wydawało, że wystarczył łyk powietrza, żebym miała biegunkę. Na szczęście to już przeszłość, bo teraz regularnie biorę kapsułki debutir z maślanem sodu i jelita są ukojone, więc mi ciągle nie dokuczają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×