Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cysta pod prawym kolanem


Gość Janusz B.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!!!!!!!! Mialem 6 razy operacje lewj nogi [kostrka i kolano] i chodzilwm przez pewien okres o kuli teraz uzywam laski.Przeszlo rok temu zaczolem odczowac bol pod prawym kolanem,okazalo sie ze mam mala cyste.Teraz tak potrafi mnie bolec ze kiedys o malo nie zemdlalem na zakupach.Bol potrafi byc tak mocny ze go odczowam w stopie i posladku i pomimo laski jest mi trudno stac i isc .Mam lekka opuchlizne pod kolanem. Lewa noge a szczegolnie kolano ktore mialem zdrowe - wyrwano mi kawalek kosci zeby zapelnic kostke - spaprali mi te nieudaszniki w USA . Poniewaz nie ufam amerykanskim lekaza dalsze leczenie chcialbym kontynuowac w Krakowie. Prosze o informacje od czego mi powstalo to swinstwo pod kolanem. Co mam zrobic zeby normalnie funkcjonowac poniewaz do Krakowa przylece dopiero jesienia. Z powazaniem Janusz B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie cysta Bakera. Torbiel Bakera (zwana także cystą Bakera lub torbielą dołu podkolanowego) - to nagromadzenie płynu w dole podkolanowym wskutek obrzęku i nagromadzenia się płynu w kaletce mięśnia półścięgnistego lub też wskutek przedostania się ku tyłowi płynu stawowego ze stawu kolanowego wskutek uszkodzenia torebki stawowej stawu kolanowego. Może więc powstać samoistnie. Jest zwykle łatwo wyczuwalna, dla potwierdzenia diagnozy wykonuje się USG. Leczenie jest operacyjne. Na chwile obecną powinny pomóc środki przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam cyste prawdopodobnie na prawym kolanie. Bola mnie uda, lydki sciegna tak samo jest na lewej nodze, od czego to moze byc? byc moze jeszcze rosne,a juz jestem na to za stara, wiec podobno od tego, czy to mozliwe?? pozdrwiam i prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam moja córka właśnie też miała ta tz. cyste pod kolanem u lewej nuszki dzisiaj byliśmy u lekarza zeby to zobaczył od razu nam kazał iść na zabiegowy zeby to usunac igłą ,strasznie ja to bolalo ona jest jeszcze mała ma dopiero 6 lat za 2 tyg musimy isć do kontroli i wtedy sie okaze czy czeka nas operacja czy wszystko juz oki pozdrawiam was trzymajcie cie Majka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 14 lat i już od pół roku mam bóle kolan a szczególnie prawego. Najpierw bolało mnie lewe kolano potem prawe potem oby dwa a teraz cięgle prawe. Byłam u ortopedy i powiedział że prawdopodobnie mam cyste w kolanie. Jeszcze musze iść na USG. Jak po USG się okaże ze naprawde mam cyste w kolanie to trzeba to usunąć? Jak tak, to jak? Czy dostane od lekarza najpierw szyne, gips? Może ktoś odpowiedzieć na te pytania? Dziękuje Stefanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Majki.... moja córka miała to samo w wieku 5 lat z tym że rok wcześniej miała już tą torbiel myśleliśmy że się wchłonie lekarze mieli różne zdania na ten temat. Z chwilą gdy zaczęła się powiększać trafiła na stół dzięki zdrowemu rozsądkowi jednego lekarza za co jestem mu wdzięczna bo miało by dziecko sztywną noge,bo wysięk był już bardzo duży. Dziś ma 13 lat a po cyście została prawie niewidoczna blizna. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maryla.

Byłam dzisiaj u lekarza rodzinnego stwierdził u mnie Cystę Podkolanową -(torbiel Bakera) --nie pomagają żadne leki przeciw bólowe ,w nocy nie daje mnie spać ,wyczuwam pod kolanem miękką kulkę ,zdaje mnie się że to pękło takie dziwne uczucie miałam jak by zpływało coś do łydki i straszny ból ,termin do ortopedy dopiero na lipca ,co mam dalej robić ,problem z chodzeniem nawet aby w nocy w łóżku przewrócić się sprawia mnie ból .proszę o poradę będę bardzo wdzięczna ..Cieplutko Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majka mój syn mial torbiel (ma 6 lat)pierwszym razem miał usunięty w gabinecie po miesiącu utworzył się następny dobry lekarz podpowiedział ze trzeba go usunąć o.peracyjnie aby dziecko nie cierpiało to lubi się powtarzać miał operacje w znieczuleniu ogólnym.po 4 dniach wyszliśmy do domu pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Monika4479

Mam 14 lat wywruciłam sie jak wracałam ze szkoły i barzdo mnie bolała noga na następny dzień poszłam rano do szpitala i załorzyli mi gips z tyłu na lewej nodze takie usztywnienie lekarz mi powiedział że mam jakiegos torbiela no i cos tam jescze mówił nie wiem czy to dokładnie torbiel czy cos bardzo sie boje i boli mnie kolano mam całe spuchniete i mam jakaś mała gulke albo siniaka takiego na kolanie badzo mnei boli mam proźbę czy wiecie czy bede mieć operacje na to ?? prosze o odpowiedz pozdrawiam Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam 14 lat. zostalam kopnieta w piszczel. nastepnie pare miesiecy po mialam caly czas bule i wystopila u mnie duza odstajaca gulka za lewym kolanem. bylam na przeswietleniu i jade do ortopedy za 3 dni. podejrzewaja u mnie torbiela.ale dzisiaj siedzialam i wstalam i gulka znikla i poczulam dziwnie w kolanie. moja mama mowi ze mi to peklo i ze bd wieksze dolegwiwosci. boje sie wiecie cos na ten temat? prosze o pomoc z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×