Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany w jelicie grubym, rak?


Gość jola z płocka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość haemophilus

Teraz musi nastąpić ocena rozwoju miejscowego guza i poszukiwanie ewentualnych przerzutów. Również ocena wielkości zmiany, głębokości naciekania i zajęcie zwieraczy odbytu. Leczenie polega na zniszczeniu guza i ewentualnych przerzutów. Radioterapia stosowana jest przy małych guzach bez przerzutów. Radiochemioterapia w przypadkach pozostałych. Natomiast w razie pozostawienia tkanki nowotworowej stosuje się uzupełniającą radioterapię lub amputację odbytnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marek wrocław

mój kuzyn ma guza w jelicie grubym 7 cm od zwieracza o wymiarach 9 x 5.5 dług. 12 cm, wynik histopatologiczny M-8140/3 Adenocarcinoma exulceratum coli, proszę o podanie jaki to jest stan i jakie może być leczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o przetłumaczenie wyniku mojego męża* 1)guz odbytnicy Adenocarcinoma G-2 partim mucinosum. Nacieka błonę podśluzową , prawdopodobnie nie nacieka błony mięśniowej. 2) Tkanka okołoodbytnicza -bez zmian nowotworowych 3)Guzek skóry okolicy odbytu -Verruca seborrhoica Bardzo proszę pretłumaczsie mi ten wynik i jakie są rokowania .Mój mąż ma dopiero 35 lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Odebrałam własnie wynik badania histopatologicznego taty. Brzmi on - Adenocarcinoma. Przy kolonoskopii wykryto guz w odległości 38 cm od odbytu. ( marca tata me termin do szpitala na operację. Jak wygląda leczenie po operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, do porzedniego postu jeszcze chciałam doać dokąłdnie treśc wyniku: *fragmenty błony śluzowej jelita grubego z obecnością na ich terenie ognisk utkania raka gruczołowego (adenocarcinoma)* Po wykryciu guza przy kolonoskopii kolejnego dnia zrobiono USG i lekarz stwierdził, że wątroba i nerki OK. RTG płuc też nic nie wykazało. Czy to oznacza że nie ma przerzutów czy jednak mimo wszystko należy spodziewać się wszystkiego? Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×