Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ogon Spencea i skala BIRADS 3 z mammografii


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 50 lat , ostatnio wykonałam badanie mammograficzne. Opis tego badania jest następujacy: pierś o budowie tłuszczowo - gruczołowej. W piersi lewej w miejscu - ogon Spencea*a jest zagęszczenie o średnicy 12 mm, skala BIRADS 3. Bardzo proszę o dokładne wyjaśnienie mi tego opisu. Czy taki guz można całkowicie wyleczyć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BI-RADS 3 - oznacza zmiany prawdopodobnie łagodne, ryzyko złośliwości dla takich zmian powinno być mniejsze niż 2%, wymagane jest badanie kontrolne w okresie 6 miesięcy - najlepiej mammografia obu piersi. Do tej kategorii zalicza się przede wszystkim: dobrze ograniczone lite obszary bez obecności zwapnień, ogniskową asymetrię utkania oraz skupisko drobnych okrągłych mikrozwapnień. Tej kategorii nie powinno się stosować do opisu zmian badalnych palpacyjnie. O dalszym postepowaniu powinien zadecydować lekarz kierujący na mammografię (postępowanie zależy czy zmiana jest badalna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana powyżej 1 cm powinna być badalna czyli jest już dość duża. jesli jest badalna należy rozważyć biopsję cienkoigłową lub całkowite wycięcie zmiany z następowym badaniem histopatologicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam miałam badanie mammograficzne i określony Birads 4 .Z tymi wynikami poszłam do onkologa .On skierował mnie na mammotom cienko -igłowy usuneli mi guz .Został zbadany i jest to nowotwór nie zzzłósliwy proszę sie nie denerwowac bo sama to przezyłam powodzenia .Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochana pani aniu miał prawie 16mm.Dostałam sie do wspaniałego onkologa i udało .Prosze sie nie bac ja miałam czarny scenariusz przed oczami .Jestem cały czas pod kontrolą onkologa .Niech sie pani nie boi Pozdrawiam Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pani aniu mnie nic nie bolało nie wiedziałam nawet ze mam guz.Boli mnie teraz po usunienciu mammotomem doszło nawet do zapalenia węzłów pod pacha a.Teraz jade na mamograf i zobaczymy co sie dzieje i do onkologa. Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja miałam też bardzo dużo pytań mam 38 lat i 3 dzieci w tym córka ma Mózgowe porazenie dzieciece wiem co znaczy bać sie .ale Pani Aniu prosze być dobrej myśli bo nerwy udzielają się całej rodzinie .Wiem sama po sobie jak było człowiek niewie co ze sobą zrobic.Ale prosze napisać co powiedział onkolog ja trafiłam do Poznania na Garbary do Centrum Onkologii .będzie dobrze.renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedz, do ktorego z chirurgów onkoloów w Warszawie mogę się zgłosić. Doradźcie. W mammografii opis brzmi: w piersi lewej widoczne jest policykliczne zacienienie o wym. 22 mm x16 mm, któremu w badaniu usg odpowiada hipoechogeniczne lite ognisko o nierównych granicach zlokalizowane na godz.2 - BIRADS 4. Podejrzewam, że to rak i chyba złośliwy. Sama wychowuję syna, mąż nie żyje. Jestem załamana. Czekam na wyniki biopsji. Proszę, jesli ktoś potrafi odczytać ten wynik, niech mi powie, czy naprwdę jest tak źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że do tej pory jesteś już po operacji albo w trakcie leczenia.Ja miałam guza Birads4.Jestem już po operacji ,chemioterapi i naświetlaniu.Guz niedość że złośliwy to jeszcze hormonozależny dlatego jestem też po operacji jajników. czuję sie świetnie czego i tobie życzę i gowa do góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem już po 2 operacjach. Pierwsza usunięcie raka i węzła wartowniczego, druga usunięcie wszytskich węzłów pachowych. HER2+++. Czy to znaczy,że jajniki też muszę mieć usunięte. Kotku drogi ,odpisz. Aktualnie czekam na kolejny wynik histopatologiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Emilia Bluj

Witam! Proszę o poradę.W dniu dzisiejszym otrzymałam wynik badania mammograficznego z opisem,który brzmi :piersi o budowie tłuszczowo -gruczołowej. W piersi prawej w miejscu - wg tarczy zegarowej :godzina 10 jest zaburzenie o średnicy 10mm,skala BIRADS 0. Informacje uzupełniające: układ cieni Tumor Malignum? Bardzo proszę o szybką odpowiedz co to oznacza ,czy to już jest to najgorsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj odebrałam wyniki z mamografii mojej mamy OPIS: w piersi lewej o budowie gruczołowato- tłuszczowej w miejscu- wg tarczy zegarowej godzina 1 jest zagęszczenie o średnicy 6 mm, skala BIRADS 0. Co to oznacza, prosze o szybką odpowiedz, umieram ze strachu!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałam wynik mamografii Opis : w prawej piersi wg tarczy zegarowej 10 jest zaburzenie architetktury o średnicy 10 mm. Skala BIRADS 0. Co to oznacza - mam skierowanie do dalszej diagnostyki/ Proszę o odpowiedź jestem zaniepokojona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×