Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ucisk żył i drętwienie nogi przy rosnącym guzie w pachwinie


Gość Leila

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój narzeczony ma poważny problem. Około 10 lat temu gdy pchał samochód pod górkę to coś mu *gruchło* w pachwinie. Parę dni po zdarzeniu poczuł w pachwinie jakiś guzek. Guz rósł, przez te lata a narzeczony myśląc że to przepuchlina nie szedł do lekarza. Dziś guz jest wielkości małego jabłka (ponad 3 cm na ponad 4 cm) uciska mu już na żyły, czasem drętwieje mu noga, o bieganiu nie ma nawet co marzyć. Gdy rok temu w końcu zebrał się na odwagę i poszedł do lekarza, lekarz określił mu to jako guza kości miednicowej. (Sam ordynator chirurgi przyznał że nigdy się z takim czymś nie spotkał). Z powodu braku ubezpieczenia znów zaniechał leczenie.Parę dni temu Dostał skierowanie na RTG. Zdjęcie musieli robić mu 3 razy bo nie chciało wyjść. Lekarz radiolog określił mu to jako zwapniałego krwiaka lub chrzęstniaka. Dostał skierowanie do szpitala ale nie chce iść- bo się boi. Proszę niech mi pan wyjaśni co oznaczają diagnozy i która z nich jest najprawdopodobniejsza. Oraz jak wygląda operacja, o której wspominał chirurg, czym też może grozić?. No i najważniejsze dla mojego narzeczonego ile będzie mniej więcej wynosić okres rekonwalescencji? (jak długo nie będzie mógł chodzić) Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź, za niejasności lub zawirowania w tekście z góry przepraszam.. ale sama nie wiem co mam o tym myśleć. Bardzo się boje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę niech mi pan wyjaśni co oznaczają diagnozy i która z nich jest najprawdopodobniejsza? - najprawdopodobniej po urazie powstał krwiak w pachwinie, taki krwiak jeśli nie zostanie samoistnie wchłonięty przez organizm lub też nie zostanie opróżniony właśnie może zwapnieć (wygląd kostny lub chrzęstny w RTG) Oraz jak wygląda operacja, o której wspominał chirurg, czym też może grozić? - operacja polega na doszczętnym wycięciu takiego zwapniałego krwiaka, trzeba to zrobić nadzwyczaj delikatnie, aby głównie nie uszkodzić przebiegających w niedalekiej odległości w tym miejscu naczyń No i najważniejsze dla mojego narzeczonego ile będzie mniej więcej wynosić okres rekonwalescencji? (jak długo nie będzie mógł chodzić) - chodzić praktycznie już będzie można na drugi dzień po zabiegu, po kilku dniach od zabiegu zapewne w pełni będzie można obciążać kończyny dolne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×