Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Odchodzenie gazów prze ranę po operacji odbytu


Gość xXxX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 15 lat. Mam taki problem, ponieważ jestem po drugiej operacji (na pierwszej stwierdzono, że to ropień) i wydaje mi się, że jest coś nie tak. Mam takie odczucie, że gazy odchodzą właśnie tą duża, pozostawioną otwartą, raną. Jest ona wypełniona ropą i po oddaniu stolca cała, krwią. Byłem już u lekarza specjalisty od ran odbytu i miałem robioną rektoskopię. Wszystko w porządku. Operacja była ponad 2 miesiące temu... Przez pewien czas miałem spokój związany z ropą na odzieży i co się z tym wiąże, niemiłym zapachem. Teraz to nawróciło... Czy to nawrót? I jeszcze chciałbym się dowiedzieć czy jeśli rana jest jeszcze otwarta to usg wykaże ewentualny nawrót przetoki okołoodbytniczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Joanna ze Lwówka Śląskiego

Witam, Ja chce pocieszyć cierpiących na ropień okołodbytniczy.Mój 11 letni syn w przeciągu 3 lat miał dwa ropnie okołoodbytnicze, Za pierwszym razem nacięcie po ropniu zagoiło się bardzo szybko, bo w ciągu 2 tygodni. Za drugim razem trwało to 9 tygodni, bo zrobiła się przetoka. Cieknąca ropa brudziła bieliznę i miał uczucie mokrego pośladka. Chirurg dziecięcy nie zlecił żadnych leków tylko nasiadówki z kory dębu. Przez 4 tygodnie codziennie przed snem przez 10 min. robiliśmy nasiadówki. Poza tym podawałam synowi dziennie 5 kropli citroseptu - wyciąg z pestek grejpfruta, który jest antybakteryjny. Muszę też dodać, że bardzo modliliśmy się o uzdrowienie. I efekt jest taki, że syn jest zdrowy! Bogu dzięki ! Wiem, że wiara dużo może! Życzę wszystkim wiary i cierpliwości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×