Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przekrwiona błona śluzowa krtani i tachwicy przy refluksie przełyku


Gość Jola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Proszę o poradę &#8211* 3 lata temu zdiagnozowano u mnie reflux przełyku. 1,5 roku temu miałam kolonoskopie wszystko było dobrze. W grudniu 2010 wykonano mi manometrię i ph metrię przełyku gdzie wykluczono reflux. Stan zdrowia jednak ulegał pogorszeniu, najgorsze były silne duszności w klatce piersiowej i krtani. W kwietniu br ponowna kolonoskopia gdzie wykazała przewlekła zapalenie jelita grubego z obrazującymi w odbytnicy licznymi aftami , bliżej zgięcia wątrobowego nasilone, rozsiane odcinkowe zmiany zapalne o typie zatarcia siatki naczyń, błona śluzowa krucha , podkrwawiająca &#8211*foto+histo-pat. Po zażywaniu leków Asamax tabl + czopki i debutir stan zdrowia nadal ulegał pogorszeniu i nasilały się duszności. Skierowano mnie na gastroskopie Otrzymałam dzisiaj wynik gastroskopii i niewiele z niego rozumiem. -Błona śluzowa krtani i tchawicy nierównomiernie przekrwiona. W górnej i środkowej części przełyku pojedyncze grudki hist pat. Nadwpustowo cechy zapalne przełyku. Wpust niewydolny, widoczne zarzucanie żołądkowo przełykowe. Jeziorko śluzowe średniobfite szare. Błona śluzowa dna i trzonu różowa, w okolicy odźwiernika nieco przekrwiona. Odzwiernik ziejący. Opuszka dwunastnicy kształtna. Błona śluzowa opuszki różowa. Proszę o wyjaśnienie mi wyniku gastroskopii i co może być powodem że przez 1,5 nagle tyle zmian w moich jelitach i przełyku. Odżywiam się zdrowo lubie ruch. Chciałabym poznać przyczynę moich dolegliwości a nie tylko leczyć objawy które wciąż się rozszerzają. Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×