Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie kamienia bez woreczka żółciowego metodą laparoskopii


Gość edyta23

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mozna usunąc kamień bez woreczka metoda laparoskopi,mialam miesiac temu operacje i lekarzy puytalam po operacji ile kamieni mialam,nie spytalam o woreczek czy jest mozliwe zeby woreczek zostal czy lekarze usuneli go metoda laparoskopi na pewno ,prosze o rade dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma Pani absolutnie racji. Zawsze w czasie zabiegu cholecystektomii laparoskopowej usuwa się pęcherzy żółciowy wraz z kamieniami. Gdyby pozostawiło się pęcherzy żółciowy wznowa kamicy pęcherzykowej jest 100 procentowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie ze to wszystko nie prawda, kamienie tworza sie w watrobie i dopiero poniej wedruja do woreczka zolciowego, aby tego uniknac trzeba przynajmniej raz na rok oczyszczac watrobe z kamieni, sa na to wspaniale metody, bezinwazyjne, np. oczyszcanei metoda dr. H. Clark, sama robilam i wydalilam mase kamieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziała sie dzisiaj że mam kamień w woreczku żółciowym. Chciałabym tylko wiecziec czy usuwanie kamienia, czy nawet całego woreczka laparoskopowo jest bezpieczne i jak długo dochodzi sie do sprawności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja miałam usuwany laparoskopowo woreczek żółciowy miesiąc temu w szpitalu byłam dobę najgorsze były dwa dni po a potem juz coraz lepiej ale uważam, że nie miałam czego się bać ten ból bym mogła znieść poraz drugi gorzej z cesarką ten zabieg w porównaniu do cesarki to pikuś. po zdjęciu szwów to już w ogóle zapomniałam , że miałam jaki kolwiek zabieg. Co do diety po tym zabiegu jem to na co mam ochote unikjąc rzeczy tłustych i bardzo ostrych. Jeżeli coś zjem i boli mnie brzuch staram sie tego na razie ponownie nie jesc. Powiem tak nie ma czego sie bać aby trafić na dobrego lekarza czego zyczę wszytskim którzy na taki zabieg sie wybieraja. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! moja mama 3 tygodnie temu miała usuwane kamienie z przewodu żółciowego (zdiagnozowano u niej K 80.3), dziś zoperowano ją ponownie. bo kamienie pojawiły się znowu i przewody były znowu zapchane. I w związku z tym, że pierwszy zabieg był nieskuteczny wykonano go ponownie, woreczek żółciowy nie został usunięty, bo kamienie były w przewodach, więc inna przyczyna. Nie bardzo rozumiem sytuację w której nie informuje się pacjenta o konsekwencjach leczenia - podobno taki zabieg *trzeba* wykonywać co kilka miesięcy, bo kamica się odnawia. Ponadto w pierwszym szpitalu podejrzewano guza głowy trzustki. USG wykazało liczne torbiele - nie pobrano wycinka, bo w tym szpitalu nie wykonują takich zabiegów - czy zwlekanie w tym przypadku jest wskazane i jak się ma jedno do drugiego? Jeśli ktoś mógłby odnieść- będę wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po laparoskopi woreczka żółciowego wychodzisz ze szpitala po 3-4 dniach potem dochodzisz do siebie do czasu zdjęcia szwów czyli 7-10 dni .Następnie przemywasz rywanolem rany ale czujesz się już ok pod warunkiem że trzymasz dietę i nie dzwigasz.pamiętaj najgorsza jest pierwsza doba dużo śpij wtedy szybko minie możesz wymiotować po znieczuleniu.jestem 2 tygodnie po laparoskopi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemek R.

W odpowiedzi na: *A wlasnie ze to wszystko nie prawda, kamienie tworza sie w watrobie i dopiero poniej wedruja do woreczka zolciowego, aby tego uniknac trzeba przynajmniej raz na rok oczyszczac watrobe z kamieni, sa na to wspaniale metody, bezinwazyjne, np. oczyszcanei metoda dr. H. Clark, sama robilam i wydalilam mase kamieni.* Mechanizm powstawania kamieni nie został dokładnie poznany, więc nie wiem na jakiej podstawie pani doktor Clark twierdzi, że tworzą się w wątrobie. Nie słyszałem, by jakieś badania to potwierdziły. Zastój żółci może natomiast jak najbardziej sprzyjać wytrącaniu się cholesterolu właśnie w pęcherzyku, więc nierozsądnie jest tą hipotezę tak z góry odrzucać. Co do oczyszczania, to podobno komuś tam pomogło, ale nie znam ani jednej takiej osoby, znam natomiast kilka, które próbowało bez skutku. Pani twierdzi, że tak, więc gratuluję. Miała Pani szczęście, jednak należy Pani do niewielkiej grupy osób, które to szczęście miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 15 lat i na USG wykazało , że mam kamienie w woreczku żółciowym . I związku z tym mam pytanie czy po zabiegu laparoskopowym wycięcia woreczka żółciowego mocno się tyje czy na odwrót . Bo różne wersje czytałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepowaznym jest, Przemku, s a d z i c, ze pani oczyszczajaca watrobe z kamieni ma po prostu *szczescie*, jesli sam tego n i e p r a k t y k u j e s z. Szczescie, lub sluszna intuicja dotyczaca szczególów wykonania zabiegu odtrutki watroby, owszem, dopomoze, lecz ja doznalam nastepujacego efektu: Z czasem, po dwuch, trzech nieudanych zabiegach, douczylam sie, a nie poddalam: czy to dzieki autosugestii czy rzeczywistego wplywu ksiezyca - zabiegi te zaczely wyplukiwac ze mnie mnóstwo, róznie ubarwionych kamieni podczas ksiezyca u b y w a j a c e g o. Aczkolwiek nadal szukam artykulu, przed którego trescia ostrzegl mnie znajomy: ze olej i sok z cytrusu dopiero tworza te kamienie, a ich wydalenie jest iluzja wydalania takich, co byly juz przed kuracja. Wiec zachecam czytajacych do zarówno stosowania kuracji (znanej od bardzo dawna, odmladzajacej moja twarz/samopoczucie/trawie nie i jakosc stawów o kilkanascie lat) jak i szukania tego artykulu napisanego przez pare naukowców - auto-eksperymentantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zachecam do radykalnego spowolnienia zycia, do koncentracji nad kolikami i podobnymi objawami - do znormalizowania trybu zycia wedlug zachcianek ciala, a nie otoczenia. Ja musialam to na otoczeniu w y m u s i c - i uratowalam woreczek jak i wyszlam ze stanu zapalnego bez operacji i inwazji chemicznych. Naprawde cuda czynia rózne, pasujace do idywidualnosci, techniki oddechowe, qi (chin.)/ki (jap.) bardzo polecam - one powoduja zyciodajne rozprowadzenie krwi - jej zle rozprowadzenie jest wg. prastarych obserwacji pierwsza przyczyna wszelkiej choroby (no, przed nie jeszcze jest niezrównowazony duch, czy dusza). Bardzo potwiierdzam koniecznosc przeczekania, nie natychmiastowego operowania. Prosze poszukac w internecie informacji o wzmacnianiu tych narzadów, do zwiekszania metabolizmu itd, przed i po rozkuciu tych kamieni. Moze monstrualny kamiec zmusza do jakiej operacji - ale prosze nie byc pochopnym wobec usuwania calych narzadów. Nawet wyrostek robaczkowy okazal sie przydatny, czy to dla systemu imunologicznego, czy tam jakich enzymów, zapomnialam. Zycze wszystkim pomyslnosci i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest tylko jeden kamień w woreczku żółciowym to można go usunąć bez woreczka. mój brat 13 lat temu miał operacje- nacieli mu woreczek żółciowy, wyjeli kamień i spowrotem zaszyli woreczek. operacje miał wykonywana w matce polce w łodzi. sama mam podobny problem z kamieniem więc szukam możliwości usunięcia tylko kamienia bez woreczka. gdyby nie przypadek mojego brata to pewnie zdecydowałabym się na usunięcie woreczka, jednak wiem że sa inne metody. chirurdzy uważają, że najprościej usunąć cały woreczek i po kłopocie. ja będę szukać do skutku. nie chce pozbywać się woreczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.nogallstones.com Chińczycy usuwają same kamienie pozostawiając pęcherzyk. Bardzo niewielki odsetek pacjentów ma nawrót kamieni pod warunkiem, że przestrzegają zasad zdrowego odżywiania. Koszt około 20 tys złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×