Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gastropathia antralis, przepuklina wpustu, hp-ujemny, antrum śluzówka pasmowato zaczerwienione


Gość izabela s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Bardzo proszę o interpretację wyniku gastrologii Gastropathia antralis, przepuklina wpustu,hp-ujemny, antrum śluzówka pasmowato zaczerwienione.Przy badaniu wspomniął,ze widoczne jest zapalenie. Przy badaniu lekarz stwierdził,ze pobranie wycinków nie jest konieczne. Czy to prawda? Przeczytałam ,ze zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka jest stanem przedrakowym. Czy moje wyniki mowia o tej chorobie. czy powinny byc wzięte wycinki,zeby stwierdzić,ze tego nie mam? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Gastropatia- Obrzęk i przekrwienie błony śluzowej odźwiernika. Nie napisano o zanikowym zapaleniu. Widocznie lekarz wykonujące badanie nie stwierdził zmian, które wskazują na zmiany przedrakowe/ rakowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , robiłam gastroskopię . O to wyniki : Przełyk : Przełyk prawidłowy , przepuklina rozworu przełykowego Żołądek : W świetle żołądka treść śluzowa .Błona śluzowa sklepienia i górnej części trzonu prawidłowa,w dolnej części trzonu i w antrum przekrwiona,wycinki but 1 antrum ,but 2 trzonu,odźwiernik prawidłowy Dwunastnica : opuszka i część zstępująca dwunastnicy bez zmian Rozpoznanie: hernia hiatus oesophagealis,Gastropathia Wycinek na histpat i HP butelka 1 :żołądek butelka 2 : żołądek ..... HP ujemny Zalecenia: Wycinki do odebrania za ok 2 tyg Co to oznacza? wiem ,że mam rozpoznaną przepuklinę ale co oznacza ta GASTROPATHIA ? i PO CO ROBIĄ BADANIE HISTOPATOLOGICZNE ? I CZY TE ANTRUM PRZEKRWIONE JEST GROŹNE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×