Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel w sutku


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna

Witam serdecznie. Jestem po usg piersi - opis w skrócie: *Sutki o budowie gruczołowo-tłuszczowej. Tkanka gruczołowa dysplastycznie zagęszczona z licznymi torbielkami w obu sutkach (6x4mm, 6x6, 10x5, 9x5, 4x4). W lewym na godz. 12.00 na głębokości ok. 17mm torbiel dość duża o wym. 23x10mm do ew. BAC. Do okresowej kontroli za 6 miesięcy. Bez zmian podejrzanych o złośliwość, przewody mlekowe nieposzerzone, okolice zabrodawkowe niezmienione, węzły chłonne w dołach pachowych niepowiększone o zachowanej echostrukturze*. Mam 39 lat, od 2004 roku leczę się na niedoczynność tarczycy (choroba Hashimoto). Czy w tej sytuacji powinnam udać się od razu do poradni chorób sutka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zrobienie biopsji tej dużej torbieli.Zrób też mammografię. W poradni tylko to ci mogą zaproponowac.(wypiszą skierowanie) Ale skierowanie może Ci wypisac lekarz rodzinny. A prywatnie zrobisz to bez skierowania i w expresowym tempie.Biopsja z badaniem histopatolog._200 zł, mammografia ok. 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu wykonałam badanie usg sutków. Sutek prawy bez zmian ogniskowych .W sutku lewym na godz.12 torbiel o wymiarach 12x9mm, na godz. 9 torbiel o wymiarach7x5mm. Proszę wyjaśnić mi czy torbiel piersi to już rak i co dalej powinnam zrobić ,gdzie się udać. Napisano mi tylko abym wykonała badanie usg za 6 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×