Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na najądrzu


Gość Studencina...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Studencina...

Panie doktorze, wczoraj przez przypadek wyczułem maleńki guzek na lewym najądrzu (śr 3-4mm) tuż powyżej miejsca gdzie najądrze łączy się z jądrem. Miejsce mnie nie boli, nawet przy dotykaniu. Czuję może małe *ćmienie*, pochodzące z tego miejsca, być może bardziej ze strachu. Nie wiem czy guzek pojawił się teraz, czy od zawsze go miałem. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że jestem w tej chwili za granicą na studiach i właśnie trwa sesja egzaminacyjna... najgorszy moment na jakiekolwiek problemy... Nie do końca wiem co robić. Czy to może być rak, czy mały żylak? Czy powinno minąć czy nie i czy wreszcie powinienem pójść do lekarza już teraz, czy mogę z tym poczekać przynajmniej 2 tyg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno cokolwiek napisać konkretnego co to może być bez badania. Najczęściej w tej okolicy lokują się żylaki, torbiele, może to być zagięty nasieniowód, taka nietypowa struktura najądrza. Rzadko w tym miejscu lokują się nowotwory. Na pewno trzeba tę zmianę skonsultować z urologiem. Myślę, że można z tym poczekać 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~Stunencina

Ok. Dziękuję za odpowiedź! Egzaminy się skończyły (mam nadzieję...), byłem u lekarza, i powiedział że najpewniej to niegroźny żylak lub coś w tym rodzaju ale zaleca USG tak na wszelki wypadek. Oczywiście pójdę. Nie ma co, zdrowie jest najważniejsze, więc jesli zalęgło się jakieś świństwo, lepiej reagować za wczasu. Tym co dalej się wahają, być może przekona argument, iż lekarz jest specjalistą, zna się na tym co robi, więc nie ma sensu stawiać samemu diagnozy. Idąc do lekarza unikniemy tej paranoi. Po prostu będziemy wiedzieć. Więc... Maciek, nie licz że przejdzie samo. Idź! Nic a tym nie tracisz. Do wygrania masz zdrowie i święty spokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Studencina...

Ok, obiecałem że odpiszę. W końcu byłem w Polsce i zrobiłem USG. Okazało się że przy najądrzu jest niewielki żylaczek, który poza tym że tam jest nie pełni żadnej funkcji oraz co najważniejsze nie stanowi zagrożenia. Odetchnąłem z ulgą. Lekarz potwierdził że jestem ZDROWY. Powiem tak. Do tych, którzy zwlekają z badaniami. Jeśli macie być zdrowi - zróbcie badania dla świętego spokoju. Dla zdrowia psychicznego. Jeśli coś ma Wam dolegać - również zróbcie badania, a dajecie sobie większe szanse na wyleczenie. ...to takie moje małe przemyślenia. Czegoś się nauczyłem... i mam nadzieję że przekonałem choć jednego niezdecydowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie (szczególnie do staplera):) Miesiąc temu wyczułem guzek nad jądrem (jest poza nim), pojawił się nagle w ciągu jednego lub dwóch dni. Pobiegłem do urologa,ten niestety nie wiedział co to jest, mocno to zgniótł i guzek pękł. Na drugi dzień na mosznie i pod penisem miałem ogromnego siniaka. Dodam że nie ma przy tym żadnych dolegliwości czy nawet dyskomfortu.Na drugi dzień znów był wyczuwalny. Pod dotykiem wygląda to tak jakby powiększona żyła o dł kilku cm.Rano jest zdecydowanie mniejsze niż wieczorem. Znalazłem się u drugiego lekarza, który przypuszcza torbiel, wodniak albo żylak (ciekawa diagnoza) i stwierdził, że najlepiej to usunąć w znieczuleniu miejscowym. Czy to konieczne, co to może być, jak wygląda taki zabieg. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam od ok 2 miesiecy mam ol w jadreach taki nieregularny raz boli raz nie wyzułem ostatnio cos takiego jak w opisach ludzi zylak ale ogolnie mozna go przesówac po calym woreczku ,mam parcie na mocz i bole podbrzusza jestem umowiony na wizyte do urologa i zapisany na usg jader jak ktos wie co to moze byc prosze o jakies wskazówki bo spac z nerwow po nocach nie moge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czasem_boli_lewe

ja byłem u urologa wczoraj i ponad rok temu też i te wizyty naprawdę nie są niczym kompromitującym. Przychodzi się i się opowiada o tym co cię boli tak samo jakbyś kumplowi opowiadał o ostatniej imprezie. Potem masz opuścić spodenki, normalnie ogląda ci jądra tak samo jako lekarz pierwszego kontaktu gardło, potem masz się ubrać i mówi ci co dalej (wypisuje receptę albo skierowanie) i do widzenia. Na usg byłem raz. To tak samo, masz się położyć, wcześniej opuścić gacie, jak już leżysz każą ci żebyś wziął siusiaka do ręki i przytrzymał żeby nie latał i nie przeszkadzał, i trzymasz go sam bo nikt cię nie chce macać. Potem Ci smaruje moszne żelem i jeździ Ci po niej echosondą i patrzy cały czas w monitor czy nie ma żadnych zmian i daje Ci wynik badania. Każe ci powycierać się z żelu i ubrać. i to wszystko. Nie powinniście się wstydzić. nie ma szans że wam stanie bo się jest zestresowanym (zupełnie niepotrzebnie) i się nie mysli wtedy o takich rzeczach. Polecam szczerze odpowiadać na pytania to znaczeni ułatwia diagnoze a jest to ważne jeśli zależy wam na waszych jajkach. Nie wiem czy to konieczne ale do badania wizualnego u urologa ogoliłem jajka żeby było lepiej widać czy są jakies zmiany, żylaki itp... do usg na pewno nie jest to konieczne. Aaaa i wykąpać się przed wizytą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że piszę to na każdym linku - ale chciałem się podzielić uwagami, Występuje to u mnie od 2 lat (mam 26 lat). witajcie- tez mam taka kulkę, byłem u 3 urologów, jeden z nich póki jeszcze nie było kulki tylko ból w pachwinie - powiedział mi że to od siedzącego trybu pracy po roku gdy ból się pojawił znów i pojawiła się kulka poszedłem do 2 innych obaj zdiagnozowali torbiele (mam jednego wyczuwalnego w dotyku na lewym jądrze - wielkość 1,1mm, na prawym tylko widoczny na usg też około 1,1 mm) z tym że od czasu do czasu na lewym jądrze czuje ból, - o operacji od obu nie słyszałem - o kontroli raz na rok tak. Jeden z tych dwóch ost. urologów powiedział mi to taka moja uroda, drugi że prawdopodobnie to po jakimś zapaleniu które przeszedłem (o którym nie wiedziałem). Powiedzcie mi, oczywiści Co mieli kontakt z Urologami którzy mówili im o operacji - jakie są tego negatywne skutki.Co do żylaków to nie ten kierunek - jeśli inni słyszą od lekarza. Poza tym że miałem usg miałem tez badania na weneryczne oraz badanie zlecone na (spermę - tego nie robiłem, było przy okazji, ale nie było koniczne), przed wizytą zrobiłem też morfologie i nic po prostu - taka uroda człowieka. nie mniej zaczęło się to jak kiedyś współżyłem z byłą dziewczyną (dodam - stała partnerka), po seksie poczułem ból, od raz wtedy byłem na ostrym dyżurze, nic nie stwierdzili. p.s. jak kolega wspomniał wizyta u lekarza jest niczym kompromitujących - no chyba że będziecie mieli przejścia takie jak ja z pierwszym (kupa śmiechu - zero profesjonalizmu, poza tym że powiedział: *kup slipy i zarzuć jaja na brzuch*) urolog - czy pediatra czy stomatolog - taki sam lekarz każdy ma swoja profesję i tym się zajmuje (swoim kobietom tez pokazujecie jajka - to tym bardziej nie ma się czego wstydzić :)) - od taka moja rada - lepiej iść czekam na wasze opinie Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam 39 lat.

Ja mam od dwóch lat po lewej stronie najadrza taka kulkę . Najpierw była bardzo mała i przez dwa lata urosła do ok 1,5 cm. Jest połączona jakimis żyłkami z jadrem i najadrzem na końcu najądrza. Nie boli. Tylko na samym dole guzka jak ucisne te żyły to boli .Guzek twardy.Jadra nie powiększone , niebolesne, nie są twarde. Czy przyszedł już koniec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×